Суспільство
Український стартап Playseek оновив додаток для пошуку друзів для занять спортом
Український спортивний стартап Playseek випустив оновлену версію додатку зі штучним інтелектом – застосунок підбирає партнерів для спорту з ближчого району та заохочує зіграти разом.
Про це ШоТам повідомили розробники.
Зазначається, що мобільний додаток допомагає знайти партнера для сумісної пробіжки, а можна зібрати цілу команду з футболу.
Що нового?
У новій версії команда зробила наголос на користувачах, яких вони називають Плейсікерами – дослівно, тими, хто шукає ігри.
Читайте також: Підбірка кращих гірських забігів цього літа (ВІДЕО)
Засновники наголошують: знайшли рішення для об’єднання непрофесійних спортсменів. Playseek дає їм можливість гуртуватися за інтересами та проводити тренування разом.
За допомогою штучного інтелекту розробники вирішили головну проблему минулої версії – відсутність активності в додатку. Алгоритм власноруч підбирає гравців та мотивує створити нову подію.
Читайте також: Скайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує
Тепер на головному екрані користувач не відчуває себе самотньо. Гравець бачить, що поряд з ним є такі ж самі хлопці та дівчата, які теж хочуть бігати або грати в футбол.
Про стартап
Проєкт функціонує з 2018 року. Він вже отримав нагороду від спортивного інкубатору ФК Шахтар та був першим українським стартапом, який взяв грант від влади Тайваню. У 2020 році команда проєкту взяла тайм-аут та повністю переробила дизайн та ідеологію програми.
За основу оновленого додатку був взятий штучний інтелект. Він підбирає події, які точно стануть в нагоді користувачеві. Спирається на його інтереси, геотаргетинг та інформацію щодо проведених ігор. Система буде вчитися та з часом враховувати більшу кількість параметрів. Наприклад, запропонує події за схожими видами спорту, або нагадає повторити вдалий матч, який стався 2 місяці тому.
Як користуватися?
Достатньо на етапі реєстрації вказати улюблені види спорту і штучний інтелект запропонує зібрати пробіжку або гру зі спортсменами поряд. Зробити це можна за кілька кліків. Після – додаток самостійно відправить push-повідомлення всім, хто цікавиться цим видом спорту в районі.
Додаток доступний для Android та iOS і чекає на своїх користувачів. Що більше гравців, то активніше будуть створюватися події.
Лінк на завантаження (Android та iOS): за посиланням.
Нагадаємо, раніше ми писали, що українці створили додаток, де можна шукати однодумців для занять спортом.
Головне фото: publish.com.ua.
Суспільство
Мультимедійна платформа «Локальна історія» презентувала новий журнал, присвячений історії та культурі Слобожанщини. Це вже восьмий випуск видання.
Про це повідомляє «Локальна історія».
Про журнал
На обкладинці журналу — ілюстрація художниці Олі Гайдамаки, а всередині — глибокі історичні дослідження, репортажі та аналітика. Видання розповідає про заселення Слобожанщини, вплив Козацької революції на регіон і створення Слобідської України. Окрема стаття присвячена загадковому місту Гелон, яке згадується в легендах.
Читати також: Фасад притулку для тварин у Києві прикрасили муралами (ФОТО)
Особливу увагу приділили видатним постатям Слобожанщини. У журналі можна прочитати:
- як Микола Костомаров шукав своє місце в історії;
- чим жив хутірний світ Пантелеймона Куліша;
- репортаж про Тростянець, що пов’язаний із життям і творчістю Миколи Хвильового.
Також у випуску зібрали цікаві факти про календарні обряди українців Вороніжчини Сумської області 150 років тому. Автори дослідили, як мешканці Вороніжа бачили своїх сусідів-росіян і чому називали їх неробами.
Нагадаємо, що у лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО).
Фото: «Локальна історія».
Суспільство
Кияни тепер мають доступ до електронного довідника «Маршрути послуг з ментального здоров’я», який допоможе знайти необхідну підтримку.
Про це повідомила Марина Хонда, заступниця голови КМДА з соціальної та гендерної політики, захисту прав дітей і питань безбар’єрності.
Для кого створено довідник
Цей ресурс розробили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Видання містить контакти комунальних, громадських та приватних організацій, які надають соціально-психологічну допомогу. Завдяки зручній структурі користувачі можуть швидко знайти потрібну послугу та зв’язатися з надавачем.
Читати також: У трьох областях відкрили адаптивні клуби для військових та людей з інвалідністю (ФОТО)
Довідник допомагає не лише орієнтуватися в доступних сервісах Києва, але й об’єднує всіх надавачів допомоги в єдину систему перенаправлення, спрощуючи доступ до послуг для містян.
Переглянути довідник можна за посиланням.
Нагадаємо, що вийшов безоплатний курс аудіоуроків «Секс-освіта» про дорослішання.
Фото: обкладинка довідника «Маршрути послуг з ментального здоров’я».
Суспільство
Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».
Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.
Що відомо про цей проєкт
Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:
- можливість самостійно пересуватися;
- доступ до інфраструктури;
- сприятливі умови для соціальної інтеграції;
- рівні можливості у користування міськими просторами.
Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.
Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.
Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.
«Рух без бар’єрів»
Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.
Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.
Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik