Суспільство
Українських фотографів запрошують на міжнародний конкурс «Вікі любить землю»-2021
Громадська організація «Вікімедіа Україна» запрошує професійних фотографів та аматорів до участі у міжнародному конкурсі фотографій пам’яток природи «Вікі любить Землю 2021».
Про це повідомили у пресслужбі організації.
На переможців чекають цінні призи та можливість представити Україну на міжнародному етапі змагання.
З 1 по 30 червня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи. У 2021 році змагання організовується у 30 країнах.
Читайте також: Тест: Який з вас філолог?
В Україні конкурс проходить дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду. Конкурсні списки містять понад 8 тисяч об’єктів. Половина з них уже представлена на фотографіях від учасників конкурсу минулих років; загалом зібрано понад 110 тисяч світлин. Водночас ще для близько 4 тисяч пам’яток не було подано жодної фотографії.
Як взяти участь у конкурсі?
Для участі у конкурсі потрібно протягом червня завантажити фото власного авторства, зроблені будь-коли у національних природних парках, заказниках, ботанічних садах тощо. Це можуть бути фото краєвидів, окремих дерев, що є ботанічними пам’ятками, та макрофото флори й фауни. Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу у Вікісховищі: commons.wle.org.ua.
Основними номінаціями конкурсу є «кількісна» та «якісна». У першій будуть відзначені учасники, що сфотографують найбільше пам’яток (перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не висвітлені у Вікісховищі або висвітлені недостатньо; оцінка залежить від рівня представленості світлини).
Читайте також: «Алло, це лінія підтримки?» Як Acoustic UA допомагає незрячим ставати операторами кол-центру
У межах другої номінації журі обере найкраще фото кожного з 27 регіонів України, а з поміж них – 10 найкращих фото національного змагання загалом. Для міжнародного етапу будуть окремо відібрані 15 світлин у двох категоріях – пейзажні фото і макрофото тварин, рослин і грибів.
Докладний регламент конкурсу доступний за посиланням.
На переможців основних номінацій чекають цінні призи. Також в українській частині конкурсу плануються спеціальні номінації, як-от для відеозаписів та аерофото, з окремими призами.
Докладно з умовами та історією конкурсу можна ознайомитися на сайті.
Нагадаємо, світлина українця потрапила в книгу легендарного фотоконкурсу HIPA.
Як ми повідомляли раніше, у мережі показали карпатські замерзлі водоспади.
Головне фото: facebook.com/wle.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі