Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український Clubhouse: що слухати та на кого підписатись у популярній соцмережі

Опубліковано

Clubhouse – соцмережа, яку з початку 2021 року не втомлюються обговорювати в усьому світі. Одні пророкують їй величезні перспективи поряд з гігантами Facebook, Twitter, Instagram, інші – ставляться скептично, запевняючи, що хайп стихне і мережа “помре”. 

Українці тільки починають освоювати Clubhouse, хоча більшість зірок та лідерів думок вже там зареєструвались. За даними видання AIN.ua, з 17 мільйонів користувачів, українців тут вже 250 тисяч. І ця цифра стрімко зростає. 

Отож останній місяць ми також тестували нову соцмережу і тепер готові розповісти, що саме тут вартує вашої уваги серед україномовного середовища . 

Що таке Clubhouse?

Якщо ви вже впевнений користувач цієї соцмережі, проскролюйте цей блок. Якщо ні – максимально коротко пояснюємо, що це. 

Clubhouse – мережа, де спілкування відбувається в аудіоформаті. Користувачі обговорюють чи просто слухають задану тему у так званих кімнатах – аудіочатах, які можуть бути публічними чи приватними. Більшість з них створюють під конкретну розмову і існують вони лише кілька годин, хоча є й такі, де діалоги регулярні чи відбуваються за розкладом. У кімнатах є модератори, спікери та слухачі. Слухачі можуть перейти в статус спікерів “піднявши руку” (для цього є спеціальна кнопка) і дочекавшись схвалення модератором. 

Читайте також: Хто задає тренди в ТікТок: топ-8 українських тіктокерів-мільйонників

Всі дискусії проходять виключно у реальному часі. Записувати розмови суворо заборонено, за це навіть можна отримати бан. 

Для того, аби потрапити у соцмережу мало лише завантажити додаток. Треба отримати інвайт – запрошення від зареєстрованого користувача. Є й інший варіант – подати заявку і почекати, допоки її ухвалить хтось зі списку ваших контактів, які вже користуються Clubhouse. До слова, поки що додаток доступний лише на iOS, хоча незабаром розробники обіцяють версію і для Android.

Чому він такий популярний? У Clubhouse доволі висока концентрація експертної інформації та цікавих вузькопрофільних спільнот. Отож є можливість почерпнути корисні лайфхаки від більш досвідчених гравців ринку, конкурентів чи партнерів, яких у реальному житті зустріти важко.

Неабиякий ажіотаж навколо Clubhouse створюють і зірки. У користувачів виникає ефект присутності – тут і зараз вони слухають та спілкуються з відомими у своїх сферах людьми. У кімнатах можна зустріти Ілона Маска, Марка Цукерберга або, наприклад, Опру Вінфрі чи Джареда Лето. 

На кого варто підписатись і що слухати? 

Ukrainian House: перший і найбільший український клуб у Clubhouse

Першим клубом в Україні став Ukrainian House. Зараз він налічує понад 10 тис. підписників і є найбільшим в україномовному секторі.

Його мета, як зазначають засновники, – “робити корисні дискусії та ширити український цінний контент, реалізовуючи культурну дипломатію”. Щовечора о 21.00 тут в рамках флагманського ефіру Ukrainian Show розгортаються інформативні дискусії серед лідерів думок у своїх сферах. Тут інвестори, підприємці та політики обговорюють технології, культуру та майбутнє України. 

Можна послухати, як Євген Клопотенко ділиться думками щодо перспектив української гастрокультури, керівник Укрпошти Ігор Смілянський розповідає про реформу цієї структури, Святослав Вакарчук розмірковує про сучасні виклики України або що провідні експерти зі сфери медицини думають про вакцинацію. Теми кімнати на найближчі кілька днів анонсуються на сторінці клубу у соцмережі. 

Ukrainian Office – дружні посиденьки українців з усього світу

Clubhouse

“Ми створюємо кімнати, щоб надати можливість всім українцям будувати максимально корисні та цікаві конекти, розвивати себе професійно та із задоволенням проводити час у Clubhouse”, – саме так говорять засновники клубу Ukrainian Office

Щодня о 22.00 тут відбуваються тематичні кімнати, в яких українці з усього світу діляться своїми історіями. Тут говорять про мандри, переїзд в інші країни та розповідають про актуальні програми міграції, а також обговорюють відносини, кінематограф, музику, психологію та медицину. Теми спільноти надзвичайно різноманітні. Нещодавно, наприклад, вдалось потрапити на кімнату, де відомі кінологи радили, як сформувати здорове харчування домашніх улюбленців. Тому Ukrainian Office – це своєрідні дружні посиденьки українців з усіх континентів світу. Крім того, тут запровадили регулярну кімнату “Ранкова кава”, де у будні з 8.30 до 9.30 також можна поспілкуватись, завести нові цікаві знайомства та обмінятись гарним настроєм на початку дня. 

Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Клуб об’єднав чимало цікавих людей, серед яких селебріті, політики, представники великого бізнесу, підприємці, ЗМІ. На початку у спільноті переважно знайомились, але вже зараз запрошують цікавих спікерів, підіймають важливі теми та обговорюють гострі питання.

