Економіка і бізнес
Уряд затвердив монетизацію субсидій. Як вона працюватиме?
Кабінет міністрів України затвердив поетапне проведення монетизації субсидій. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 26 вересня.
Повний перехід на монетизацію субсидій відбудеться протягом наступного року. Перший етап монетизації планується розпочати з 1 січня 2019 року – це торкнеться, орієнтовно, 100-150 тисяч домогосподарств, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів.
Другий етап почнеться з 1 травня 2019 року і торкнеться домогосподарств, яким субсидія призначена на неопалювальний період. Третій етап планується почати з жовтня, коли відбудеться повний перехід на монетизацію.
Як субсидії працюють?
Субсидії — це цільова грошова допомога від держави, яка надається людині для сплати за житлово-комунальні послуги. Але власне грошей люди не бачать, бо усі розрахунки відбуваються на рівні постачальників послуг і насправді навіть не грошима, а взаємозаліками, списанням податків тощо. Для людини, тобто для споживача, субсидія — це фактично сума, на яку зменшується розмір її платіжки після проведення розрахунків держави з постачальниками.
Субсидії розраховують за середніми нормами споживань, а не за фактично використані ресурси. Уряд скоротив норму споживання газу на опалення квадратного метра житла до 4,5 кубометра. Минулого опалювального сезону норма була 5 кубометрів. 2014-го, коли почала діяти програма субсидування, вона становила 13,6 кубометра.
Зміни почуються зі стартом опалювального сезону. Якщо раніше держава компенсувала 450 кубів за опалення будинку на 90 квадратів, то тепер потрібно вкластися в 405. Решту 45 кубів потрібно оплатити за тарифом 6,96 грн за куб – це 313 гривень.
Читайте також: В Україні зросла допомога безробітним: скільки платять?
Кому надається субсидія?
Право на субсидію надається будь-якому гpомадянину, будь-якого віку та соціального становища, на своїй або оpендованій кваpтиpі.
Житлово-комунальна субсидія офоpмлюється на одного з заpеєстpованих членів домогосподаpства (сім’ї), на ім’я якого відкpито особові pахунки на оплату комунальних послуг. Pешта членів домогосподаpства для пpизначення субсидії повинні підтвеpдити свою згоду на доступ і обpобку пеpсональних даних.
Пpаво на отpимання субсидії готівкою на пpидбання скpапленого газу, твеpдого та pідкого пічного побутового палива надається тим гpомадянам, чиє житло не забезпечується електpо-, тепло- або газопостачанням для обігpіву.
Сума платежу для кожного домогосподаpства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.
Що таке монетизація?
Монетизація полягає в тому, що на рахунок людини буде надходити певна сума коштів, і вже з них людина буде розраховуватися за комунальні послуги. Тут ідеться про монетизацію на рівні домогосподарств.
В уряді вважають, що перехід на прямі розрахунки зекономить бюджетні кошти. Міжнародні кредитори (МВФ, Світовий банк, ЄС та Європейський банк реконструкції і розвитку) вимагають від України запровадити монетизацію субсидій вже не перший рік. За цією системою гроші отримує не постачальник послуг, а сам споживач. Тобто людина сплачуватиме комуналку повністю, а їй нараховуватимуть гроші на картку чи віддаватимуть готівкою.
Українці зможуть економити кошти із субсидій за споживання меншої кількості ресурсів. Громадянам уже компенсують ощадливість: минулого опалювального сезону (2017-2018) гроші відшкодували вже 1,7 мільйонам родин. На це пішло близько півтора мільярда гривень.
В Уряді планують, що з часом потреба у субсидіях має зменшитись, а бюджет зекономить десятки мільярдів гривень.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі