Суспільство
Український режисер Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США за стрічку «20 днів у Маріуполі»
Український журналіст і фотограф, режисер стрічки «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США за видатні режисерські досягнення в документальному кіно.
Про це повідомили на сайті DGA Awards.
На цю премію разом із Черновим були номіновані режисери Крістофер Шарп і Мозес Бвайо зі стрічкою «Бобі Вайн: народний президент», Мадлен Ґевін з фільмом «За межами утопії», Девіс Ґуґґенгейм зі стрічкою «Незмінний: історія Майкла Дж. Фокса» та Д. Сміт із фільмом «Місто Кокомо».
У промові після нагородження український режисер згадав про щоденні атаки росіян по Україні, зокрема про нещодавній обстріл Харкова, коли загинули семеро людей, серед яких троє дітей.
«Я сповна усвідомлюю силу кіно, стоячи тут і дивлячись на вас… Кіно допомагає всім нам впоратися з цим інколи нестерпним світом, несправедливим світом, і дає нам надію зупинити все погане і йти назустріч кращому майбутньому», – сказав Чернов.
Про премію
Премія Гільдії режисерів США — одна з профільних кінопремій, що визначає потенційних лідерів кінопремії «Оскар». Цього року фільм «20 днів у Маріуполі» номінований на нагороду в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм».
Про режисера
Мстислав Чернов – воєнний кореспондент із досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Гази, Афганістані, фотограф, відеограф і письменник. «20 днів у Маріуполі» – режисерський дебют журналіста.
Стрічка розповідає про початок повномасштабної війни, зокрема напад російської армії на Маріуполь 24 лютого 2022 року. У фільмі задокументовано події 20 днів у місті протягом лютого-березня позаминулого року, зокрема бомбардування житлового сектору, пологового будинку, життя людей у блокадному місті, постійні обстріли тощо.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
Раніше фільм Чернова став переможцем національного конкурсу «DOCU / Україна» 20-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Картина має нагороди Міжнародного кінофестивалю в Клівленді (США), DocAviv (Ізраїль), DocEdge (Нова Зеландія), премій Cinema for Peace (Німеччина), Royal Television Society (Велика Британія), спеціальну нагороду Тіма Гетерінгтона на фестивалі документального кіно Sheffield DocFest 2023 у Великій Британії.
Нагадаємо, українсько-американський фільм отримав гран-прі на кінофестивалі Sundance у США.
Також ми повідомляли, що український фільм «20 днів у Маріуполі» номінували на «Оскар».
Фото: dga.org.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі