

Економіка
Український стартап, що відновлює старі фільми, захопив ринок Голлівуду
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український стартап Videogorillas захопив ринок Голлівуду своєю технологією face recognition – розпізнаванням відео та зображень. Про це виданню Ain розповів засновник проекту Олександр Жуков.
У 2009 році Олександр заснував Videogorillas, без залучення інвесторів, на власні гроші. “Коли починав компанію, на руках було $3000 і сильне бажання розвивати технологію”, – пригадує він.
Про перші проекти і сарафанне радіо
Один з перших проектів вийшов зі студією 20th Century Fox. Тоді Apple вимагала, щоб в iTunes відео були представлені, як на DVD тих часів: з можливістю дивитися по розділах, і щоб у кожного розділу була ілюстрація – маленька картинка, причому, щоб це був кадр в FullHD.
Читайте також: Фільм українського режисера продюсуватиме Бред Пітт
Щоб продавати фільми в iTunes, студії треба було оновити ці картинки, замінити їх картинками хорошої якості.
“Проблема з точки зору інженера безглузда, але серйозна як для компанії – адже у них не було баз даних, нічого, де фіксувалося б, який саме кадр використовувався. Так що у них людина сиділа вручну шукав ці кадри. Я зробив їм прототип програми, яка однакові кадри знаходить за 10 хвилин. Далі інформація про нас пішла з ринку сарафанне радіо, нас стали згадувати в титрах”, – розповідає Жуков.
З тих пір, за словами засновника проекту, в клієнтах у стартапа побували майже всі голлівудські студії.
Що пропонує стартап?
Основний сервіс, який компанія продає – це програми, які вміють відновлювати з відео поганої якості відео якості 4 кінопікселі (позначення роздільної здатності в цифровому кінематографі і комп’ютерній графіці, приблизно відповідне 4 000 пікселів по горизонталі). У фільмах CBS, Sony Pictures їхні технології використовується і зараз.
Про багато різних фільмів команда розповідати не може через умови договору. Але Олександр розповів деталі про нещодавній проект з Netflix.
У 70-х роках минулого століття знаменитий американський режисер Орсон Уеллс почав роботу над фільмом The Other Side of the Wind, але помер, не встигнувши довести справу до кінця.
Читайте також: Українці навчили футболку робити кардіограму
У Netflix вирішили відновити фільм на підставі наявних матеріалів. Режисер залишив після себе тільки workprint – готовий фільм, але поганої якості на 8-мм плівці, і близько 100 годин зйомок відмінної якості на 35-мм плівці.
Відповідно, завдання полягало в тому, щоб порівняти кадри на неякісної плівці з усіма кадрами якісного запису, і зібрати аналогічну послідовність кадрів, але вже з 35-мм плівки.
Вручну це зробити практично нереально, зазначає Олександр. У Netflix над цим працювало шість чоловік, які підібрали 5% фільму. За швидкістю роботи було ясно, що на повне відновлення вручну піде 9 місяців. На цьому етапі і вирішили звернутися до української компанії.
У Videogorillas вже в 2013 році був запатентований AI-алгоритм BigFoot, який порівнює кадри, він і був використаний для вирішення цієї задачі.
Алгоритм BigFoot дозволяє таким же чином відновлювати й інші фільми і серіали, зняті десятиліття назад, до якості 4 кінопікселі.
Оживити “Тіні забутих предків”
Зараз в студії працює 15 чоловік і вона отримує прибуток, хоча конкретних цифр керівництво і не називає.
“Ми давно заробляємо, і я пишаюся тим, що ми не брали ні в кого грошей, не залучали інвестицій, ніколи не були в боргу, не брали кредитів “, – говорить Жуков.
Компанія зазвичай не працює з українськими студіями, але керівництво хоче запропонувати Кіностудії імені О.Довженка безкоштовно відновити таким же чином фільм “Тіні забутих предків”.
“Це реальність, і у нас є для цього готове рішення”, – говорить Жуков.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПриватБанк першим в Україні запровадив сервіс онлайн моніторингу заставного майна. Сервіс дозволяє клієнту самостійно проходити перевірку у мобільному Приват24 без фізичного огляду майна представником фінустанови.
Про це повідомили у пресслужбі банку.
Нова послуга дозволяє позичальникам пройти моніторинг у будь-якому місці розташування майна та в зручний для себе час.
Щоб пройти онлайн-моніторинг заставного авто, потрібно:
- зробити фото в режимі онлайн за інструкцією та підказками в застосунку Приват24,
- заповнити анкету у додатку,
- підписати електронним підписом SmartID.
Читайте також: Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво
Нагадаємо, Visa та ПриватБанк вперше у світі представили програму цифрової автентифікації платежів в електронній торгівлі.
Також ПриватБанк запустив нову послугу для бізнес-клієнтів «Досьє ділової репутації». Вона дозволяє компаніям та підприємцям більше дізнатися про своїх партнерів по бізнесу.
Раніше ми повідомляли, що в Україні запустився європейський сервіс грошових переказів ZEN.com.
Фото: ПриватБанк.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Житомирщині підприємство завдяки модернізації збільшило обсяг виробництва у 2,5 раза.
Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки України.
Андрій Ясінський — підприємець з Житомирщини. Його компанія ТОВ ТК Гефест із 2015 року виготовляє європіддони та постачає свою продукцію в усі регіони країни.
Війна порушила логістичні зв’язки, тому підприємець вирішив максимально активно виходити на європейські ринки. Для цього найняли працівників зі знанням мов і вибудували нові взаємини шляхом укладання прямих експортних контрактів.
Читайте також: «Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше
Окрім того, Андрій вирішив модернізувати виробництво і скористався для цього урядовою грантовою програмою підтримки переробних підприємств. Компанія придбала за грантові кошти нове обладнання. Ця повноцінна виробнича лінія здатна за кілька годин укомплектувати продукцією цілу фуру.
«Після того, як ми отримали грант і модернізували підприємство, добились збільшення обсягів виробництва у 2,5 раза!»,— розповів Андрій Ясінський.

Що таке урядова грантова програма єРобота?
- завдяки програмі можливо відкрити та розвивати власний бізнес, включно з переробними підприємствами;
- подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
- Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.
Нагадаємо, у центрі Києва відкрили книгарню на грант єРобота.
Також ми розповідали, як у Києві на грант відкрили студію кухонних меблів.
Фото: facebook.com/mineconomdev.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мережа McDonald’s 20 вересня відкрила перший заклад у Вишгороді на Київщині.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Зазначається, що ресторан у Вишгороді на вул. Набережна, 7-Л став сьомим відкриттям цього року. Проєкт затвердили у плані розвитку мережі ще до повномасштабного вторгнення і компанія продовжила будівництво, щойно це стало можливим.
Графік роботи
В одноповерховому McDonald’s є зал на 131 місце і тераса — іще на 88. Заклад разом із McDrive працюватимуть з 07:00 до 22:00, послуга доставлення з 09:00 до 21:00. Ресторан дотримується розширених правил безпеки, впроваджених компанією, а саме: заклади зачиняють під час повітряної тривоги та відновлюють роботу орієнтовно за годину після її скасування.
З турботою про довкілля в ресторані встановлено систему рекуперації, завдяки якій не потрібне газопостачання та опалення.
Відомо, що перший заклад McDonald’s в Україні відкрили 24 травня 1997 року в Києві.
Читайте також: «Головний винороб пішов на фронт». Як дружина військового продовжує робити крафтове вино на Одещині

Про McDonald’s
МакДнальдз — американська корпорація, до 2010 року найбільша у світі мережа закладів швидкого харчування. Станом на 2022 рік, у 24 містах і п’ятьох селах України діяли 111 ресторанів McDonald’s.
Нагадаємо, на початку повномасштабної війни в Україні закрились ресторани McDonald’s. Першими відкрились заклади у Києві та на заході України. 28 березня клієнтів почали приймати ресторани в Одесі.
Також у березні 2023 року у Вінниці відкрили новий ресторан McDonald’s.
Окрім того, 25 квітня мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s відкрила 5 ресторанів у Дніпрі.
Фото: McDonald’s.