

Суспільство
Український мультфільм «Хоробрі Зайці» запустили на італійському телебаченні
Італійська компанія Rai Ragazzi отримала права на прем’єрний показ українського мультсеріалу «Хоробрі Зайці» на своїх платформах. Епізоди спершу з’явилися на стрімінг-сервісі Rai Play, а з 19 квітня почалася ротація на загальнонаціональному телеканалі Rai Yo Yo.
Про це пише film.ua.
Також відомо, що триває робота над італійським виданням книг за мотивами цього популярного серіалу. Перші шість книг вийдуть вже до кінця літа 2021 року, а на 2022 рік заплановано додаткові запуски.

Сюжет мульфільму
«Хоробрі Зайці» – анімаційний серіал для дошкільнят, що розкриває теми різноманітності та інклюзивності через призму знайомств та ігор з різними друзями.
Головні герої, Хоробрі Зайці Боп та Бу жили у Заячому Місті разом із Татом Заєм, Мамою Заєю та крихітними Займалятами.
Але природна хоробрість та допитливість спонукають героїв покинути рідну Морквяну Долину, щоб дослідити великий Зайцесвіт і завести нових друзів.
Читайте також: Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити
Усією родиною вони сідають на борт дивовижного Зайцебуса і разом вирушають у велику подорож. На їхньому шляху трапляється багато казкових пригод, та Сім’я Хоробрих Зайців справляється з усіма викликами як одна команда.
Вони разом долають найбільш пригодницькі та непрохідні місця у світі – Ліс, Гори, Поле, Джунглі та Савану.
Кожна серія – це зупинка у їхній фантастичній Зайцеподорожі та неодмінна зустріч з другом, яку Хоробрі Зайці відзначають щоразу новим Танцем Дружби.

Про авторів
Мультсеріал створений за авторською ідеєю креативної продюсерки Glowberry Ольги Черепанової та у ко-продукції з анімаційною студією Anima (Іспанія).
Візуальний стиль розробила українська ілюстраторка и арт-директорка проєкту Анна Сарвіра. Головний режисер – Тім Ференбах (Велика Британія), головний сценарист – Джон Ван Брюгген (Канада).
Світовим дистрибутором мультсеріалу є оскароносна анімаційна студія Aardman Animations. Ще до світової прем’єри BRAVE BUNNIES став фіналістом пітчингу міжнародного анімаційного фестивалю Cartoon Forum 2018. Анмаційний проєкт створюється за підтримки Держкіно України та Міністерства молоді і спорту України.
Читайте також: Хто такий Костянтин Острозький? Вийшов перший ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих»
Нагадаємо, український пластиліновий мультик переміг на міжнародному фестивалі.
Як ми повідомляли раніше, з’явилася перша серія анімаційної історії гуцулів.
Усі фото: film.ua.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України