Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український Clubhouse: що слухати та на кого підписатись у популярній соцмережі

Опубліковано

Clubhouse – соцмережа, яку з початку 2021 року не втомлюються обговорювати в усьому світі. Одні пророкують їй величезні перспективи поряд з гігантами Facebook, Twitter, Instagram, інші – ставляться скептично, запевняючи, що хайп стихне і мережа “помре”. 

Українці тільки починають освоювати Clubhouse, хоча більшість зірок та лідерів думок вже там зареєструвались. За даними видання AIN.ua, з 17 мільйонів користувачів, українців тут вже 250 тисяч. І ця цифра стрімко зростає. 

Отож останній місяць ми також тестували нову соцмережу і тепер готові розповісти, що саме тут вартує вашої уваги серед україномовного середовища . 

Що таке Clubhouse?

Якщо ви вже впевнений користувач цієї соцмережі, проскролюйте цей блок. Якщо ні – максимально коротко пояснюємо, що це. 

Clubhouse – мережа, де спілкування відбувається в аудіоформаті. Користувачі обговорюють чи просто слухають задану тему у так званих кімнатах – аудіочатах, які можуть бути публічними чи приватними. Більшість з них створюють під конкретну розмову і існують вони лише кілька годин, хоча є й такі, де діалоги регулярні чи відбуваються за розкладом. У кімнатах є модератори, спікери та слухачі. Слухачі можуть перейти в статус спікерів “піднявши руку” (для цього є спеціальна кнопка) і дочекавшись схвалення модератором. 

Читайте також: Хто задає тренди в ТікТок: топ-8 українських тіктокерів-мільйонників

Всі дискусії проходять виключно у реальному часі. Записувати розмови суворо заборонено, за це навіть можна отримати бан. 

Для того, аби потрапити у соцмережу мало лише завантажити додаток. Треба отримати інвайт – запрошення від зареєстрованого користувача. Є й інший варіант – подати заявку і почекати, допоки її ухвалить хтось зі списку ваших контактів, які вже користуються Clubhouse. До слова, поки що додаток доступний лише на iOS, хоча незабаром розробники обіцяють версію і для Android.

Чому він такий популярний? У Clubhouse доволі висока концентрація експертної інформації та цікавих вузькопрофільних спільнот. Отож є можливість почерпнути корисні лайфхаки від більш досвідчених гравців ринку, конкурентів чи партнерів, яких у реальному житті зустріти важко.

Неабиякий ажіотаж навколо Clubhouse створюють і зірки. У користувачів виникає ефект присутності – тут і зараз вони слухають та спілкуються з відомими у своїх сферах людьми. У кімнатах можна зустріти Ілона Маска, Марка Цукерберга або, наприклад, Опру Вінфрі чи Джареда Лето. 

На кого варто підписатись і що слухати? 

Ukrainian House: перший і найбільший український клуб у Clubhouse

Першим клубом в Україні став Ukrainian House. Зараз він налічує понад 10 тис. підписників і є найбільшим в україномовному секторі.

Його мета, як зазначають засновники, – “робити корисні дискусії та ширити український цінний контент, реалізовуючи культурну дипломатію”. Щовечора о 21.00 тут в рамках флагманського ефіру Ukrainian Show розгортаються інформативні дискусії серед лідерів думок у своїх сферах. Тут інвестори, підприємці та політики обговорюють технології, культуру та майбутнє України. 

Можна послухати, як Євген Клопотенко ділиться думками щодо перспектив української гастрокультури, керівник Укрпошти Ігор Смілянський розповідає про реформу цієї структури, Святослав Вакарчук розмірковує про сучасні виклики України або що провідні експерти зі сфери медицини думають про вакцинацію. Теми кімнати на найближчі кілька днів анонсуються на сторінці клубу у соцмережі. 

Ukrainian Office – дружні посиденьки українців з усього світу

Clubhouse

“Ми створюємо кімнати, щоб надати можливість всім українцям будувати максимально корисні та цікаві конекти, розвивати себе професійно та із задоволенням проводити час у Clubhouse”, – саме так говорять засновники клубу Ukrainian Office

Щодня о 22.00 тут відбуваються тематичні кімнати, в яких українці з усього світу діляться своїми історіями. Тут говорять про мандри, переїзд в інші країни та розповідають про актуальні програми міграції, а також обговорюють відносини, кінематограф, музику, психологію та медицину. Теми спільноти надзвичайно різноманітні. Нещодавно, наприклад, вдалось потрапити на кімнату, де відомі кінологи радили, як сформувати здорове харчування домашніх улюбленців. Тому Ukrainian Office – це своєрідні дружні посиденьки українців з усіх континентів світу. Крім того, тут запровадили регулярну кімнату “Ранкова кава”, де у будні з 8.30 до 9.30 також можна поспілкуватись, завести нові цікаві знайомства та обмінятись гарним настроєм на початку дня. 

Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Клуб об’єднав чимало цікавих людей, серед яких селебріті, політики, представники великого бізнесу, підприємці, ЗМІ. На початку у спільноті переважно знайомились, але вже зараз запрошують цікавих спікерів, підіймають важливі теми та обговорюють гострі питання.

Київська школа економіки на варті подій сьогодення

Clubhouse

Давно мріяли розбиратись, що таке дефолт, до чого нам ті гроші ВМФ та коли краще купувати долар? Тоді варто слідкувати за сторінкою Київської школи економіки, яка віднедавна також є у Clubhouse. На сторінці в організації розміщений розклад кімнат, завітавши до яких є можливість слухати експертів або долучатись до їхніх дискусій. 

Щодня з понеділка по п’ятницю о 9.00 ранку тут проводять “Ранкові новини з економіки”, а двічі на тиждень великі вечірні розмови: у середу “Освітнє шоу”, в суботу – “Економіко-політичне шоу”, куди запрошують іменитих експертів у своїх сферах.  

Ukrainian Travel Club для поціновувачів мандрів

Це ком’юніті об’єднує travel-блогерів, журналістів, фотографів, гідів, яхтових капітанів, спеціалістів з турстрахування, представників туроператорів, турагенцій та всіх, хто не байдужий до подорожей. 

Щосереди о 20.00 тут стартують тематичні кімнати про мандри, де експерти діляться своїм досвідом. У Ukrainian Travel Club обговорюють нестандартні формати та напрямки подорожей, розповідають про нові правила та умови в’їзду в країни та дають поради, як мандрувати після подій 2020 року. Які курйози можуть трапитись під час подорожей, як самостійно поїхати у тропічні країни, де краще перезимувати та багато інших тематичних дискусій відбувається у клубі щодня. 

Підтягуємо англійську в спільноті Ukrainians speak English

Clubhouse

Давно плануєте вивчити англійську, але вже ще чекаєте якогось магічного знаку згори? Ось він. Реєструємось у Clubhouse, знаходимо спільноту Ukrainians speak English і починаємо вдосконалювати мову. 

Цей клуб об’єднує людей з України, які вже говорять англійською або тільки хочуть її вивчити. Тут регулярно проводяться розмовні клуби, граматичні дискусії та навіть є співочі кімнати. 

Startups Ukraine для корисних ІТ-знайомств

Clubhouse

Ну, і звичайно, в першу чергу, нова соцмережа корисна для сфери ІТ.  Місія клубу Startups Ukraine – бути корисними для спільноти стартаперів в Україні та в усьому світі, обмінюватись знаннями та найкращими практиками. Це ком’юніті українських підприємців, дизайнерів, розробників, менеджерів та маркетологів ІТ-індустрії. У них амбітна мета – створити мережу експертів, які так чи інакше пов’язані з успішними продуктами. 

Поки що регулярного розкладу на сторінці немає. Щоб слідкувати за кімнатами, які можуть бути корисними, слід підписатись на засновників спільноти – так вам приходитимуть сповіщення, якщо розпочнеться ефір. 

Клуб для експертів кіноіндустрії Ukrainian Film Community

Clubhouse

Як ми вже зазначали, Clubhouse об’єднує максимально вузькопрофільних спеціалістів. Ця спільнота для тих, хто причетний та не байдужий до української кіноіндустрії – режисерів, акторів, продюсерів, артдиректорів, PR та багатьох інших. Познайомитись та поспілкуватись з представниками українського кіно, зазирнути у цю “кухню” зсередини, обговорити перспективи та майбутнє індустрії – все це можна зробити у Ukrainian Film Community.  

Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Анонси на кімнати та список спікерів розміщують у Telegram-каналі спільноти. На регулярній основі тут запустили рубрику “In Person” – це своєрідна серія інтерв’ю, де протягом години слухачів знайомлять з представниками українського ринку кіно. Кожен епізод тут запрошують нових гостей – операторів, продюсерів та режисерів. У слухачів є змога особисто поставити запитання гостю шоу. 

Регіональні клуби

З кожним днем спільнота Clubhouse зростає і все більше кластеризується, кімнати та клуби діляться за регіонами, інтересами, сферами діяльності їх учасників. Українці починають об’єднуватись не тільки за тематичними напрямками, а й за місцями свого проживання – з’являються клуби міст. Ось кілька таких: 

  • Kyiv Vibes. Тут відбуваються цікаві та регулярні тематичні кімнати про столицю та все, що з нею пов’язано – електронна демократія, урбаністика, open data тощо.
  • Запорізький стендап-клуб. У клуб запрошують цікавих особистостей з цього індустріального міста, щоб створити тут креативний осередок. Тут говорять про гумор, Запоріжжя та життя творчих людей, які уникли роботи на заводі.  

Кімнати, де всі мовчать

У соцмережі, де всі спілкуються тільки голосом, популярності набирають так звані “кімнати мовчання”. Спочатку це було закордонним трендом, тепер час від часу такі кімнати з’являються і в українських ком’юніті. Навіщо вони потрібні? Все просто – так люди знайомляться один з одним. Учасники подібних кімнат тихо дивляться профілі один одного, читають біо, описи інтересів та діяльності, а потім підписуються на цікавих їм людей. Бути спікером чи слухачем у цій кімнаті немає значення, адже все одно тут всі мовчать. Ідеальний варіант для інтровертів або тих, хто вже втомився слухати та говорити. 

Суспільство

Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Опубліковано

Канадсько-українська програма хірургічної допомоги (CUSAP) протягом останніх днів прийняла 36 пацієнтів з різних куточків України в рамках своєї п’ятої місії в Желядзі, Польща.

Про це у Facebook повідомила Канадсько-українська фундація, яка започаткувала цю місію у 2014 році.

Відомо, що всі пацієнти зазнали немислимих травм внаслідок війни Росії проти України, зокрема, черепно-лицевих, м’яких тканин, верхніх і нижніх кінцівок, а також опіків. Майже всі травми настільки важкі, що поранені не можуть отримати повноцінне лікування в рамках перевантаженої системи охорони здоров’я України на цей момент.

Читайте також: “Зроблено в Україні”: у Чернівцях хочуть скористатися програмою 30 підприємців, деталі

«Деякі пацієнти повертаються з попередніх місій Canada Ukraine Surgical Aid Program, щоб пройти додаткові процедури з нашими волонтерами в рамках багатоетапного плану хірургічної допомоги. Наша команда була рада вітати нові та знайомі обличчя в рамках п’ятої місії з надання хірургічної допомоги», – повідомили в КУФ.

Крім того, найближчими днями понад 60 канадських волонтерів поділяться своїм часом і досвідом, щоб покращити якість життя тих, хто цього потребує.

«Ми висловлюємо подяку багатьом волонтерам і жертводавцям, які, починаючи з 2014 року, дозволили цим життєво важливим, трансформаційним хірургічним місіям змінити життя. Ваша робота допомогла підняти дух, зцілити сім’ї та відновити громади», – подякували в КУФ.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Канадсько-українська фундація

Читати далі

Суспільство

Хочеш здивувати подарунком? Ось 5 ідей від українських крафтярів

Опубліковано

Чи уявляєте собі, як виглядає годинник, який роблять зі смоли? А може, чули про сумки у вигляді курки чи кози або про прикраси, які роблять з голубиного посліду? Якщо ні, то ШоТам пропонує дізнатися про речі, які подарують дві емоції — захоплення та здивування. А ще гордість від того, що їх створюють українські крафтярі!

Доречі, раніше в ШоТам ми писали про солодощі, яких скоріш за все ви раніше ніколи не бачили. Серед них шоколадна риба, варення зі смаком дерева, цукерки зі смаком фети, а ще квіти, які можна їсти. Також ми робили підбірку речей, які можна придбати за донат — свічки з відстріляних гільз у вигляді палаючого кремля або ж зубату лопату з індивідуальним розписом. 

Тваринки, що завжди поруч

На сторінці Валерії Троцької в соцмережах можна побачити сумки у вигляді вівці, курки, собаки чи лисиці, які майстриня створює з шерсті. А саму жінку часто можна побачити на вулицях її рідного села на Полтавщині під час процесу зйомок сільських тваринок, з яких Валерія черпає натхнення до роботи. 

Сама Валерія називає свою справу «четвертою дитинкою» та каже, що ця робота є для неї медитацію. Історію майстрині з Полтавщини, яка робить оригінальні сумки читайте за посиланням.

