Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Університети – в минулому. П’ять професій, які сьогодні можна опанувати онлайн

Опубліковано

Навіть топові університети світу сьогодні зізнаються: не встигають вчасно оновлювати навчальні програми, адже в умовах глобалізації світ змінюється щохвилини. 

Тож, хоч університет все ще дає непогану базу знань з обраної професії, все ж це слабка причина для того, аби витрачати 5 років свого життя на те, що можна вивчити за максимум рік. 

Цілий вищий навчальний заклад в силу своєї забюрократизованості не зможе крокувати в ногу з часом, а от одна людина з жагою до знань – цілком імовірно. 

Ми в ШоТам поміркували над цим, і обрали кілька професій, які можна опанувати в режимі онлайн у перервах між навчанням та роботою. Звісно, якщо ви морально готові до самоосвіти. 

Контент-фрілансер

Заробітна плата від $650 у сфері продажів до $2100 у сфері програмування*

Мова не тільки про журналістів чи копірайтерів. Створення контенту потребує все більшої кількості рук, і у цій сфері знадобляться фотографи, відеооператори та монтажери, автори коміксів чи карикатур – і ще багато вакансій.

Але навіть не думайте опановувати навички в класичних університетах, їх можна дістати онлайн, на профільних зустрічах чи спеціалізованих курсах, навіть в Youtube, як би банально це не звучало. Будьте готові до того, що усі хитрощі або секрети доведеться опановувати самотужки. 

Заробіток у цій сфері нестабільний, але насправді все залежить від проектів, в яких ви будете брати участь.

Data-аналітик

Фахівцям з досвідом роботи до 2 років роботи найчастіше платять $1000 на місяць**

Сьогодні, коли кількість даних “зашкалює”, їх обробка вимагає чималої зосередженості, уваги та аналітичних здібностей. Від переліку атмосферних показників за кілька років до визначення статистики настроїв споживачів якогось товару – сьогодні дані для аналізу може генерувати навіть ваш розумний пилосос. 

Data Science – це наука про методи аналізу даних і вилучення з них цінної інформації, знань. 

Data Analyst (аналітик даних) – це людина, яка проводить описовий аналіз даних, інтерпретує їх і подає звіт зацікавленим особам.

Він повинен відмінно знати сферу бізнесу, в межах якої аналізує дані, бути в курсі особливостей ведення бізнесу компанії, де працює, і вміти ці дані презентувати. 

Згідно зі статистикою ресурса для розробників dou.ua дата-аналітик в Києві найчастіше отримує $1500.

Поріг входу в цю професію порівняно низький і спеціальної технічної освіти від вас не знадобиться – лиш бажання навчатись. 

Основи курсу з Data Science можна пройти в Coursera, наприклад. Є також перекладений українською курс з аналізу даних на Prometheus.

Розробник мобільних додатків

Розробники зі знанням Java та досвідом роботи до 2 років отримують в Києві близько $820

Спеціалісти зі створення мобільних додатків на Android та iOS зараз – одні з найзатребуваніших  на ринку 

Згідно з даними dou.ua станом на кінець минулого року, найбільші зарплати серед програмістів зараз отримують ті, хто працюють з мовою Java. Зарплати для початківців або джунів, у столиці коливаються в межах $700-$900 доларів. 

Базові знання можна отримати на освітніх онлайн-платформах на кшталт Coursera чи Udemy.

Спеціаліст з відновлюваної енергетики 

За даними work.ua, зарплата цього спеціаліста починається від $680

Це справжній тренд у розвинених країн, а в України це поки що в новинку. 

Тенденція тільки починає набирати обертів, і скоро світова енергетика потребуватиме нових спеціалістів у цій галузі.

Що за обов’язки покладаються на такого фахівця? Наприклад, на вакансію від USAID шукають людину, яка допоможе в перегляді держполітики та норм щодо відновлюваної енергетики, допоможе оцінити сьогоднішню політику в енергетичному секторі. Обов’язків, насправді, набагато більше і детальніше про них можна прочитати тут.

Якщо ви вирішили розвиватись у цій галузі, має сенс переглянути декілька програм на Coursera. Наприклад, про відновлювальну енергетику та екологічне підприємництво. 

Front-end Developer

За даними work.ua, середня зарплата від $1000

Звичайний університетський курс не дає достатніх знань щодо професії front-end developer. 

Фронт-енд розробник – це програміст, що займається розробкою користувальницького інтерфейсу, тобто публічною частиною сайту в браузері. Головне завдання фронт-енд розробника – зробити максимально зручним взаємодію користувачів з сайтом або веб-додатком. Професія підходить тим, кого цікавила інформатика в школі. А ще – дизайн, тому що зовнішня привабливість сайту – також покладається на нього.

Аби розвиватись у цій професії, неодмінно доведеться проходити додаткові курси онлайн. Корисні програми є на Coursera, Udemy, Udacity, у Microsoft Academy.

А на сайті Coding The Smart Way навіть склали добірку актуальних курсів з frontend-розробки.

* У грудні 2019 року платіжна платформа Payoneer провела глобальне опитування фрілансерів з-поміж своїх користувачів, з опитаних – 15% опитаних респондентів – це фрілансери з України.  

** дані з сайту для розробників Dou.ua станом на грудень 2019 року.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі