

Військо
Українським військовим вдалося збити КАБ над Запоріжжям — Повітряні сили
Сили оборони України 6 лютого 2025 року збили російську керовану авіаційну бомбу над Запоріжжям.
Про це повідомив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у коментарі для «Суспільного».
Юрій Ігнат також вказав, що військові не вперше зуміли вразити російську авіабомбу. Як саме збили КАБ, Ігнат не уточнив.
«Для протидії цій загрозі потрібен комплексний підхід: як використання засобів наземного ППО, так і авіаційної компоненти, щоб якнайдалі відганяти носіїв цих КАБів», — розповів він у коментарі для видання «РБК-Україна».
Авіабомби бувають різних типів та з різною бойовою частиною. Російська армія застосовує КАБи з літаків тактичної авіації, яка може не заходити в зону ураження української ППО.
Нагадаємо, що в Україну доставили перші французькі винищувачі Mirage 2000.
Також ми писали, що військові вразили аеродром, звідки росіяни запускали дрони Shahed.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ПС ЗСУ
Військо

Російська пропаганда активно штампує фейки про «самообстріли» українців дронами. Ця брехня легко заходить, адже для багатьох безпілотники залишаються чимось складним і незрозумілим. Ворожі вкиди, що нібито українські військові самі обстрілюють цивільних, неодноразово викривав виробник дронів Сергій Охотнік.
Маючи неабиякий досвід з безпілотними системами, він доводить, що всі ці історії про «самообстріли» — цілковита нісенітниця. Чому подібні фейки так грають на руку росіянам та як їх розпізнати, дивіться в новому епізоді проєкту «Мій персональний фейк».
Фото обкладинки: скриншот з відео Факти ICTV
Військо

427-й окремий полк безпілотних систем «РАРОГ» оголосив про набір першого жіночого екіпажу. Охочих приєднатися обіцяють навчити перехоплювати російські дрони.
Про це повідомили у фейсбуці військової частини.
«Спробуй себе в екіпажі-перехоплювачів БпЛА — поруч служитимуть посестри зі спільними цінностями та внутрішнім стержнем!» — закликають у полку «РАРОГ». Як зазначають у вимогах до вакансії, попередній досвід керування безпілотниками не є обов’язковим.
Для перехоплювачок дронів назвали такі обов’язки:
- виявляти та знищувати противника у повітрі;
- обслуговувати й готувати до використання закріплене озброєння;
- виконувати бойові завдання у складі підрозділу;
- освоїти обрану спеціальність;
- брати участь у навчаннях та бойових діях;
- дотримуватися військової дисципліни.
Для відгуку на вакансію потрібно заповнити форму.
Читайте також: У ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням
Про «РАРОГ»
427-й окремий полк безпілотних систем «РАРОГ» — підрозділ Сухопутних військ ЗСУ, який спеціалізується на застосуванні FPV-дронів, аеророзвідці, патрулюванні, коригуванні вогню за допомогою безпілотників.
Полк використовує великі дрони мультироторного типу «Вампір», «Кажан», Р-18, «Немезіс», «Хевішот». Ці безпілотні системи виконують завдання дистанційного мінування, бомбардування противника, а також доставку провізії та боєкомплекту піхоті.
Нагадуємо, що у Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів».
Фото обкладинки: фейсбук сторінка 109-ї окремої бригади Сил тероборони ЗСУ
Військо

Міністерство оборони України кодифікувало та дозволило до експлуатації FPV-комплекс «Світловод» з оптоволоконним управлінням. Безпілотник здатен доставляти бойовий заряд на десятки кілометрів і розгортається у бойове положення за кілька хвилин.
Про це повідомили в Міноборони.
Особливості нового дрона
FPV-дрони комплексу створили на міцній рамі, оснащені потужними двигунами та легкими акумуляторами великої ємності. Вони використовують оптоволоконний канал управління та здатні доставляти бойове навантаження на десятки кілометрів.
Читайте також: У ЗСУ формують перший жіночий екіпаж для перехоплення ворожих дронів
Залежно від комплектації безпілотники можуть обладнати денними або нічними камерами, а також системами автоматичного виявлення та розпізнавання цілей. Перевагою комплексу є швидкість розгортання: «Світловод» готовий до бойової роботи за кілька хвилин.
З початку 2025 року до експлуатації в українському війську допущено понад 60 зразків безпілотних авіаційних систем із оптоволоконним каналом управління.
Нагадаємо, що на озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку.
Фото обкладинки: сайт Міноборони