Суспільство
Український культурний фонд запустив стипендії для митців та діячів культури
Український культурний фонд запустив стипендії для підтримки діяльності митців та діячів культури.
Про це повідомили в телеграм-каналі Міністерства культури та інформаційної політики.
«Культурний фронт дуже важливий для перемоги України. Маємо підтримувати наших митців та діячів культури, адже вони опинилися у складних умовах під час війни. Багато мистецьких проєктів згорнули свою діяльність або зовсім припинили існування. Така програма дасть можливість підтримати проєкти, спрямовані на меморалізацію боротьби нашого народу проти окупантів, і ті, які мають просвітницьку мету, – зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.
Про умови
Стипендіатами можуть стати громадяни України, які досягли 18 років і провадять професійну діяльність у відповідних секторах культури та креативних індустрій на території України.
Результатом виконання стипендії має бути культурно-мистецький продукт або відновлення культурно-мистецької діяльності (відновлення мистецької спроможності стипендіата). Загальний бюджет ЛОТу — 4,5 млн грн. Максимальна сума гранту — 150 тис. грн.
Пріоритети ЛОТу «Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності»:
- Підтримка відновлення індивідуальної культурно-мистецької діяльності та креативних індустрій на всій території України.
- Підтримка митців, які створюють мистецький продукт із широкою культурно-просвітницькою складовою з сучасної тематики війни з російською федерацією та меморіалізації героїчної боротьби українського народу.
- Підтримка культурних діячів та митців, які сприяють зміцненню морального духу українців та єднанню світової спільноти проти російського агресора.
Подання заявок триватиме з 18 липня до 3 серпня 2022 року включно.
Нагадаємо, українська письменниця Ліна Костенко отримала найвищу нагороду у Франції – Орден Почесного легіону.
Також ми повідомляли, що польське видання Gazeta Wyborcza визнало Людиною року українського письменника та волонтера Сергія Жадана.
Фото: ucf.in.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі