Суспільство
Українською «заговорив» знаменитий французький музей Ренуара
До 30-річчя Незалежності України українською мовою «заговорив» знаменитий французький музей П’єра-Оґюста Ренуара.
Про це на фейсбук-сторінці повідомили в Першому екскурсійному бюро.
«Тепер українською мовою можна буде послухати віртуальні екскурсії в музеї П’єра-Оґюста Ренуара у французькому містечку Кань-сюр-Мер», – йдеться у повідомленні.
Шукати послугу рекомендують у спеціальному онлайн-додатку GuidiGo, а потім знайти у переліку екскурсій Renoir або Cagnes-sur-Mer.
До проєкту долучилася Асоціація українців, члени якої декілька місяців робили переклад та професійний аудіозапис екскурсій музею українською мовою як для дорослих, так і для дітей.
Читайте також: 37 україномовних аудіогідів відкрили у музеях світу за 5 років
Це ще один французький музей, який додався до переліку музеїв, де впроваджені україномовні аудіогіди.
Про музей
За 6 кілометрів від аеропорту Ніцци в місті Кань-сюр-Мер розміщений Будинок-музей Ренуара. Там у 1903 році жив визнаний художник, який придбав на Лазуровому березі садибу.
Про художника
П’єр-Огюст Ренуар – французький художник. Представник французького імпресіонізму, що пізніше відійшов від цієї мистецької течії.
Раніше україномовні екскурсії запровадили у Версальському палаці, лондонському Тауері та знаменитому німецькому палаці Сансусі у Потсдамі.
Всього у світу таких уже понад 30 музеїв.
Нагадаємо, у Кенії з’явився перший україномовний аудіогід.
Як ми повідомляли раніше, україномовний аудіогід встановили в болгарському Археологічному музеї Несебра.
Усі фото: facebook.com/primetour.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі