

Суспільство
Український «Центр громадянських свобод» отримав Нобелівську премію миру
Українська громадська організація «Центр громадянських свобод» отримала Нобелівську премію миру.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці премії.
Зокрема, Нобелівський комітет оцінив як роботу української громадської організації загалом, так і діяльність Центру впродовж повномасштабної російсько-української війни.
«Центр громадянських свобод зайняв чітку позицію в зміцненні українського громадянського суспільства, аби зробити Україну дійсно демократичною. Після російського вторгнення 2022 року організація бере участь у виявлення та документуванні військових злочинів рф проти цивільного населення України. Також Центр відіграє важливу роль у притягненні винних до відповідальності за скоєні злочини», – йдеться в повідомленні.
Крім української організації, премію також вручили правозахиснику з білорусі Алесю Бяляцькому та правозахисній організації з рф «Меморіал».
Про Центр громадянських свобод
Громадська організація «Центр Громадянських Свобод» створена 30 травня 2007 року і розташована в Києві. Місією ЦГC є просування цінностей прав людини, демократії і солідарності в Україні і світі заради реального утвердження принципу людської гідності.
Для цього ЦГС займається захистом фундаментальних прав і свобод людини; представництвом інтересів громадськості та здійсненням громадського контролю за дотриманням прав людини в діяльності органів влади та місцевого самоврядування; роботою з молоддю для формування нового покоління молодих правозахисників і громадських активістів; просвітою і освітою в області прав людини і демократії; реалізацією програм міжнародної солідарності.
Раніше правозахисниця Олександра Матвійчук, яка очолює «Центр громадянських свобод», стала лауреаткою премії «За правильний спосіб життя», також відомої як альтернативна Нобелівська премія.
Нагадаємо, українська вчена Марина В’язовська стала другою жінкою в історії, яка отримала престижну Філдсівську премію з математики.
Також ми писали, що жіноча збірна України вдруге в історії перемогла на Всесвітній шаховій олімпіаді.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Суспільство

«Укрзалізниця» призначила додатковий поїзд №213/214 сполученням Київ – Ужгород – Київ через зростання пасажиропотоку та на період будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом.
Про це повідомили в компанії.
Як курсуватиме потяг
За останні два тижні система бронювання фіксувала в середньому три тисячі запитів на добу на подорожі до Закарпаття. Щоб задовольнити попит, з 12 травня до 30 липня поїзд курсуватиме щодня — почергово за парними й непарними числами:
- з Києва: з 12 по 30 травня — по парних, з 1 червня по 29 липня — по непарних.
- З Ужгорода: з 13 по 31 травня — по непарних, з 2 червня по 30 липня — по парних.
Читайте також: UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам
З Києва потяг відправлятиметься о 23:00, а прибуватиме до Ужгорода о 12:31. У зворотному напрямку потяг відправлятиметься о 19:00, а повертатиметься у Київ о 9:18.
Поїзд зупинятиметься на таких станціях: Бердичів, Чуднів-Волинський, Печанівка, Шепетівка, Дубно, Броди, Красне, Підзамче, Львів, Самбір, Турка, Сянки, Перечин.
Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 мільйонів гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото обкладинки: RailGallery