

Суспільство
Український розробник відеоігор отримав 3 млн доларів інвестицій
Американська компанія-видавець та розробник відеоігор TinyBuild інвестувала 3 млн доларів у львівську студію Hologryph.
Інвестор отримав контрольний пакет акцій львівського розробника, пише AIN.ua, передає zaxid.net.
Читайте також: Показали перший трейлер гри S.T.A.L.K.E.R. 2 від української студії (ВІДЕО)
Чим відомі Hologryph?
Студія повного циклу створення ігор Hologryph базується у Львові та має 11 працівників. Її основний проєкт – це мультиплеєрна гра Secret Neighbor (укр. Таємний Сусід), дія якої відбувається у всесвіті Hello Neighbor. Сюжет полягає в тому, що група дітей намагається потрапити до підвалу будинку підступного сусіда, щоби врятувати зниклого друга. Причому один з дітей – зрадник, замаскований під дитину сусід, який має завоювати довіру інших гравців і занапастити їх. Гру загалом скачали понад 3,5 млн разів.

Читайте також: За мотивами української книжки створять відеогру
Залучені інвестиції львівська студія витратить на збільшення штату, на підтримку і розвиток гри Secret Neighbor, а також на розробку нової мультиплеєрної гри для ПК, а також консолей нового покоління PlayStation 5 і Xbox Series X/S.
Нагадаємо, Кам’янець-Подільську фортецю відтворили у популярній комп’ютерній грі Minecraft. Там провели український музичний фестиваль Respublica, який через пандемію коронавірусу відбувався онлайн.
Фото: ain.ua


Суспільство

Завдяки гранту музей купив інфрачервоні бар’єри, мобільні кондиціонери та електронні інформаційні таблички.
Про це пише kyiv.media.
Зазначається, що у грудні 2020 року музей отримав та реалізував грант в рамках програми «Культура в часи кризи: Інституційна підтримка» від Українського культурного фонду.

Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Завдяки отриманому гранту музей придбав та встановив:
- Інфрачервоні бар’єри, які допоможуть в дотриманні соціальної дистанції в експозиції музею та покращенні захисту експонатів;
- Мобільні апарати кондиціонування повітря для підтримки кліматконтролю в виставкових залах;
- Електронні інформаційні таблички, які розміщено в вестибюлі для інформування відвідувачів про роботу музею, та в постійній експозиції для надання додаткової інформації про авторів та їх твори, які представлено.

Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка

Нагадаємо, на Поштовій площі влаштують день музейних селфі.
Як ми повідомляли раніше, у Миколаєві створять перший міський історико-художній музей.
Усі фото: facebook.com/knag.museum.
Суспільство

У Чернівецькій області під час розвідок на березі Дністра, палеолітичної стоянки Молодове V, науковці знайшли зуб мамонта, якому близько 300 тисяч років.
Про це пише Укрінформ.
“Є знахідка так званого Хазарського мамонта, його зуб. Це один із предків звичайного Шерстистого мамонта, який жив близько 300 тисяч років тому. Його виявили поблизу палеолітичної стоянки на Дністрі Молодове V”, – йдеться у повідомленні.

Раніше вважалося, що найдавніші шари цієї стоянки мають вік 50-60 тисяч років. Але знайдений зуб доводить, що там заховані і набагато давніші рештки тварин.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Зазначається, що знайдений зуб виявили минулої зими. Через низький рівень води у Дністрі саме в цю пору найкраще проводити наукові розвідки.

“У нас на території області відомі декілька опорних, тобто добре досліджених багатошарових палеолітичних стоянок. Найвідоміша з них це Молодове V. Вона знаходиться в долині Дністра. Цей зуб ми знайшли минулої зими. Рівень водосховища упав, була також тепла зима, і ми їздили дивитися розріз тієї стоянки. Там познаходили багато цікавих решток. Окрім зуба мамонта, ми знайшли і кілька зубів коней, яким також близько 300 тисяч років. Вони відрізняються за розмірами і за морфологією від нинішніх коней”, – додав науковець Богдан Рідуш.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Він повідомив, що знайдений зуб наразі є найдавнішою знахідкою решток мамонта, які коли-небудь виявляли на території області.

Після проведення всіх необхідних наукових досліджень, 300-тисячолітній зуб мамонта зможуть передати до природничого музею ЧНУ.
Нагадаємо, археологи показали найбільшу золоту знахідку Закарпаття.
Як ми повідомляли раніше, у Києві створили Центр консервації предметів археології.
Усі фото: ukrinform.ua.
Суспільство

В Україні вийшла стрічка “Шлях кольору марун” – про про 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду ДШВ Збройних Сил України.
Відео представлене на ютуб-каналі Військового телебачення України.
“Львівські десантники золотими літерами вписали в сучасну історію України звільнення Слов’янська та містечок і селищ Луганщини, оборону Луганського аеропорту. Рівень своєї підготовки з’єднання відмінно демонструє на міжнародних навчаннях. А дивіз ДШВ “Завжди перші” львів’яни доводять щодня”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Автори фільму: Анатолій Стельмах, Олексій Мазурін, Владислав Назаркевич, Віктор Ануфрієв, Віктор Гром, Олександр Райковський, Ростислав Борисов, Юрій Стоянський.
Нагадаємо, український фільм отримав нагороду на фестивалі у Санта-Моніці.
Як ми повідомляли раніше, фільм про дворазового володаря «Оскара» з України виклали онлайн.
Головне фото: Військове телебачення України.
- Суспільство24 години тому
Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
- Суспільство24 години тому
Атмосферне явище: у небі над Запоріжжям з’явився «сонячний стовп»
- Суспільство22 години тому
Мотопіхотна бригади провела навчання в районі ООС (ФОТО)
- Суспільство23 години тому
В Україні випустили ролик про мазепинських козаків (ВІДЕО)