Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Український ШІ-стартап переміг на Latitude5 та отримав 600 000 євро інвестицій

Опубліковано

Український стартап Beholder, який спеціалізується на пошуку корисних копалин за допомогою нейромереж, переміг на конкурсі Latitude59 в Таллінні, що відбувся 24 травня. Загальна сума фінансування, зібраного під час заходу, склала майже 1,5 млн євро.

Про це повідомляє ain.ua.

Окрім головного призу, Beholder залучив 600 000 євро інвестицій. Стартап також отримав додаткові нагороди:

  • 15 000 євро на юридичні послуги від Fondia legal.
  • 5 000 євро від Google Cloud Credits.
  • 500 євро на PR-підтримку від PRnews.io.

«Ми обіграли понад 300 команд і пройшли чотири етапи відбору. Андрій Севрюков провів чудовий фінальний виступ, який дозволив нам перемогти. Ця перемога показує, що українська стартап-екосистема має величезний потенціал», — сказав співзасновник стартапу Даніїл Лубкін.

Читати також: ЗСУ на фронті мають більше можливостей ніж росіяни

Про конкурс

Latitude59 — найбільший у країнах Балтії та Північної Європи конкурс з пітчингу для стартапів у галузі технологій і підприємництва. Інвестиційний фонд, створений мережею бізнес-янголів Естонії EstBAN та фондом Specialist VC, цього року складав від 1 млн. євро. Проте, фонд продовжує наповнюватися, і у 2023 році він склав 1,25 млн. євро.

Про стартап

Beholder був заснований у 2021 році Андрієм Севрюковим, Сергієм і Даніїлом Лубкіними. Стартап використовує нейромережі для обробки супутникових знімків, інформації з радарів, гравіметрії та інших даних, щоб оцінити ймовірність залягання корисних копалин.

Технологія Beholder сприяє переходу від енергетичної системи, що базується на паливі, до системи, що базується на матеріалах.

У березні цього року Beholder залучив $940 000 інвестицій від європейського фонду InnoEnergy, а також фондів Rockstart та STRT Ventures.

Нагадаємо, що в Укрпошті зʼявилася нова послуга оплати.

Також ми повідомляли, що в Харкові демонтували пам’ятник російському вченому.

Фото: Beholder

Економіка

Україна отримала €1,9 мільярда траншу від Євросоюзу

Опубліковано

До державного бюджету України надійшов транш безумовного фінансування обсягом 1,9 млрд євро від Європейського Союзу.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

“Від початку повномасштабної війни ЄС надав Україні майже 35 млрд євро прямої бюджетної допомоги. Ці кошти сприяли підтримці макроекономічної стабільності, а також дозволяють забезпечувати фінансування пріоритетних бюджетних потреб. ЄС є ключовим партнером України, який продовжує відігравати вирішальну роль у пришвидшенні нашої перемоги та зміцненні економічної стійкості країни”, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Читайте також: Вироблятиме електрику й тепло: в Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод

Нещодавно Україна та Європейський Союз підписали Угоду загальним обсягом 27 млрд євро на 2024 – 2027 роки у межах Інструменту Ukraine Facility. Наступні транші в межах Інструменту Україна отримуватиме щоквартально, за умови виконання індикаторів визначених у Плані України.

Нагадаємо, в Україні планують збудувати велику базу з виготовлення суден.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Економіка

На Львівщині побудують новий логістичний центр PERETYN

Опубліковано

Девелопер Alterra Group розпочинає будівництво нового логістичного центру PERETYN. На території буде розташований торговий центр, який стане центром тяжіння для всіх в окрузі. Загальна площа об’єкта – 50 000 м2.

Про це інформує “Економічна правда”.

PERETYN забезпечить понад 700 нових робочих місць. Проєкт передбачає 10 черг здачі в експлуатацію – перша черга планується у першому кварталі 2025 року.

Про проєкт

Основна філософія проєкту – ідея перетину спільності та індивідуальності. Склади мають унікальний фасад, який не повторюється, але кожен із них виглядає гармонійно та комплексно. Десять різних будівель та десять різних фасадів, які об’єднані підходом натуральності.

“Усе побудовано на тому, що ми використовуємо натуральні матеріали – метали, бетон, дерево. Тобто без додаткових підфарбувань або штучних імітацій. Щоб усе було як є, натурально, по-справжньому”, – говорить архітекторка проєкту PERETYN Наталія Шульга

Особливість проєкту – перший в Україні дерев’яний склад. Він екологічний і зменшує викиди CO2. Для забезпечення пожежної безпеки використали технологію CLT та додаткові вогнезахисні покриття.

“Технологія CLT (Cross-laminated timber) забезпечує високу вогнестійкість завдяки масивним панелям і колонам”, — пояснює архітектор проєкту Олексій Пахомов.

Однією з послуг, якою можна буде скористатися – це Built to suit. Тобто проєктування та будівництво об’єкта під потреби замовника. У такому варіанті Alterra Group беруть на себе всю організацію та виконання робіт – від ідеї до реалізації, забезпечуючи завершення проєкту за 6-8 місяців та надаючи гарантію на виконання робіт й використання матеріалів. 

Що таке PERETYN

Символ проєкту – “неможлива” фігура трикутника Пенроуза, сторони якого повністю ніколи не зʼєднуються, поки не подивитися під правильним кутом. Це символізує підхід до проєкту PERETYN. 

Для комерційної діяльності планують побудувати торгові приміщення на 3000 м2 та морозильний склад на 6000 м2. Площа складів “А” та “B” налічує 21 000 м2, а площа складів “0” – 20 000 м2.

PERETYN – це можливість доєднатися до спільноти лідерів нової формації. На вході в проєкт клієнти підписуватимуть “Декларацію добросусідства”, щоб це сприяло обміну досвідом та ідеями між резидентами. В проєкті також передбачили можливість створення унікальних архітектурних рішень в рамках спільної концепції, де кожен резидент, що належить до спільноти, особливий. 

Нагадаємо, уряд схвалив 50 проєктів будівництва укриттів у школах.

Фото: Економічна правда

Читати далі

Економіка

Вироблятиме електрику й тепло: в Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод

Опубліковано

В Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод, що вироблятиме електрику і тепло. Під це виділили земельну ділянку площею чотири гектари.

Відповідне рішення 26 червня ухвалили депутати на сесії Одеської міської ради.

На засіданні погодили розробку проєкту землеустрою, що передбачає передачу земельної ділянки комунальному підприємству “Теплопостачання міста Одеси”.

Міський голова Геннадій Труханов зазначив, що оформлення земельної документації дозволить розпочати розробку проєкту з будівництва.

Читайте також: Уряд схвалив 50 проєктів будівництва укриттів у школах

“Свої наміри щодо  сміттєспалювального заводу місто зафіксувало ще у 2022 році, коли депутати погодили “Схему теплопостачання міста Одеси”, а вчора закріпили у Стратегії розвитку міста. Також наразі спільно з японськими партнерами ведеться розробка майстер-плану з відновлення Одеси. До нього увійде й проєкт будівництва  сміттєспалювального заводу”, — йдеться у повідомленні.

На думку мера міста, створений пакет документів стане суттєвим аргументом для залучення інвестицій.

Нагадаємо, Кримськотатарська мова зʼявилася в «Google Перекладачі».

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство3 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: