

Суспільство
Українцям дають до 700 тис. грн на соціальні ініціативи
В Україні запускають грантову програму «Жити на рівних» для соціальних підприємців та соціальних ініціатив в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола. У рамках програми передбачена фінансова підтримка та трирічний супровід соціальних ініціатив
Зазначається, що 11 лютого 2020 року, БО «Фонд родини Нечитайло» оголошує про старт програми грантів для неприбуткових установ та організацій (зареєстрованих як благодійні організації, громадські об’єднання тощо), діяльність яких пов’язана з тематикою конкурсу, та суб’єктів підприємництва (зареєстрованих як підприємства, господарські товариства, фізичні особи – підприємці тощо), які працюють як соціальне підприємство.
У рамках трирічної грантової програми Фонд пропонує: фінансову підтримку основної діяльності (на впровадження послуг, нового продукту) у вигляді гранту на суму від 300 до 700 тис. грн., а також нефінансову підтримку, яка може включати: консультації експертів та менторство, стажування та навчання за обраною тематикою, оцінювання соціального ефекту проєкту (оцінка impact-складової), промоцію та ін.
Прийом концепцій проєктів починається з 11 лютого 2020 р., та буде тривати по 2 березня 2020 р. Розгляд повних проєктних пропозицій: до 29 березня 2020 р.
Пріоритетні напрями підтримки:
- Раннє втручання для попередження інвалідності дітей, зменшення ступеня тяжкості інвалідності та попередження інституалізації дітей (скринінг порушень розвитку, комплексна допомога та супровід фахівців).
- Соціальна та трудова реабілітація людей з інвалідністю (творчі майстерні, створення робочих місць, навчання, дозвілля тощо).
- Усунення обмежень життєдіяльності осіб з інвалідністю (розвиток транспортних послуг для маломобільних груп, полегшення доступу до технологій, освіти, підвищення доступності середовища тощо).
- Організація догляду для осіб з інвалідністю (організація денного перебування, послуга підтриманого проживання тощо).
- Розвиток реабілітаційних послуг та заходів (впровадження інноваційних практик та послуг з комплексної реабілітації, ефективність яких доведено).
Можливі статті фінансування:
- обладнання та витратні матеріали;
- розробка та виготовлення (надання) соціальних продуктів, послуг;
- розробка програмного забезпечення, яке відповідає меті програми;
- консультаційні послуги, необхідні для реалізації проєкту;
- ремонтні роботи (в частині закупівлі будівельних матеріалів);
- навчання.
Фонд не підтримує такі витрати:
- заробітна платня, оренда приміщення та оплата комунальних послуг;
- витрати на відрядження;
- пряма гуманітарна та матеріальна допомога;
- витрати на надання медичної допомоги окремим особам.
Грантова програма «Жити на рівних» прагне стати гнучкою і зручною платформою для розвитку соціального підприємства в Україні в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола.
Концепції проєктів приймаються в електронному форматі на адресу [email protected] до 2 березня 2020 р.
Довідка
Благодійна організація «Фонд родини Нечитайло» понад 4 роки реалізує системні проєкти, спрямовані на підтримку людей з інвалідністю. Зокрема, Фонд заснував онлайн-бібліотеку книг шрифтом Брайля та видав 55 творів для незрячих дітей. У партнерстві з Інститутом очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова Фонд реалізував в Південних областях України інноваційний проєкт по запобіганню дитячій сліпоті внаслідок ретинопатії недоношених. За сприяння Черкаської ОДА розвинув послугу соціальних перевезень в Черкаській області, започаткував гончарну майстерню як метод трудової реабілітації. Одним зі стратегічних напрямків роботи Фонду є розвиток соціальних підприємств та ініціатив, які працюють в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