Вартість: від 2500 до 4000 гривень

Де купити: в соцмережах Валерії Троцької

Годинники зі смоли

Людмила з Києва створює годинники з епоксидної смоли. У своїх соцмережах дівчина знімає процес власної творчості, а також запрошує охочих навчитися цій справі на майстер-класи чи онлайн-курс зі створення таких годинників.

«Творчість — це те, що було в мені і завжди буде», — пише Людмила в своїх соцмережах. Свої годинники Людмила називає стильним та незвичайним елементом для інтер’єру, а також оригінальним подарунком.

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах Людмили

Прикраси з голубиного посліду

Свого бізнес-партнера художниця під псевдо Міша Куш знайшла на вулиці зі зламаним крилом. Лікувала його, а згодом започаткувала бізнес — створює мерч та прикраси з голубиного посліду. 

​​

Художниця заливає послід у фоми та покриває епоксидною смолою. В результаті, як каже дівчина, цей послід нагадує мармур. Історію арт-активістки, яка своїми виробами привертає увагу до екологічної теми, читайте за посиланням. 

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах художниці

Одяг з індивідуальними малюнками

Створює двадцятиоднорічна художниця з Дрогобича Віола під псевдо violartistry, яка вже кілька років живе закордоном. Кожна робота є індивідуальною та створюється під замовлення. «Сотні робіт та сотні задоволених клієнтів, мої роботи летять у всі куточки світу», — каже дівчина в одному із відео у соцмережах.

У соцмережах Віоли можна побачити джинсівки з патріотичними малюнками як от Леся Українка та Тарас Шевченко біля палаючого кремля, сумки та рюкзаки з кольоровими малюнками та навіть худі з цитатами Кузьми Скрябіна, яке дівчина розмалювала для Валерія Залужного!

Вартість: все залежить від розміру та складності малюнка, середня вартість — від 100 до 350 доларів

Де купити: в соцмережах violartistry

Десерти, які не шкодять фігурі

В соцмережах цього бренду ми бачимо неймовірної краси десерти — ніжний вершковий крем чи навіть маскарпоне у прозорій склянці, поряд кольоровий макарун, шматочки шоколаду, полуниці, а зверху все залито карамеллю. Захотіли скуштувати? Тоді читайте далі.

«Запам’ятай: підпалюй, а не кусай» — це гасло інста-магазину свічок ручної роботи, які виглядають наче тістечка з улюбленої кав’ярні. І навіть пахнуть як справжні десерти — полуницею, корицею, печивом чи ваніллю. Одну десертну свічку виготовляють 1-3 дні.

Вартість: 550 гривень за одну десертну свічку

Де купити: в соцмережах саndle.art.ua

Усі фото в матеріалі — з соцмереж брендів.

Читати далі

Суспільство

“Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів

Опубліковано

Цього року фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN вдруге проведе національний короткометражний конкурс. До нього увійшли фільми різних жанрів: драми, комедії, документальні стрічки, експериментальні роботи та фолк-горор — усього 27 коротких метрів, які створили українські режисери/режисерки та продюсери/продюсерки за 2023-2024 роки.  26 з них — українські прем’єри.

Про це повідомляють організатори фестивалю.

У конкурсній програмі візьмуть участь: драми, комедії, документальні стрічки, експериментальні роботи та фолк-горор — всі фільми створили українські режисери та режисерки у 2023–2024 роках. 26 із цих стрічок — українські прем’єри.

Програмний директор фестивалю Алекс Малишенко розповів, що цьогоріч “Миколайчук OPEN” фокусуватиметься на фільмах про тілесність, родинні зв’язки, історії мігрантів.

“Минулий рік українське короткометражне кіно багато говорило про війну і робило це дуже прямо. Цьогоріч ми маємо цікавіший спектр тем, які народжуються з реальності, в якій ми живемо, але не переказують її дослівно. Це фільми про тілесність та родинні зв’язки, історії мігрантів та історії, що зняті експатами, комедії, що нагадують про вічне та переосмислення власної історії і культури. Всі ці фільми поєднані невидими зв’язками і разом показують доволі яскраве майбутнє українського кіно — з багатьма і багатьма талановитими режисерами та режисерками, чиї повнометражні дебюти стануть подіями”.

Читайте також: Небайдужі мешканці завдяки активній лідерці. Як Мамаївську громаду зробили інклюзивною та створили сучасний шелтер

Переможця конкурсу визначать глядачі своїм голосуванням. Грошова нагорода за найкращий фільм становить $500. Ще одна картина отримає спеціальну відзнаку з такою ж винагородою у $500 — її оберуть серед номінантів та номінанток представники міжнародного продакшну візуальних історій AMO Pictures.

