Економіка
Український бот фіксуватиме авторські права за допомогою blockchain
Український бот-реєстратор торгових марок PatentBot спільно з компаніями Exonum і Bitfury запустив можливість фіксації авторських прав на blockchain. Це дозволить забезпечити безпечний спосіб довести авторство і захистити інтелектуальну власність. Про це повідомляє прес-служба PatentBot.
Які переваги такого реєстратора?
PatentBot – це бот-реєстратор торгових марок, який зводить процес подачі заявки на реєстрацію до 10 хвилин спілкування онлайн. Інтеграція blockchain в сервіс допоможе спростити і захистити складну систему захисту авторських прав.
З використанням blockchain немає необхідності друкувати листи і макулатуру, ходити на пошту і витрачати час, платити за поштовий збір, відправляти конверт, а потім зберігати його з можливістю відкрити тільки один раз в суді. Використовуючи blockchain, інформація про авторське право безпечна і легко перевіряється в разі юридичних суперечок.
Читайте також: Львів запустив міського Telegram-бота
Так, після відправки файлу замовник отримує його назад в зашифрованому вигляді з відміткою про час шифрування. Після надсилають ключ, яким можна відкрити файл.
“Іншими словами, у вас є багаторазовий цифровий конверт, завдяки якому ви один раз і назавжди отримуєте можливість зафіксувати своє авторство в стійкою до зломів системі і в разі виникнення суперечок в майбутньому, посилатися на такий запис”, – розповідає СЕО PatentBot Наталія Владимирова.
Що варто знати про PatentBot?
PatentBot – це бот-реєстратор торгових марок. На українському ринку проект почав роботу в липні 2017 року, потім масштабувати на ринок США і ЄС.
У травні 2018 року PatentBot привернув інвестиції від одного з найбільших акселераторів Гонконгу і зараз його команда працює над втіленням технічного рішення для ринку Азії.
Інноваційна “книга обліку” Blockchain
Спосіб зберігання даних або цифровий реєстр будь-яких операцій, упорядкованих у блоки за ланцюговим принципом, отримав назву Blockchain (англійською “block” — блок, “chain” — ланцюг).
Поняття “блокчейн” упроваджене у 2008 році, а рік по тому ним же реалізована відповідна технологія в рамках цифрової валюти — біткоіна. Це стало першим успішним практичним вирішенням давньої інформаційної проблеми: як забезпечити довіру між сторонами до отриманої інформації без залучення зовнішніх гарантів — банків, посередників тощо.
Читайте також: В Україні створили Telegram-бота для безкоштовної юридичної допомоги
Якщо простіше — це спосіб для окремої групи людей самостійно керувати своєрідною віртуальною “книгою обліку”, і будувати відносини на взаємній довірі (приміром, відкритої інформації про стан рахунку), а не довіряти управління своїми грошима іншим.
А тепер уявіть, що один аркуш такої книги — це блок, а сама книга — ланцюжок аркушів-блоків: приблизно так і виглядає технологія “блокчейн”. Нові блоки завжди додаються виключно в кінець ланцюжка. Отже, кожен наступний блок залежить від попереднього.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка
Коментарі
Економіка
Завдяки літакам «Нова пошта» обслуговує потреби бізнесів та з’єднує свою внутрішню базу в Європі з ринками США та Китаю.
Коментарі