Суспільство
Український інститут запустив безкоштовний онлайн-курс про історію Криму
Український інститут та студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» запустили англомовний онлайн-курс про Крим під назвою Crimea: History and People.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Українського інституту.
Зазначається, що Крим — унікальний український півострів у Чорному морі. Він поєднав елементи культур Великого Степу, Середземномор’я та Східної Європи, а також традиції й здобутки осілих народів та кочівників.
А ще Крим — Батьківщина корінного народу півострова, кримських татар. Вони створили першу демократичну республіку в мусульманському світі. У Криму уклали конституцію, яка визнала і затвердила за жінками рівні права з чоловіками. Крім того, кримські татари стали прикладом успішної інтеграції мусульманського населення з православним населенням України.
Проте з 18 ст. кримських татар системно витісняли зі своєї землі. А сьогодні півострів поступово перетворюється на військову базу РФ, яка окупувала його у 2014 році.
Читайте також: Частинка Криму у Львові. Як родина переселенців заснувала пекарню «Кримська перепічка» та об’єднує людей зі спільними цінностями
Зрозуміти досвід кримських татар, а також значення Криму в історії України та загалом Європи допоможе онлайн-курс Crimea: History and People.
Про що курс?
Ви дізнаєтеся про:
- стародавню історію півострову
- Кримський ханат
- колоніальну політику Російської імперії щодо Криму
- долю Криму й кримських татар у радянський період
- Крим як Автономну Республіку у складі незалежної України
- тимчасову окупацію Криму Росією
- культуру та побут кримських татар
- чому важливо вивчати історію Криму та кримських татар
Як пройти курс?
Курс безкоштовний. Реєстрацію вже розпочато за посиланням.
Нагадаємо, у художньому музеї в Києві презентували перший аудіогід кримськотатарською мовою.
Як ми повідомляли раніше, кримськотатарський орнамент «орьнек» внесли до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Малюнок: facebook.com/UkrainianInstitute.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі