Суспільство
Українці розробили технологію, що перетворює будь-який транспорт на реанімобіль
Вінницькі та харківські фахівці розробили евакуаційний модуль, який перетворює будь-який транспорт на реанімобіль. Як повідомляє “Армія Inform”, фактично модуль, вмонтований в звичайну машину, вертоліт чи літак перетворює транспорт на реанімобіль.
Як цим користуватися?
Зокрема, модуль обладнаний всім необхідним для того, щоб безпечно евакуювати вкрай важкого пораненого та при цьому паралельно здійснювати для порятунку життя інтенсивну терапію, вводити медикаменти, робити кисневі інгаляції, штучну вентиляцію легень. Одночасно є можливість відслідковувати стан пацієнта на моніторах з фіксацією всіх важливих життєвих функцій.
Читайте також: Немає аналогів: у дитячій лікарні Вінниці відкрили унікальне відділення
Як зазначив заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону полковник м/с Олександр Столяренко, пристрій розрахований на одного-двох поранених на ношах.
“За нашими пропозиціями та технічним замовленням харківські інженери виконали проектно-випробувальні роботи санітарного модуля. Наш пристрій розрахований на одного-двох поранених (хворих) на ношах та є ніби маленьким “саркофагом” для безпечного перевезення пацієнта. Він може монтуватися в будь-який транспорт: вантажний автомобіль, літак, вертоліт”, – сказав Олександр Столяренко.
Ціна питання
За його словами, подібні санітарні модулі є в багатьох країнах світу. Їхня вартість – від 500 тисяч доларів за найпростішу конструкцію фактично без медичного обладнання. Вінницькі медики знайшли вітчизняного виробника, готового виготовляти ці конструкції за ціною від 100 тисяч доларів.
“Справа лише – за державною підтримкою цього проекту”.
Фахівці зазначають, що таким чином, коли межа між життям та смертю на війні вимірюється секундами, вчасно надана допомога суттєво збільшує шанси на порятунок та одужання.
“Саме такі миті, які бойові медики називають «платиновими» 10 хвилинами та «золотою» годиною, є вирішальними для пораненого: матиме він повноцінне життя чи залишиться інвалідом. Статистика стверджує, що отримана протягом години перша лікарська та первинна хірургічна допомога збільшує шанси на виживання” – повідомляє “Армія Inform”.
Чому це важливо?
Столяренко також говорить про існуючі проблеми з авіатранспортом. Наприклад, на операційно-реанімаційному літаку Vita та санітарному Ан-26 імені Дмитра Майбороди під час російсько-української війни було евакуйовано понад 6 000 поранених. Із них – приблизно 300 важкопоранених, які могли бути перевезені винятково авіатранспортом.
“Проте ми маємо розуміти, що «Віта» побудована на базі Ан-26 1978 року випуску і з кожним роком «старіє». В найближчій перспективі держава, скоріш за все, вже не матиме змогу утримувати окремий літак для медевакуації. Це надто дорого. Так, ринкова вартість якісного сучасного спеціалізованого санітарного літака – це десятки мільйонів доларів”, – сказав Столяренко.
Він також підкреслив, що такі створені вінницькими та харківськими фахівцями модулі будуть корисні по всій території України: наприклад, їх можуть використовувати поліціянти, рятувальники та цивільні медики.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі