

Суспільство
В автобусах Львівщини обладнали перші 100 валідаторів для безготівкової оплати проїзду
Львівська область першою в Україні запроваджує е-квиток у приміських та міжміських автобусних маршрутах. Перші 100 валідаторів уже встановили в автобусах Рава-Руського, Самбірського та Турківського напрямків.
Про це повідомили на сайті Львівської обласної військової адміністрації.
Про складність запуску проєкту
Зазначається, що процес впровадження е-квитка непростий. Одна з причин – це відсутність єдиної тарифної сітки.
«Наприклад, автобус Львів – Турка має орієнтовно 25 зупинок, а це різні тарифи за проїзд, тому потрібен час на підготовку», — йдеться у повідомленні.
Попри це, спільно з інвестором вже встановили обладнання на перших 100 автобусах Львівщини. Упродовж кількох місяців на всіх автобусах Львівської області встановлять валідатори, за допомогою яких можна буде сплатити за проїзд карткою, телефоном, будь-яким ґаджетом.
Поки триває перехідний період, пасажири зможуть розрахуватись також готівкою. Однак у планах повністю перейти на безготівковий спосіб розрахунку. Загалом у Львівській області є більше ніж 700 автобусів, які працюють на маршрутах, у кожному з них встановлять валідатор.
Читайте також: «Б’юті-індустрія? Я викувала сокиру для Залужного». Ковалька з Чернігівщини відновила справу чоловіка-військового і руйнує стереотипи
Для кожної транспортної компанії створять кабінет водія. Там міститиметься інформація про кількість перевезених пасажирів за певний період, скільки з них оплатили готівкою чи скористались валідатором.

Які технології використали для проєкту?
У проєкті застосовують GPS-технології, які дозволять пасажирам ефективно розрахувати свій маршрут.
«До прикладу, людина стоїть на зупинці у Львові і планує поїхати у Турку. У Google-maps вона обирає свій автобус і бачить його місце розташування, час до зупинки і це працюватиме зі всіма транспортними засобами приміського чи міжміського сполучення. З перевізниками ми пропрацювали питання дашбордів, інформаційних панелей, де б вони могли відстежувати кожен маршрут, кількість проданих квитків. Власникам маршрутів також має бути зручно отримувати звітність, яку зараз надають водії. Не менш важливо, ми розуміємо, що не на усіх дорогах області є 3-G та 4-G покриття, тому валідатори можуть працювати без сигналу. Щойно з’явиться сигнал, вони просто синхронізуються і кошти за проїзд автоматично спишуться з карти пасажира», – розповів заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.

Як це працюватиме?
Коли пасажир заходитиме у транспортний засіб, він прикладатиме до валідатора банківську карту. Система автоматично, згідно з тарифною сіткою відповідного маршруту, оплачуватиме проїзд. Це дозволить пришвидшити посадку пасажирів та мінімізує контакт «пасажир-водій», що дозволить останньому сконцентрувати свою увагу на кермуванні.
Пасажир матиме на вибір декілька способів оплати:
- Розрахуватись за проїзд банківською картою, смартфоном, смарт-годинником;
- Готівкою у водія, після чого пасажир отримає квиток на проїзд;
- Придбати одноразовий квиток на автостанціях або в електронному додатку.
До кінця 2023 року буде діяти перехідний період, коли розрахуватися можна й готівкою. У наступному році Львівщина повинна повністю перейти на безготівковий розрахунок.
Нагадаємо, у Чернівцях з 1 червня запрацювала безготівкова оплата у міському електротранспорті.
Також ми розповідали, що У Києві вперше запрацювали валідатори у маршрутці.
Фото: loda.gov.ua.
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals
Суспільство

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.
Про це повідомили ДПСУ.
Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.
Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.
Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)
Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