Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські школярки розробили проєкти велостанцій для своїх міст

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Українські дівчата взяли участь у благодійному освітньому проєкті STEM is FEM та змоделювали велосипедні станції для українських міст. 

Про це розповідає ініціатор проєкту, IT-бізнесмен та інвестор Reface Сергій Токарєв, інфурмують Українські новини.

“Конкурс відбувся у рамках дводенного освітнього модулю з архітектури та будівництва. Дівчата прослухали лекції з цих дисциплін та познайомились із українками, що досягли успіху в  технічних  спеціальностях. Також школярок навчили користуватися програмою з 3D моделювання будівель. Саме в ній учасниці конкурсу мали розробити проєкт велостанції, що гармонійно вписувалася б у навколишнє середовище їхніх рідних міст”, – говорить Сергій Токарєв.

Читайте також: ТОП-12 YouTube-каналів українською з пізнавальними відео для дітей

Чим особливі проєкти?

Переможницею стала Катерина Калініченко із Борисполя, яка розробила проєкт велостанції із сонячними батареями для місцевого парку. Школярка вважає, що така велостанція не лише зробить відпочинок містян у парку зручнішим, але й популяризує велосипеди як основний засіб пересування, а також вірить у те, що в майбутньому її проєкт втілять в життя.

“Я взагалі дуже цікавлюся архітектурою і коли я дивлюся на архітектуру радянських часів, бачу, що тоді не переймалися естетикою, головувавла практичність. Сьогоднішні ж дизайнери пішли в іншу крайність – дуже часто підбирають занадто яскраві, несумісні із оточенням кольори для будівель. Саме тому я розробила проєкт в екостилі, що органічно вписується в наш парк. Окрім того, я вважаю, в ній мають бути сонячні батареї. Важливо, щоб ця велостанція була з електрикою і в ній можна було зарядити телефон або інший прилад. В сучасному світі дуже важливо мати поруч зарядку аби не втрачати зв’язок”, – зауважила Катерина.

На другому місці опинилися одразу три учасниці, і всі з міста Дніпра. Дівчата також розробили проєкти, які вже готові до реалізації у життя.

Велостанції на Дніпровській набережній

Самсонова Дар’я запропонувала встановити 5 велостанцій вздовж Дніпровської набережної, яка є однією із найдовших у Європі. Школярка зробила акцент на естетичності – аби станція не загубилася серед інших об’єктів набережної та приваблювала користувачів. Всередині, для зручності туристів, пропонує розмістити 3D карту міста та автомат із продажу напоїв. Родзинкою проєкту стали з’ємні дитячі крісла для велосипедів, аби батьки могли подорожувати разом із своїми дітьми.

“Позаду станції я планую розмістити зарядні пристрої для електровелосипедів та електрокарів, аби було зручно спішитися та прогулятися набережною, а поруч – міні-парк з деревами та лавками. Для літніх людей в майбутньому я би хотіла бачити там ще й трайки – триколісні, більш стійкі велосипеди. Я мрію, щоб в майбутньому велодоріжки були не тільки на набережній, а по всьому місті”, – поділилася розмірковуваннями Дар’я.

Мережа парковок у громадських місцях

Марія Корольова підійшла до завдання глобальніше. Школярка запропонувала пришвидшити процес розвитку велосипедної інфраструктури в Дніпрі, розробивши мережу велопарковок у громадських місцях. Марія впевнена, що тільки максимальна зручність користування велосипедами у місті зробить їх повноцінним транспортом, на рівні із автомобільним Це, в свою чергу, потягне за собою більшу увагу чиновників до розбудови велодоріжок.

“В нашій країні не так багато людей, які використовують велосипед як засіб повсякденного пересування, більше використовують його заради розважальних цілей, тому для мене одне з головних завдань – популяризація велосипеду, як транспортного засобу. Саме тому важлива мережа велостанцій у громадських місцях, а аби вони були ще кориснішими, на них слід встановити невеликі СТО, де можна буде підкачати колеса або відремонтувати невеликі поламки”, – вважає Марія.

Взяти участь у заходах STEM is FEM, серед яких – навчальні модулі з технічних спеціальностей, майстер-класи та мотиваційні лекції, може кожна українська школярка. За анонсами подій можна слідкувати на офіційному сайті проєкту або сторінці у Facebook.

Фото: ukranews.com

Підтримай ШоТам

Суспільство

Українські науковці виявили речовини, що допоможуть запобігти запаленню легень під час Covid-19

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Українські науковці з Інституту молекулярної біології і генетики та Інституту фізіології імені О.О. Богомольця виявили речовини, що можуть впливати на розвиток гострого запалення легень під час коронавірусу.

Про це повідомили в Інституті молекулярної біології і генетики Національної академії наук України у фейсбуці.

За словами науковців, підібрані сполуки є перспективними для створення медичних препаратів, які рятуватимуть від найнебезпечнішого наслідку Covid-19 – гострого респіраторного дистрес-синдрому (запального ураження легень).

Вони впливають на фермент клітин крові — нейтрофільних гранулоцитів та блокують розвиток запального процесу.

Фермент гранулоцитів називається протеїнкіназа С бета. Він є ключовим для роботи нейтрофільних позаклітинних пасток, які здатні вловлювати та затримувати мікроби.

“Коли в наш організм потрапляє інфекція, гранулоцити вибухають, викидаючи в позаклітинний простір своє ядро, тобто ДНК. Нейтрофільні пастки — це сіті, сплетені з ДНК загиблих клітин крові”, – пояснили спеціалісти.

Читайте такожМакіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати

Проте під дією коронавірусу гранулоцити схильні до “масового самовбивства”. Тобто нейтрофільних позаклітинних пасток, які мали б захистити організм, утворюється так багато, що вони призводять до його саморуйнування.

Упродовж майже півтора року науковці підібрали кілька сполук, які здатні пригнічувати здатність гранулоцитів до неконтрольованого утворення нейтрофільних позаклітинних пасток. Вони провели комп’ютерне моделювання для пошуку сполук із потрібною біологічною активністю та синтезували спрогнозовані сполуки.

Зрештою від тестування на ізольованих лейкоцитах вчені перейшли до серії експериментів на живих організмах.

Нагадаємо, документальний фільм про роботу рівненських медиків виклали онлайн.

Головне фото: szru.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Пенсіонер відкрив музей іграшок на Чернігівщині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

“Ляльки не для хлопців. Цяцьки для дітей”, — казали вони.

Цей пенсіонер із Чернігівщини мав на увазі такі стеотипи. У своєму смт на кордоні з Білоруссю він заснував цілісінький музей ляльок. Та інших іграшок, яких тут уже понад 5000!

Після 20 років роботи кухарем Сергій Олексійович пішов на пенсію не з власної волі. Підпав під скорочення, але рук не опустив. Разом із сином він розробив проєкт розвитку туризму в їхньому районі.

Читайте такожМакіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати

Захистив його і дістав 40 000 грн на відкриття нового музею. Сюди засновник переніс свою рекодну для України колекцію порцелянових ляльок: 2500. А ще тут є ретроіграшки — деяким понад 150 років!

“Я впав у дитинство, але мене це не засмучує. Навпаки, мені подобається! Друзі й рідні привозять іграшки з усіх куточків світу. ” – Сергій Коноваленко.

З усіх куточків світу до музею приїздять і відвідувачі, а Сергій Олексійович дарує їм на згадку ляльки-мотанки, зроблені власноруч.

“Мій музей — це моє життя. Обожнюю приносити людям хвилини щастя, коли вони поринають у своє дитинство” – Сергій Коноваленко.

Нагадаємо, на честь української диригентки створили ляльку Барбі.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили електронну систему для соціальних виплат і адмінпослуг

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україні презентували Єдину інформаційну систему соціальної сфери, яка покликана спростити процес отримання адміністративних послуг соціальної сфери.

Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.

Зазначається, що не треба буде збирати десятки папірців та місяцями чекати розгляду заяв на субсидію чи призначення пенсії. А державі вона дозволить формувати ефективну соціальну політику.

Запуск системи назвали революцією у сфері соціального захисту.

В основі лежить Єдиний соціальний реєстр, створений замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем. В ньому міститься інформація про кожного, хто має право, отримує чи колись отримував будь-який вид державної соціальної підтримки.

Поступово до Єдиного реєстру увійдуть всі види соціальних виплат – від пенсій та субсидій до виплат по малозабезпеченості і допомоги по безробіттю. До неї також будуть включені всі 125 адміністративних послуг соціального характеру, які сьогодні передбачені.

Читайте такожМакіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати

Електронна система працюватиме у зв’язці з фронт-офісами територіальних громад, ЦНАПами та “Дією”. Невдовзі в “Дії” мають з’явитися найпопулярніші соціальні послуги, такі як отримання субсидій, призначення пенсі та послуги для переселенців.

Пілотна версія вже працює в чотирьох територіальних управліннях соціального захисту населення та п’яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей. Запуск системи на всій території України відбудеться наступного року.

Нагадаємо, Мінцифра запустила платформу, що спрощує доступ до ЦНАПів.

Головне фото: life.pravda.com.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі