Суспільство
В Ірпені обрали переможців архітектурного конкурсу з відбудови зруйнованих об’єктів (ФОТО)
В Ірпені обрали переможців архітектурного конкурсу з відбудови та реконструкції десяти об’єктів, зруйнованих російськими окупантами.
Про це повідомили в Irpin Reconstruction Summit, пише Pragmatika.
Зазначається, що конкурсне журі врахувало пропозиції фахових спеціалістів, архітекторів, дизайнерів, художників та урбаністів для розробки рішень для відновлення соціальної інфраструктури міста у партнерстві з міжнародними установами.
Ірпінський історико-краєзнавчий музей
Під час військових дій музей постраждав і потребує заміни вікон, реконструкції ганку та покрівлі. Команда архітекторів на чолі з Дзюблюк Зореславою запропонувала не просто відремонтувати будівлю та приміщення всередині, а значно розширити його та кардинально переосмислити всю концепцію діяльності музею.
Ірпінська міська бібліотека ім. М. Рильського
Автори проєкту провели дослідження, яке продемонструвало, що майже половина респондентів відвідували бібілотеку лише у шкільному або студентському віці. Тому на меті проєкту вони вбачали підвищення інтересу та відвідуваності об’єкта. Концепція бібліотеки змінена і являє собою житлову скляну коробку, що відкрита, прозора та наповнена світлом.
Культурно-дозвільний центр «Дорога життя»
Клуб Романівка автори проєкту-переможця пропонують перетворити у архітектурно-сучасний Центр культури та дозвілля. Основна ідея – відділитись будівлею від дороги та створити затишний внутрішній простір з дитячим майданчиком в скандинавському стилі. Поруч передбачені облаштування меморіалу та пішохідно-паркової зони.
Мультифункціональний простір на першому поверсі включатиме бібліотеку та конференц залу. Також тут будуть розміщені лекторій, глядацька зала зі сценою, танцювальна зала, кафе, адміністративні приміщення. На другому поверсі плануються театральна та вокальна зали, бібліотека з читальною залою, клас образотворчого мистецтва, кафе, адміністративні та технічні приміщення.
Центральний будинок культури
роєкт Центрального будинку культури команди Руслана Савчука поєднав у собі минуле та майбутнє. У представленому проєкті гармонійно збережено фасадну групу. Крім того, журі надали високу оцінку збереженню автентичності будівлі. Команда запропонувала законсервувати та інтегрувати в простір нової будівлі не сильно пошкоджені автентичні елементи. Зокрема цеглу із Бучанського цегельного заводу «Перемога».
Також проєктом передбачена максимальна функціональність об’єкта, ефективно розплановано внутрішню площу з урахуванням сучасних вимог організації глядацького залу. Крім того, тут передбачений паркінг та зовнішній благоустрій.
Ірпінський центральний міський стадіон «Чемпіон»
Проєктний менеджер – Павло Кормільцев. Проєктом передбачається відновлення поля, трибун та підтрибунних приміщень. Відбудова фінансується за підтримки платформи UNITED 24.
Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько
Крім того, для завершення проєкту буде залучатися додаткове фінансування, зокрема збір коштів було оголошено та здійснено українським футболістом Андрієм Шевченком.
Дошкільний навчальний заклад №2 «Веснянка»
Навчальний заклад зазнав значних руйнувань після вторгнення окупантів. Будівля, в якій виховувались 80 дітей, підлежить повному демонтажу та зведенню нового дитячого закладу.
Новий проєкт передбачає, що заклад буде збільшено – він вміщатиме 140 дітей. В підвальному приміщенні розташовуватиметься бомбосховище. Архітектура будівлі в цілому здійснена у сучасних формах з лаконічною стилістикою та використанням контрастних кольорів.
Ірпінський академічний ліцей Національного університету біоресурсів та природокористування України
Проєкт реконструкції споруди передбачає модернізацію споруди до класу енергоефективності не нижче В. Автори проєкту пропонують здійснити утеплення будівлі, замінити віконні та дверні склопакети, передбачити можливість встановлення сонячної електростанції на даху.
Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим економіко-правовим вивченням №2
Основний корпус школи частково був пошкодженний та вже відновлений, столова була зруйнована вщент. Проєктом передбачається відбудова столової з надбудовою двох додаткових поверхів для потреб школи. Також передбачено бомбосховище площею 215 кв.м.
Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів мистецького профілю №1 імені А.С. Макаренка
Проєктною пропозицією запропоновано проведення повної реконструкції старого корпусу школи зі збільшенням її поверховості до 3-х поверхів.
В корпусі передбачається розмістити бомбосховище, збільшити кількість спеціалізованих класів (лінгвістичних, компютерних, художніх) та приміщень позашкільної освіти (клубні, гурткові, художні майстерні).
Площа Свободи на місці старого ринку
Оскільки територія ринку під час російського вторгнення та окупації згоріла вщент, на його місці вирішено облаштувати площу Свободи. Проєкт-переможець Марини Данильцевої представлений гармонійним поєднанням зелених зон із громадським простором.
Журі також відзначили врахування у проєкті паркінгу та запропоновану технічно не складну, але цікаву архітектуру перголи. Серед інших переваг над іншими проєктами називається його найбільш реалістична та підйомна вартість втілення та відповідність сучасним дизайну і трендам.
Наразі мешканцям Ірпеня пропонують долучитись до відбудови міста та написання нової Стратегії розвитку міста. Реєстрація до групи за посиланням.
Нагадаємо, українські урбаністи почали розробляти Стратегію повоєнного відродження Маріуполя. До проєкту вже долучилися майже 40 фахівців з усього світу.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі