Суспільство
Укрпошта випускає поштову марку до виходу стрічки “Захар Беркут”
Укрпошта спільно з FILM.UA Group випустить поштову марку до прем’єри історичного бойовика “Захар Беркут”. Про це повідомили у компанії.
“Таким чином, через сучасне мистецтво ми відроджуємо інтерес до філателії й посткросингу”, – пояснив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.
Як виглядає марка?
В якості ескізу поштової марки використано офіційний постер кінокартини. На купоні маркового аркушу зображений один із символів фільму – птах беркут, який мешкає тільки у високогір’ї Карпат. Поля маркового аркуша та конверт “Перший день” оздоблені орнаментом, що прикрашає плащ-корзно одного з головних героїв стрічки – боярина Тугара Вовка.
Із 9 жовтня поштові марки “Захар Беркут” реалізовуватимуться у відділеннях Укрпошти та в її онлайн-магазині. Номінал поштової марки – 8 гривень, що відповідає тарифу на пересилання простого листа масою до 50 г в межах України.
Про вихід стрічки
Всеукраїнська прем’єра “Захара Беркута” режисера Ахтема Сеітаблаєва у співпраці з американським колегою Джоном Вінном відбудеться 10 жовтня.
Читайте також: З’явився фінальний трейлер українського фільму “Захар Беркут”
Фільм створено компаніями Kinorob та CinemaDay за підтримки Держагентства України з питань кіно. У роботі над фільмом брала участь міжнародна команда фахівців – актори з України, США, Великобританії, Казахстану та Монголії.
У головній ролі знявся американський актор Роберт Патрік, відомий за фільмом “Термінатор-2”. Також до створення картини долучилися колеги з Голлівуду. Продюсерами фільму з американського боку виступили Джефф Райс, Юрій Карновський і Раджа Коллінз, з українського боку – Єгор Олесов.
Нагадаємо, що раніше Укрпошта випускала поштові марки, присвячені фільмам “Сторожова Застава” та “Викрадена Принцеса”.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі