Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
21fecf18 b2c9 42f7 a9f7 591264b87219 w1023 r1 s 21fecf18 b2c9 42f7 a9f7 591264b87219 w1023 r1 s

Економіка і бізнес

Україну з Польщею з’єднає ще один залізничний маршрут

Опубліковано

Українські чиновники звернулися до польських колег з проханням розглянути можливість відновлення залізничного сполучення на відрізку Хирів (Львівська область, Україна) – Загуж (Підкарпатське воєводство, Польща). Про це повідомляє ЦТС.

У переговорах із Польщею братимуть участь міністр інфраструктури України, голова транспортного комітету ВРУ та керівництво Львівської обласної ради.

“Був період, і після відновлення української державності, коли цією залізницею курсував потяг, який з’єднував дві держави. Але стан рухомого складу було незадовільним, скарги на недотримання умов і процедур проходження митного та прикордонного контролю припинили це повідомлення у 2010 році. Однак з того часу багато чого змінилося: Асоціація з ЄС, отримання безвізу, зростання туристів та трудова міграція, бізнес і транскордонне співробітництво створили велике навантаження на в е пункти пропуску на західному кордоні України з ЄС. Тому ми змушені разом з нашими польськими колегами шукати варіанти, як збільшити можливості точок, які будуть нас об’єднувати”, – зазначає голова Львівської облради.

Так виникла ідея реанімації залізничного сполучення Хирів-Загуж. 25-26 березня це питання буде обговорюватися в Варшаві на засіданні міжпарламентської групи Україна-Польща.

Як це реалізовуватимуть?

Як пояснив голова Львівської облради, в разі реалізації проекту, на маршруті буде залучений польський рухомий склад. Тому позитивне рішення залежить від маршалка Підкарпатського воєводства, який відповідає за організацію перевезень власним рухомим складом в даній адміністративно-територіальній одиниці.

Читайте також: У польські банкомати додали українську мову

Рішення про надання залізничної інфраструктури, у свою чергу, повинні прийняти Міністерство інфраструктури Польщі та компанія PKP.

“У разі прийнятого позитивного рішення відповідальні особи з залізниць двох країн повинні домовитися про тарифи. Паралельно, органи митної та прикордонної служб — про свої процедурах і умовах їх здійснення. У випадку з “Київ-Львів-Перемишль” на це пішло не так уже й багато часу. З огляду на, що поруч очікуємо відкриття пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховіце”, діалог там сьогодні інтенсивний”, – наголосив голова Львівської облради.

Нагадаємо, з 20 грудня 2018 року Укрзалізниця запустила новий поїзд № 90/89 Львів – Перемишль.

Коментарі

Економіка і бізнес

Revolut вперше тестує мобільний застосунок для українських користувачів

Опубліковано

Онлайн-банк Revolut запустив бета-версію свого мобільного застосунку в Україні. Наразі доступ до нової функції мають обмежені користувачі, які вже завантажили застосунок.

Про це повідомляє Forbes.

Українські клієнти можуть безкоштовно оформити віртуальну картку, яка працює у понад 150 країнах, а також надсилати міжнародні перекази без комісій. Revolut підтримує операції з понад 30 валютами.

Для верифікації нових користувачів застосунок інтегрували з «Дією». Відкрити рахунок можна за тарифом Standard без плати за реєстрацію. Поповнення доступне з валютних карток у доларах чи євро. Через регуляторні обмеження НБУ поповнювати рахунок гривневими картками наразі неможливо.

Читати також: Де витратити «Зимову єПідтримку»: в Україні створили спеціальні мапи

Про банк

Revolut заснували у 2015 році в Лондоні Ніколай Сторонський і Влад Яценко. Банк став найбільшим онлайн-банком у Європі завдяки можливості швидко відкривати рахунки та переказувати кошти без комісій. Він також пропонує операції з криптовалютами.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії Revolut забезпечив українським біженцям доступ до платіжних послуг, підтримуючи тих, хто постраждав від війни.

Нагадаємо, що в Одеській області створили єдиний каталог підприємств: що в нього додали.

Фото: Revolut.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

В НБУ випустили пам’ятну монету на честь Архістратига Михаїла

Опубліковано

Національний банк України випустив нову пам’ятну монету, присвячену Архістратигу Михаїлу — покровителю воїнів і захиснику України.

Про це повідомляє НБУ в інстаграмі.

Монета виготовлена зі срібла 999 проби, а її тираж становить до 10 000 штук.

На аверсі зображено лавровий вінок, стилізований патерном «Піксель», який символізує славу і перемогу. На реверсі — Архістратиг Михаїл на дзеркальному тлі, а також силуети воїнів ЗСУ, гвинтокрили й протитанкові їжаки. По колу монети розміщено цитату з поеми Тараса Шевченка «Гайдамаки»: «…За нас і душі праведних, і сила Архістратига Михаїла».

Читати також: Нацбанк зробив монету «Безбар’єрність» із символом свободи та інклюзивності

Продаж монети розпочнеться у січні 2025 року через інтернет-магазин НБУ. Банки-дистриб’ютори також поступово реалізовуватимуть її.

Нагадаємо, що Нацбанк презентував монету «Новорічна іграшка», присвячену військовим (ФОТО).

Фото: інстаграм НБУ.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Де витратити «Зимову єПідтримку»: в Україні створили спеціальні мапи

Опубліковано

На інтерактивних мапах можна побачити найближчі аптеки або книгарні, які долучилися до державної програми підтримки.

Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

На сайті «Зимової єПідтримки» створили дві мапи:

Щоб купити книги чи медикаменти, можна скористатися коштами, які надійшли в межах державної програми «Зимова єПідтримка». Як вказують у відомстві, наразі мапи постійно оновлюють.

Проєкт «Зимова єПідтримка» розробило Міністерство економіки за участі Мінцифри та Мінсоцполітики. Учасниками проєкту є АТ «Укрпошта», технічний адміністратор інформаційної системи, фізичні особи, розрахунковий банк та уповноважені банки.

Нагадаємо, що український стартап залучив три мільйони доларів інвестицій.

Раніше ми писали, що в Одеській області створили єдиний каталог підприємств: що в нього додали.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Мінекономіки

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 день тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...

Суспільство3 дні тому

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на...

Суспільство2 тижні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство3 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...