Київська школа економіки на варті подій сьогодення

Clubhouse

Давно мріяли розбиратись, що таке дефолт, до чого нам ті гроші ВМФ та коли краще купувати долар? Тоді варто слідкувати за сторінкою Київської школи економіки, яка віднедавна також є у Clubhouse. На сторінці в організації розміщений розклад кімнат, завітавши до яких є можливість слухати експертів або долучатись до їхніх дискусій. 

Щодня з понеділка по п’ятницю о 9.00 ранку тут проводять “Ранкові новини з економіки”, а двічі на тиждень великі вечірні розмови: у середу “Освітнє шоу”, в суботу – “Економіко-політичне шоу”, куди запрошують іменитих експертів у своїх сферах.  

Ukrainian Travel Club для поціновувачів мандрів

Це ком’юніті об’єднує travel-блогерів, журналістів, фотографів, гідів, яхтових капітанів, спеціалістів з турстрахування, представників туроператорів, турагенцій та всіх, хто не байдужий до подорожей. 

Щосереди о 20.00 тут стартують тематичні кімнати про мандри, де експерти діляться своїм досвідом. У Ukrainian Travel Club обговорюють нестандартні формати та напрямки подорожей, розповідають про нові правила та умови в’їзду в країни та дають поради, як мандрувати після подій 2020 року. Які курйози можуть трапитись під час подорожей, як самостійно поїхати у тропічні країни, де краще перезимувати та багато інших тематичних дискусій відбувається у клубі щодня. 

Підтягуємо англійську в спільноті Ukrainians speak English

Clubhouse

Давно плануєте вивчити англійську, але вже ще чекаєте якогось магічного знаку згори? Ось він. Реєструємось у Clubhouse, знаходимо спільноту Ukrainians speak English і починаємо вдосконалювати мову. 

Цей клуб об’єднує людей з України, які вже говорять англійською або тільки хочуть її вивчити. Тут регулярно проводяться розмовні клуби, граматичні дискусії та навіть є співочі кімнати. 

Startups Ukraine для корисних ІТ-знайомств

Clubhouse

Ну, і звичайно, в першу чергу, нова соцмережа корисна для сфери ІТ.  Місія клубу Startups Ukraine – бути корисними для спільноти стартаперів в Україні та в усьому світі, обмінюватись знаннями та найкращими практиками. Це ком’юніті українських підприємців, дизайнерів, розробників, менеджерів та маркетологів ІТ-індустрії. У них амбітна мета – створити мережу експертів, які так чи інакше пов’язані з успішними продуктами. 

Поки що регулярного розкладу на сторінці немає. Щоб слідкувати за кімнатами, які можуть бути корисними, слід підписатись на засновників спільноти – так вам приходитимуть сповіщення, якщо розпочнеться ефір. 

Клуб для експертів кіноіндустрії Ukrainian Film Community

Clubhouse

Як ми вже зазначали, Clubhouse об’єднує максимально вузькопрофільних спеціалістів. Ця спільнота для тих, хто причетний та не байдужий до української кіноіндустрії – режисерів, акторів, продюсерів, артдиректорів, PR та багатьох інших. Познайомитись та поспілкуватись з представниками українського кіно, зазирнути у цю “кухню” зсередини, обговорити перспективи та майбутнє індустрії – все це можна зробити у Ukrainian Film Community.  

Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Анонси на кімнати та список спікерів розміщують у Telegram-каналі спільноти. На регулярній основі тут запустили рубрику “In Person” – це своєрідна серія інтерв’ю, де протягом години слухачів знайомлять з представниками українського ринку кіно. Кожен епізод тут запрошують нових гостей – операторів, продюсерів та режисерів. У слухачів є змога особисто поставити запитання гостю шоу. 

Регіональні клуби

З кожним днем спільнота Clubhouse зростає і все більше кластеризується, кімнати та клуби діляться за регіонами, інтересами, сферами діяльності їх учасників. Українці починають об’єднуватись не тільки за тематичними напрямками, а й за місцями свого проживання – з’являються клуби міст. Ось кілька таких: 

  • Kyiv Vibes. Тут відбуваються цікаві та регулярні тематичні кімнати про столицю та все, що з нею пов’язано – електронна демократія, урбаністика, open data тощо.
  • Запорізький стендап-клуб. У клуб запрошують цікавих особистостей з цього індустріального міста, щоб створити тут креативний осередок. Тут говорять про гумор, Запоріжжя та життя творчих людей, які уникли роботи на заводі.  

Кімнати, де всі мовчать

У соцмережі, де всі спілкуються тільки голосом, популярності набирають так звані “кімнати мовчання”. Спочатку це було закордонним трендом, тепер час від часу такі кімнати з’являються і в українських ком’юніті. Навіщо вони потрібні? Все просто – так люди знайомляться один з одним. Учасники подібних кімнат тихо дивляться профілі один одного, читають біо, описи інтересів та діяльності, а потім підписуються на цікавих їм людей. Бути спікером чи слухачем у цій кімнаті немає значення, адже все одно тут всі мовчать. Ідеальний варіант для інтровертів або тих, хто вже втомився слухати та говорити. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі