Суспільство
Український полярник показав нічне чергування на станції «Академік Вернадський» (ВІДЕО)
Український полярник Володимир Хомко, який працює системним адміністратором зв’язку у складі 27-ї антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський», показав своє нічне чергування.
«У нас на станції “Академік Вернадський” вже настала зима і починає задувати нашу станцію. Ось так – вже до вікон є сніг. Деякі вікна всі задуті і вже скоро будемо відкидати сніг, щоб сонце доходило хоча б у вікна», — розповів полярник.
Основна роль нічного чергового – здійснювати обхід щогодини і перевіряти працездатність важливих систем на станції «Академік Вернадський», таких як дизель-генератори, котли, дистилятори води тощо.
«Через те, що ми дуже далеко від інших людей і тільки 14 людей на станції – то нам на допомогу не зможуть прийти інші люди, тому ми маємо дбати самі про все», — розповів учасник експедиції Володимир Хомко.
Він відзначає, що найважливіше — це пожежна безпека. На станції є дві системи пожежної безпеки: стара британська та нова українська. Можуть бути певні технічні несправності, тому важливо вночі перевіряти, чи немає підозрілого запаху або ж підозрілої роботи приладів.
Оскільки станція — дерев’яна і може легко спалахнути, тому на острові знаходиться аварійне приміщення. Тобто у разі небезпеки в аварійному приміщенні можна заховатися.
Читайте також: Координати мого серця. Як український бренд PAPAYA допомагає окупованому заповіднику «Асканія-Нова»
Нагадаємо, українські полярники провели онлайн-екскурсію дослідницьким криголамом «Ноосфера».
Також українські полярники створили живий ланцюг соборності в Антарктиді.
Як ми повідомляли раніше, українські полярники показали пінгвінів дженту під час шлюбного сезону.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.
Суспільство
Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.
Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.
Церемонія в Музеї данського спротиву
Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.
Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів
Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:
Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.
«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу», — підкреслила Скрипник.
Що відомо про премію Freedom Award
Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.
Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.
Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.