Технології
Українці запустили стартап, який за поглядом виявляє депресію чи тривогу
Українці запустили нейротехнологічний стартап Anima, що робить онлайн діагностику небезпечних станів психіки людини, пише AIN.ua.
Стартап використовує метод eye-tracking або аналізу руху ока. Засновники описують інструмент як щось на кшталт термометру для психіки. Мета стартапу (ознайомитися можна тут) – допомогти людям запобігти розладам психіки.
Як виник стартап?
Anima заснували керівний партнер агенції Aimbulance Роман Гавриш (СЕО) та науковець, Ph.D. нейробіології Сергій Данилов. Над проектом працювали три роки з моменту ідеї, і рік з моменту старту активної розробки.
Раніше вимірювання психічного стану можна було зробити тільки у психолога, психіатра або офлайн у клініці. Завдяки Anima це можна зробити онлайн. Ба більше, за словами Гавриша, стартап забезпечує глибший рівень аналізу завдяки технології айтрекінгу, яка тільки зараз виходить з наукових лабораторій на ринок.
Засновники Anima інвестували в проєкт понад $100 000 власних коштів без залучення сторонніх інвестицій.
Як це працює?
Як стверджують в Anima, eye-tracking технологія – це ефективна доказова дистанційна діагностика психічних станів людини. В основі тестування – стеження камерою за рухом сітківки ока та визначення викривлення уваги. Все, що потрібно для проходження нейропсихологічного тесту: ноутбук із камерою, інтернет та Google Chrome.
Тестування наразі доступне лише на десктопі, у браузері Google Chrome. Веб-камера фіксує рух очей і визначає, наскільки зміщений розподіл уваги щодо стимулів різного емоційного забарвлення. Завдяки цьому можна визначити:
- у якому стані перебувають базові нейрологічні системи,
- як швидко вони готові реагувати на небезпеку,
- емоційні стани інших людей.
Аналіз поведінкових реакцій людей дає змогу визначити рівень тривожності, депресії та прогнозувати ризик розвитку небезпечних станів.
«Аналізуючи рухи очей, те, як люди помічають та затримують увагу на емоційних, загрозливих стимулах, ми можемо визначити рівень тривожності або депресії, по суті, те, наскільки перспективним і безпечним сприймає людина навколишній світ», — пояснює Сергій Данілов.
Тому разом із персоналізованим результатом Anima надає рекомендації, як подолати такі стани, зберегти продуктивність і власне психічне здоровʼя.
Цільова аудиторія та монетизація
Стартап орієнтувався на військових, оскільки під час повномасштабної війни вони перебувають у стані значного психічного напруження. Як розповіли в Anima, стартап співпрацював з військовими госпіталями та психологами, у тому числі на фронті.
«Класичні психологічні тести лише частково розв’язують проблему моніторингу готовності військових до стресів. Anima закриває питання визначення психологічної готовності до бою та дає змогу вчасно фіксувати небажані зміни психічного стану військового після і між боями для його своєчасної та швидкої реабілітації», — розповів Віктор Комаренко, військовий психолог Азову.
Для військових Anima доступний безкоштовно. Якщо ви військовий психолог або терапевт, що працює з переселенцями чи вразливими групами, доступ можна отримати за зверненням на адресу cooperation@anima.help.
Читайте також: ПТСР буває лише у військових? Не завжди. Це може статися з кожним. Пояснюємо, як «впізнати» стресовий розлад
У відповідь на зростання загрози розладів у населення та потребу у фінансовій стабільності вирішили також запустити версію для громадськості. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1 з 4 українців має суттєвий ризик розладів.
Для цивільних додаток має декілька тарифних планів, починаючи від 39 грн за тест, який дозволяє провести діагностику свого психічного стану. Гроші від монетизації будуть спрямовані на безкоштовне тестування для військових та подальшу розробку продукту.
Реліз Anima для цивільних відбувся 6 лютого. Як розповів Роман Гавриш, за два дні платформа отримала декілька тисяч візитів та сотні користувачів. Щодо версії для військових, там робота більш тривала та індивідуальна, яка включає також тривалу терапію. Anima слугує не лише як інструмент діагностики, але й вимірювання прогресу терапії для кількасот пацієнтів.
У майбутньому команда планує зробити Anima комерційним проектом, насамперед на західних ринках. Наразі працюють над запуском у США.
Нагадаємо, Мінцифри створило серіал про психічне здоров’я дітей під час війни.
Також Червоний Хрест відкриє центри психологічної підтримки у великих містах України.
Фото: wefixit.id.
Технології
Коментарі
Технології
Грант на модернізацію
- Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина»;
- заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу «Центр Пагінець»;
- заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №35.
Користь від модернізації закладів
Коментарі
Технології
Ключові особливості Dronarnya 5.0:
Три радіопередавачі
- Система підтримує одночасну роботу трьох передавачів, що значно ускладнює виявлення та блокування сигналу РЕБ.
- Можливість використання кожного передавача окремо для роботи з дронами на різних частотах, що виключає потребу в кількох станціях для різних моделей БПЛА.
Відеозв’язок і прийом сигналу
- Станція оснащена двома відеоприймачами: один працює на частоті 5,8 ГГц, інший — на 1,2 ГГц. Це дозволяє забезпечувати надійний зв’язок із дроном навіть за складних умов.
- Функція перемикання відеосигналу в реальному часі під час польоту дрона.
Механізм дистанційного керування антеною
- Встановлений на щоглі вертлюг дозволяє повертати антену на 135° до 180°, що дає можливість оперативно коригувати напрямок сигналу.
- Висота щогли може досягати 14 метрів (стандартна комплектація — 3/10/12/14 м), що покращує якість прийому сигналу.
Стабільний відеосигнал
- Dronarnya 5.0 вирішує проблему «синього екрана» (втрати відеозв’язку), забезпечуючи стабільний відеосигнал до «останнього метра» навіть у складних умовах.
Додаткові переваги
- Відстань до 100 метрів між операторським терміналом і антеною, що дозволяє бригаді працювати із захищеної позиції.
- Автоматичне сканування частот для швидкого пошуку відеосигналу вашого дрона.
Коментарі