

Економіка і бізнес
Університети – в минулому. П’ять професій, які сьогодні можна опанувати онлайн
Навіть топові університети світу сьогодні зізнаються: не встигають вчасно оновлювати навчальні програми, адже в умовах глобалізації світ змінюється щохвилини.
Тож, хоч університет все ще дає непогану базу знань з обраної професії, все ж це слабка причина для того, аби витрачати 5 років свого життя на те, що можна вивчити за максимум рік.
Цілий вищий навчальний заклад в силу своєї забюрократизованості не зможе крокувати в ногу з часом, а от одна людина з жагою до знань – цілком імовірно.
Ми в ШоТам поміркували над цим, і обрали кілька професій, які можна опанувати в режимі онлайн у перервах між навчанням та роботою. Звісно, якщо ви морально готові до самоосвіти.
Контент-фрілансер
Заробітна плата від $650 у сфері продажів до $2100 у сфері програмування*
Мова не тільки про журналістів чи копірайтерів. Створення контенту потребує все більшої кількості рук, і у цій сфері знадобляться фотографи, відеооператори та монтажери, автори коміксів чи карикатур – і ще багато вакансій.
Але навіть не думайте опановувати навички в класичних університетах, їх можна дістати онлайн, на профільних зустрічах чи спеціалізованих курсах, навіть в Youtube, як би банально це не звучало. Будьте готові до того, що усі хитрощі або секрети доведеться опановувати самотужки.
Заробіток у цій сфері нестабільний, але насправді все залежить від проектів, в яких ви будете брати участь.
Data-аналітик
Фахівцям з досвідом роботи до 2 років роботи найчастіше платять $1000 на місяць**
Сьогодні, коли кількість даних “зашкалює”, їх обробка вимагає чималої зосередженості, уваги та аналітичних здібностей. Від переліку атмосферних показників за кілька років до визначення статистики настроїв споживачів якогось товару – сьогодні дані для аналізу може генерувати навіть ваш розумний пилосос.
Data Science – це наука про методи аналізу даних і вилучення з них цінної інформації, знань.
Data Analyst (аналітик даних) – це людина, яка проводить описовий аналіз даних, інтерпретує їх і подає звіт зацікавленим особам.
Він повинен відмінно знати сферу бізнесу, в межах якої аналізує дані, бути в курсі особливостей ведення бізнесу компанії, де працює, і вміти ці дані презентувати.
Згідно зі статистикою ресурса для розробників dou.ua дата-аналітик в Києві найчастіше отримує $1500.
Поріг входу в цю професію порівняно низький і спеціальної технічної освіти від вас не знадобиться – лиш бажання навчатись.
Основи курсу з Data Science можна пройти в Coursera, наприклад. Є також перекладений українською курс з аналізу даних на Prometheus.
Розробник мобільних додатків
Розробники зі знанням Java та досвідом роботи до 2 років отримують в Києві близько $820
Спеціалісти зі створення мобільних додатків на Android та iOS зараз – одні з найзатребуваніших на ринку
Згідно з даними dou.ua станом на кінець минулого року, найбільші зарплати серед програмістів зараз отримують ті, хто працюють з мовою Java. Зарплати для початківців або джунів, у столиці коливаються в межах $700-$900 доларів.
Базові знання можна отримати на освітніх онлайн-платформах на кшталт Coursera чи Udemy.
Спеціаліст з відновлюваної енергетики
За даними work.ua, зарплата цього спеціаліста починається від $680
Це справжній тренд у розвинених країн, а в України це поки що в новинку.
Тенденція тільки починає набирати обертів, і скоро світова енергетика потребуватиме нових спеціалістів у цій галузі.
Що за обов’язки покладаються на такого фахівця? Наприклад, на вакансію від USAID шукають людину, яка допоможе в перегляді держполітики та норм щодо відновлюваної енергетики, допоможе оцінити сьогоднішню політику в енергетичному секторі. Обов’язків, насправді, набагато більше і детальніше про них можна прочитати тут.
Якщо ви вирішили розвиватись у цій галузі, має сенс переглянути декілька програм на Coursera. Наприклад, про відновлювальну енергетику та екологічне підприємництво.
Front-end Developer
За даними work.ua, середня зарплата від $1000
Звичайний університетський курс не дає достатніх знань щодо професії front-end developer.
Фронт-енд розробник – це програміст, що займається розробкою користувальницького інтерфейсу, тобто публічною частиною сайту в браузері. Головне завдання фронт-енд розробника – зробити максимально зручним взаємодію користувачів з сайтом або веб-додатком. Професія підходить тим, кого цікавила інформатика в школі. А ще – дизайн, тому що зовнішня привабливість сайту – також покладається на нього.
Аби розвиватись у цій професії, неодмінно доведеться проходити додаткові курси онлайн. Корисні програми є на Coursera, Udemy, Udacity, у Microsoft Academy.
А на сайті Coding The Smart Way навіть склали добірку актуальних курсів з frontend-розробки.
* У грудні 2019 року платіжна платформа Payoneer провела глобальне опитування фрілансерів з-поміж своїх користувачів, з опитаних – 15% опитаних респондентів – це фрілансери з України.
** дані з сайту для розробників Dou.ua станом на грудень 2019 року.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay