Суспільство
Укравтодор відновив реконструкцію найдовшої в Україні дороги
Укравтодор відновив реконструкцію найдовшої дороги в Україні біля Рогатина в Івано-Франківській області, щоб розвантажити трасу Київ-Чоп.
Про це написав у фейсбуці перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко.
Він зазначив, що торік автошлях міжнародного значення М-30 «Стрий – Ізварине» об’єднав дві дороги: М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка» та М-04 «Знам’янка – Ізварине» і став найдовшою магістраллю країни.
«Нашою ціллю було, аби 1400 км нового покриття “зшили” західні та східні області та утворили комфортний швидкісний коридор. Також дорога стала б частковою альтернативою трасі М-06 Київ – Чоп», — підкреслив він.
Торік у 8 областях завдяки ремонтним роботам, майже 90% дороги від Стрия до Умані вже мали фінішний шар покриття. Цього року планувалося завершити найскладніші ділянки, як от реконструкцію поблизу міста Рогатин в Івано-Франківській області.
У 2021 році на Івано-Франківщині провели капітальний ремонт дороги М-30 від Рогатина до межі з Тернопільською областю та розпочали реконструкцію ділянки від Рогатина до межі із Львівською областю. Йдеться про 16,9 кілометрів.
Читайте також: «Надійний тил має рятувати економіку». Як Хотинська громада стала фортецею для релокованого бізнесу
Через повномасштабне військове вторгнення рф роботи на цій ділянці довелося призупинити. Через цю неготову ділянку пропускна здатність усієї траси М-30 на заході країни була низькою. І пасажирський, і вантажний транспорт обирали альтернативні маршрути, здебільшого М-06. Зараз це призвело до того, що траса Київ – Чоп перевантажена, на ній виникає більше руйнувань.
На думку Івка, «розморозити» реконструкцію біля Рогатина — найкраща можливість покращити логістику українського експорту за кордон зараз.
«Зосередимося на забезпеченні проїзду у найкоротший термін: розширимо земляне полотно, аби дорога мала відповідну ширину, завершимо будівництво мосту через річку Свірж та мосту-шлюзу в селі Княгиничі. На окремих ділянках влаштуємо вирівнюючий шар покриття з крупнозернистого асфальтобетону та верхнього шару щебенево-мастикового асфальтобетону», — додав Івко.
Задля безпеки руху на перетині з дорогою Н-09 Мукачево – Львів буде збудовано кільцеву розв’язку у Рогатині.
Довідка
Автошлях М 30 (Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Знам’янка — Луганськ — Ізварине) — автомобільний шлях міжнародного значення на території України, утворений 28 квітня 2021 року внаслідок об’єднання доріг М04 і М12. Є найдовшим автошляхом України; на ділянці Стрий — Дебальцеве є частиною європейського маршруту E50. Був утворений до 30-ї річниці незалежності України. Також відомий під назвою «Дорога єдності».
Нагадаємо, на Одещині стартував аварійний ремонт траси Т-16-27 на кордоні з Молдовою.
Також Укравтодор відремонтував важливу ділянку траси «Одеса-Миколаїв».
Фото: фейсбук-сторінка Андрій Івко.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі