

Суспільство
Українські школярки розробили проєкти велостанцій для своїх міст
Українські дівчата взяли участь у благодійному освітньому проєкті STEM is FEM та змоделювали велосипедні станції для українських міст.
Про це розповідає ініціатор проєкту, IT-бізнесмен та інвестор Reface Сергій Токарєв, інфурмують Українські новини.
“Конкурс відбувся у рамках дводенного освітнього модулю з архітектури та будівництва. Дівчата прослухали лекції з цих дисциплін та познайомились із українками, що досягли успіху в технічних спеціальностях. Також школярок навчили користуватися програмою з 3D моделювання будівель. Саме в ній учасниці конкурсу мали розробити проєкт велостанції, що гармонійно вписувалася б у навколишнє середовище їхніх рідних міст”, – говорить Сергій Токарєв.
Читайте також: ТОП-12 YouTube-каналів українською з пізнавальними відео для дітей
Чим особливі проєкти?
Переможницею стала Катерина Калініченко із Борисполя, яка розробила проєкт велостанції із сонячними батареями для місцевого парку. Школярка вважає, що така велостанція не лише зробить відпочинок містян у парку зручнішим, але й популяризує велосипеди як основний засіб пересування, а також вірить у те, що в майбутньому її проєкт втілять в життя.
“Я взагалі дуже цікавлюся архітектурою і коли я дивлюся на архітектуру радянських часів, бачу, що тоді не переймалися естетикою, головувавла практичність. Сьогоднішні ж дизайнери пішли в іншу крайність – дуже часто підбирають занадто яскраві, несумісні із оточенням кольори для будівель. Саме тому я розробила проєкт в екостилі, що органічно вписується в наш парк. Окрім того, я вважаю, в ній мають бути сонячні батареї. Важливо, щоб ця велостанція була з електрикою і в ній можна було зарядити телефон або інший прилад. В сучасному світі дуже важливо мати поруч зарядку аби не втрачати зв’язок”, – зауважила Катерина.
На другому місці опинилися одразу три учасниці, і всі з міста Дніпра. Дівчата також розробили проєкти, які вже готові до реалізації у життя.
Велостанції на Дніпровській набережній
Самсонова Дар’я запропонувала встановити 5 велостанцій вздовж Дніпровської набережної, яка є однією із найдовших у Європі. Школярка зробила акцент на естетичності – аби станція не загубилася серед інших об’єктів набережної та приваблювала користувачів. Всередині, для зручності туристів, пропонує розмістити 3D карту міста та автомат із продажу напоїв. Родзинкою проєкту стали з’ємні дитячі крісла для велосипедів, аби батьки могли подорожувати разом із своїми дітьми.
“Позаду станції я планую розмістити зарядні пристрої для електровелосипедів та електрокарів, аби було зручно спішитися та прогулятися набережною, а поруч – міні-парк з деревами та лавками. Для літніх людей в майбутньому я би хотіла бачити там ще й трайки – триколісні, більш стійкі велосипеди. Я мрію, щоб в майбутньому велодоріжки були не тільки на набережній, а по всьому місті”, – поділилася розмірковуваннями Дар’я.

Мережа парковок у громадських місцях
Марія Корольова підійшла до завдання глобальніше. Школярка запропонувала пришвидшити процес розвитку велосипедної інфраструктури в Дніпрі, розробивши мережу велопарковок у громадських місцях. Марія впевнена, що тільки максимальна зручність користування велосипедами у місті зробить їх повноцінним транспортом, на рівні із автомобільним Це, в свою чергу, потягне за собою більшу увагу чиновників до розбудови велодоріжок.
“В нашій країні не так багато людей, які використовують велосипед як засіб повсякденного пересування, більше використовують його заради розважальних цілей, тому для мене одне з головних завдань – популяризація велосипеду, як транспортного засобу. Саме тому важлива мережа велостанцій у громадських місцях, а аби вони були ще кориснішими, на них слід встановити невеликі СТО, де можна буде підкачати колеса або відремонтувати невеликі поламки”, – вважає Марія.
Взяти участь у заходах STEM is FEM, серед яких – навчальні модулі з технічних спеціальностей, майстер-класи та мотиваційні лекції, може кожна українська школярка. За анонсами подій можна слідкувати на офіційному сайті проєкту або сторінці у Facebook.
Фото: ukranews.com


Суспільство

Одеський скульптор Кирило Максименко створив коника з металобрухту. Комаха на подив витончена.
Про це пише Культурометр.

Дивуватися є чому – адже всі частини тіла комаха раніше були … запчастинами різних механізмів.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова

А замість очей у коника – циферблати старого годинника.
Кирило Максименко – автор скульптури Рука Стіва Джобса на Новосельській, скульптури джина та багатьох інших.

Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
Нагадаємо, в Одесі сфотографували яскравий світанок перед штормом.
Усі фото: culturemeter.od.ua.
Суспільство

На українському ринку з’явився екзотичний, теплолюбивий і незвичний рокамболь, пише seeds.
Популяризує його фермер Володимир Мережко — засновник «Клубу виробників Рокамболю». Саме він та людина, яка завезла його в Україну.
Першу головку рокамболю Володимир привіз з Флориди — купив за 6,5 доларів, потім розмножив її. Найкраще рокамболь придатний для вирощування на Півдні України. Ці кліматичні умови для нього підходять ідеально. Однак Володимир Мережко вирощує його на Київщині — в селі Баришівка вже 5 років:

«Рокамболь — це цибуля причасникова. Від цибулі він взяв вагу, а від часнику — вигляд і присмак. Там більше цибулі. Якщо додати в зажарку і все, що печеться, там такий букет розкривається, дуже ароматний, неймовірний. Люди раз спробують і потім не зможуть відмовитись», – розповідає фермер.
Рокамболь, на відміну від зимових сортів часнику, чудово зберігається — практично всю зиму, до квітня. Рокамболь може похвалитися високою врожайністю, приблизно в 3-4 рази вищою ніж врожайність традиційних сортів часнику. Вага кожної головки сягає від 250 до 450 грам.
Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
В Україні наразі не дуже багато людей, які вирощують рокамболь. Все ж овоч поки недостатньо популярний в українських споживачів. Виправити це і намагається Володимир. Майже всі відомі йому фермери, які займаються вирощуванням екзота — це його покупці.
Вартість рокамболю, звісно «кусається». Голівка цієї часникової цибулі коштує 350 грн, зубець — близько 30 грн. Ринку рокамболю в Україні наразі немає, тому реалізує його Володимир зі своїми компаньйонами на різноманітних аграрних виставках, ярмарках, через власний сайт та соцмережі.
Нагадаємо, у супермаркетах України з’являться вертикальні ферми для вирощування зелені.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині фермери вирощують елітних кіз і проводить майстер-класи по доїнню.
Усі фото: seeds.org.ua.
Суспільство

З нагоди Дня Австралії 26 січня розпочався кіноклубний онлайн-фестиваль сучасного австралійського кіно «Кенгуру Фест».
Про це пише Укрінформ з посиланням на повідомлення кінокомпанії «Артхаус Трафік».
Відомо, що безкоштовно і легально глядачі зможуть переглянути чотири стрічки.
Мелодрама «Лев»
Як зазначається, головна подія фестивалю – пригодницька мелодрама «Лев» (Lion) режисера Гарта Девіса, яка у 2017 році отримала шість номінацій на Премію «Оскар»:
- за найкращі фільм,
- адаптований сценарій,
- роботу оператора,
- саундтрек,
- чоловічу і жіночу ролі другого плану.
У стрічці зіграли зіркові актори:
- Руні Мара («Керол», «Дівчина з татуюванням дракона»),
- Ніколь Кідман («Години», «Мулен Руж»),
- Дев Патель («Мільйонер з нетрів»).
Фільм розповідає правдиву історію Сару, який у п’ятирічному віці сів не на той потяг і поїхав на інший кінець Індії за тисячі кілометрів від свого дому. Через 25 років, вихований названими батьками в Австралії, він вирішує знайти свою сім’ю і рідний дім, озброївшись неясними спогадами з дитинства та мапами Google Earth.
Стрічка «Вижити в глушині»
Документальна пригодницька стрічка «Вижити в глушині» (Surviving the Outback) – робота інструктора з виживання та шукача пригод Майкла Аткінсона, який зафільмував свою подорож глушиною Австралії. У фільмі режисер та головний герой хоче перевірити, чи вдасться йому вижити без команди та звичних засобів комунікації і дістатися до цивілізації самотужки.
Представлений у програмі документальний фільм «2040» – оптимістичний погляд на близьке майбутнє Землі. Удостоєний нагород режисер Деймон Ґамо подорожує найвіддаленішими куточками Землі, беручи інтерв’ю у спеціалістів різних галузей, що працюють над вирішенням глобальних проблем. Він досліджує, як виглядатиме майбутнє у 2040 році, якщо використовувати доступні людству сучасні екотехнології для покращення життя на планеті, а не подальшого її руйнування.
Пригодницький «Мій друг містер Персіваль»
Також на фестивалі буде представлений зворушливий пригодницький фільм для родинного перегляду «Мій друг містер Персіваль» (Storm Boy) – хіт торішнього Чілдрен Кінофесту. Він теж порушує питання екології. За сюжетом успішний бізнесмен і щасливий батько сімейства згадує своє дитинство на схованому від усього світу узбережжі океану. Він повинен розповісти своїй онуці незвичайну історію хлопчика на прізвисько Шторм та пелікана-сироти – містера Персіваля. Історію небезпечних пригод і дивовижної дружби, яка вплинула на все його життя.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Фестиваль розпочався 26 січня, в День Австралії – національне свято, що знаменує початок освоєння Зеленого континенту європейцями. Триватиме подія до 31 березня.
Щоб подивитися стрічки, глядачам необхідно обрати вже існуючий кіноклуб на платформі “Віртуальний кіноклуб” та долучитися до його онлайн-показів. Або ж зареєструвати на сайті власний онлайн-кіноклуб для однодумців та почати організовувати перегляди в ньому.
Нагадаємо, український тренер став прототипом героя спортивної драми.
Головне фото: art-boutique.by.