До короткометражного національного конкурсу Миколайчук OPEN увійшли:

  • – «Виховання висотою», реж. Антон Чистяков та Роман Краснощок (Україна, 15ʼ, 2023);
    – «Вітя», реж. Максим Сусіда (Україна, 29ʼ, 2023);
  • – «Захоплений дім», реж. Анна Гончарова (Україна, 17ʼ, 2024);
  • – «Кімнати, які ми ділимо», реж. Надія Хатимлянська (Німеччина, 13ʼ, 2023);
    – «Мама», реж. Марія Феленко (Україна, 7ʼ, 2023);
  • – «Мені не подобається, як ти стоїш», реж. Жа Бабаєва (Україна, Канада, 7ʼ, 2024);
    – «Мета», реж. Дімітрі Насеннік (Естонія, Україна, 17ʼ, 2024);
    – «Металічний посмак», реж. Іван Крупеніков  (Польша, 19ʼ, 2023);
  • – «Маші скоро 20», реж. Маша Федорченко (Україна, 5ʼ, 2023);
    – «Моя сімʼя та інші звірі», реж. Володимир Бакум (Україна, 24ʼ, 2024);
    – «Нюанс», реж. Маргарита Воронова та Олег Кібальник (Україна, 20ʼ, 2023);
    – «Оаза», реж. Марко Подолян  (Україна, 14ʼ, 2023);
  • – «Осіннє глісандо», реж. Богдан Железняк (Україна, 17ʼ, 2024);
    – «Рибо», реж. Єлизавета Топтигіна (Україна, 11ʼ, 2023);
    – «Рукопис», реж. Лада Копитова (Велика Британія, 12ʼ, 2023);
    – «Сонечко», реж. Сергій Кулибишев (Україна, 14ʼ, 2024);
  • – «Сила тяжіння», реж. Ксенія Беркута (Україна, 11ʼ, 2023);
    – «Станчик: королівський блазень», реж. Олексій Риндін (Україна, 12ʼ, 2023);
    – «Тіло», реж. Кіра Трипільська (Україна, Чехія, 13ʼ, 2024);
  • – «Хасторія. Страшна історія», реж. Вікторія Іванова (Україна, 5ʼ, 2023);
  • – «Хай буде тьма!», реж. Артем Шарапко (Україна, 16ʼ, 2024);
  • – «Ці кляті півонії», реж. Поліна Біляєва (Польша, 14ʼ, 2023);
  • – «Чорнозем», реж. Злата Вересняк (Україна, Польща, 12ʼ, 2023);– «HOMO», реж. Любовь Бехтер (Україна, 9ʼ, 2023);
    – La Terreur, реж. Михаль Тальковський (Україна, 9ʼ, 2024);
    – Slowly walking, smoothly thinking, реж. Юрій Юдін (Україна, 11ʼ, 2024);
    – STAY, реж. Ірина Мордюшенко (Велика Британія, 13ʼ, 2023).

Також відбудеться показ низки українських коротких метрів поза конкурсним змаганням: 

  • – «В Парижі ніхто не думає про завтра», реж. Андрій Кокура (Україна, Франція, 13ʼ, 2023);
    – «Жива», реж. Владлен Одуденко (Україна, 12ʼ, 2023);
  • – «Paradox», реж. Марія Татаринова (Україна, Чехія; 36ʼ, 2023);
    – «Повернення», реж. Вадим Мочалов (Україна, 32ʼ, 2023);
  • – «Солдатик», реж. Данило Дедков (Україна, 37’, 2023). 

Фільми будуть показані під час фестивалю Миколайчук OPEN, який відбудеться з 15 до 23 червня в місті Чернівці. Глядацькі абонементи вже у продажу.

Що відомо про фестиваль

Раніше фестиваль Миколайчук OPEN оголосив перші міжнародні та українські стрічки з програми третьої едиції. Нову секцію фантастичного кіно «Під сузірʼям близнюків» відкриє продюсерська робота Стівена Содерберга «Божественність» (Divinity), а в межах док секції «Невигадане» відбудеться українська фестивальна премʼєра стрічки «Окуповане місто» оскарівського лауреата Стіва Макквіна. Також на Миколайчук OPEN відбудеться пітчинг короткометражних проєктів спільно з AMO Pictures. Подати заявку можливо до 23 травня за посиланням

Нагадаємо, в Україні погоджують виплати для відбудови зруйнованого житла.

Фото: Миколайчук OPEN

Читати далі