Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

«Укрзалізниця» вперше тестує повноцінні обіди на найдовших рейсах (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» запускає тестування меню гарячих страв у поїздах далекого сполучення.

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

Пасажири вже можуть скуштувати обіди, розроблені шеф-кухарем Євгеном Клопотенком, під час подорожей на обраних маршрутах:

  • №351/352 Київ — Кишинів;
  • №95/96 Київ — Рахів;
  • №29/30 Київ — Ужгород;
  • №4/3 Запоріжжя — Ужгород.

Що в меню

Розробники пропонують страви, приготовлені за інноваційною технологією шокового заморожування. Це дозволяє зберігати свіжість і смак їжі після розігрівання. Тестове меню складається з таких варіантів:

  • карпатські деруни;
  • омлет із житомирських яєць;
  • курку з подільською картоплею та овочами;
  • кримськотатарський плов із яловичиною — лідер серед уподобань пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» створила новий медичний потяг для військових

Вартість обідів — від 170 до 190 гривень.

Меню тестують на найдовших маршрутах, щоб зробити поїздки комфортнішими й смачнішими. «Укрзалізниця» планує розширити список рейсів із гарячим харчуванням залежно від відгуків пасажирів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додає 52 вагони та створює 4 тисячі додаткових місць для святкових подорожей.

Фото: «Укрзалізниця».

Коментарі

Економіка і бізнес

Як спланувати бюджет на 2025 рік: 6 фінансових порад від експертки

Опубліковано

Новий рік — новий бюджет. Кілька порад про те, як спланувати персональні фінанси на 2025 рік, ШоТам дала фінансистка Ірина Обруч.

Ірина Обруч

фінансова радниця, бізнес-тренерка у сфері персональних фінансів і засновниця Fincode Academy

Зрозумійте, на що ви витрачали минулого року

Перед тим, як планувати фінанси в новому році, важливо озирнутися назад. Подумайте, наскільки змінилися ваші доходи, чи вдалося вам краще розпоряджатися своїми коштами та чи просунулися ви до своїх цілей. Такий аналіз допоможе побачити переваги вашого підходу, знайти слабкі місця та врахувати їх у планах на майбутнє. Цей своєрідний звіт перед самим собою дозволить вам впевненіше планувати на рік уперед.

Сформуйте фінансові цілі

Подумайте, чого ви хочете досягти: це може бути відпустка, ремонт чи невелике накопичення. Розділіть свої цілі на три категорії. У короткострокові (1–3 місяці) може входити покупка посудомийної машини чи нового дивана; у середньострокові (1–3 роки) — ремонт або покупка авто; довгострокові (5+ років) — накопичення на пенсію чи власне житло.

Після цього визначте, що для вас є найважливішим. Довгострокові цілі зазвичай потребують більше накопичень, тому краще починати з них. Короткострокові допоможуть вирішити нагальні потреби та покращити якість життя вже зараз. 

Плануйте витрати так, щоб на кожну ціль виділяти певну частину доходу. Регулярно переглядайте свій план, щоб адаптувати його до змін.

Почніть вести облік усіх доходів і витрат

Керування грошима починається з бюджетування — фіксації всіх наших доходів і витрат. Над веденням звіту треба працювати від 3 до 6 місяців. Це потрібно для того, аби визначити, які щомісячні витрати є основними, а які — додатковими. Ідеальною формулою вважається «60-20-20»: 60% доходів — витрати першої потреби (оренда житла, комунальні послуги, оплата за навчання дітей, їжа та засоби гігієни), 20% — планові витрати (донати, одяг, подушка безпеки + тривалі накопичення), 20% — дозвілля, а також емоційні покупки. 

Відкладайте гроші для непередбачуваних ситуацій

Фінансова подушка дорівнює 3–6 місяцям базових витрат — це ті гроші, які допоможуть вам пережити складний період, наприклад, втрату роботи чи переїзд. Не потрібно накопичувати дуже багато — головне, щоб цих грошей вистачило на необхідне: їжу, оренду, комуналку, базові потреби.

Щойно зберете цей резерв, починайте відкладати на інші важливі речі — наприклад, на ремонт.

Кредитка — швидка допомога, а не спосіб життя

Кредитна картка є корисним фінансовим інструментом, але тільки за правильного використання. Це не частина фінансового планування, а швидка допомога, коли вам потрібно покрити тимчасові витрати. Наприклад, якщо ви фрилансер, і вам затримують оплату за роботу, але гроші точно надійдуть, кредитка допоможе закрити цей розрив. Особливо вигідно користуватися нею в межах пільгового періоду (зазвичай до 55 днів), коли банк не стягує відсотки. Головне — повернути кошти вчасно, щоб уникнути додаткових витрат.

Однак якщо ви використовуєте кредитну картку для покриття регулярних витрат, це може призвести до боргів.

Імпульсивні покупки мають трохи почекати

Якщо хочете незаплановано придбати якусь річ, дайте собі день, аби обдумати покупку. За цей час емоції вщухнуть, і ви зможете оцінити, чи дійсно ця річ вам потрібна. Якщо йдеться про онлайн-шопінг, залиште товар у кошику. Такий підхід допомагає ухвалювати більш усвідомлені рішення, бо ви не відмовляєтеся від покупки назавжди, а лише на трохи її відкладаєте.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Індустріальний парк у Бучі отримав рекордний грант у 150 мільйонів гривень

Опубліковано

У Бучі на Київщині триває розбудова індустріального парку «Bucha Techno Garden». Держава виділила 150 мільйонів гривень на розвиток парку. Це найбільший грант, який будь-коли отримували індустріальні парки України. Кошти надійшли в межах державної програми «Зроблено в Україні».

Про це повідомив міський голова Анатолій Федорук.

Що побудують

Завдяки цим коштам:

  • облаштують заїзди та виїзди з дороги М-07;
  • побудують внутрішні дороги;
  • створять мережі газо- та електропостачання.

Окрім інфраструктури, частину коштів спрямують на будівництво приміщень для підприємств, які працюватимуть у межах парку.

Нагадаємо, що Україна отримала перший вантаж скрапленого газу зі США.

Також ми повідомляли, що в Одеській області створили єдиний каталог підприємств: що в нього додали.

Фото: телеграм Анатолія Федорука.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна отримала перший вантаж скрапленого газу зі США

Опубліковано

Україна вперше напряму придбала скраплений природний газ (СПГ) зі США — важливий крок у напрямі повної енергетичної незалежності від росії. Вантаж прибув 27 грудня до термінала у Греції, а доставкою займалася компанія ДТЕК, найбільший приватний енергетичний гравець України.

Про це повідомляє Financial Times.

Газ замість залежності

СПГ транспортували через Середземне море, а обсяги вантажу становили близько 100 кубічних метрів природного газу. ДТЕК залишить собі десяту частину, а решту продасть грецьким компаніям.

«Такі постачання забезпечують регіон надійним і безпечним джерелом енергії, одночасно послаблюючи російський вплив на нашу енергетичну систему», — прокоментував виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко.

Україна уклала угоду з американською компанією Venture Global ще в червні. Згідно з домовленостями, закупівлі СПГ триватимуть до кінця 2026 року, а окремий 20-річний контракт передбачає постійне постачання газу.

Читати також: У Києві стартували аукціони на місця для поштоматів: як взяти участь

Європейський контекст

На фоні енергетичної кризи Європа зміцнює зв’язки з США, які наразі забезпечують 40% європейського імпорту СПГ. Україна до цього часу не купувала американський газ напряму, тож цей вантаж — знаковий момент для країни.

Транзит російського газу через Україну за п’ятирічною угодою завершується 1 січня 2025 року, а співпраця з Venture Global може стати основою для майбутнього, де Україна повністю позбудеться російського викопного палива.

Нагадаємо, що український стартап залучив $3 млн інвестицій.

Фото: ДТЕК.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес7 днів тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...

Суспільство1 тиждень тому

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на...

Суспільство3 тижні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...