Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські розробники створили спеціальний прилад спостереження для спецпризначенців (ВІДЕО)

Опубліковано

Українське військо невдовзі може отримати спеціальний прилад спостереження та наведення – ПСК ПС-04. Про це повідомляє Defense Express.

Йдеться про “інструмент”, на який очікують розвідники, снайпери, корегувальники вогню та передові спостерігачі, а також особовий склад Сил спеціальних операцій, який діє у тилах ворога. І державні випробування цієї нової технологічної розробки уже розпочалися.

Назва нового військового “гаджету” – прилад спостереження комбінований (ПСК) модифікації ПС-04, який розроблений та виготовлений приватною компанією “Укрспецконсалтинг”.

Читайте також: З’явилося вражаюче відео підготовки українських спецпризначенців

Зазначається, що нова розробка має прийти на заміну ще радянському ЛПР-1 “Каралон-М”, який почав поставлятися у війська 35 років тому та досі продовжує знаходитись на озброєння українського війська. Моральна застарілість приладу спонукала ЗСУ з 2014 року закуповувати обмежену кількість закордонних розробок, проте тепер в Україні з’явилась власна альтернатива, яка нічим не поступається натівським аналогам, використовує ті ж самі західні компоненти, проте коштує значно дешевше.

Чим особливий прилад?

Український ПСК ПС-04 забезпечує весь необхідний функціонал, завдяки денному та тепловізійному каналу, лазерному далекоміру, модулю GPS та спеціальним алгоритмам, які дозволяють після виміру дальності до цілі, а також напрямку та куту піднесення до неї, визначати її точні координати.

Прилад забезпечує виявлення техніки противника на відстані до 10 км у денному каналі та до 5 км через тепловізор, а людини на відстані 5 та 2 км відповідно. І для цього необхідно лише натиснути декілька клавіш на самому приладі.

Це дозволяє передати дані для знищення цілі різними засобами ураження, починаючи від звичайної артилерії, завершуючи високоточним далекобійним ракетним озброєнням, вести коригування вогню, чи використати його у якості інструменту для “другого номера” снайперської пари. Також існує можливість вимірювання дальності між об’єктами за методом тріангуляції, для отримання детальної розвідувальної інформації.

Які переваги ПСК ПС-04?

ПСК ПС-04 має декілька важливих переваг. По-перше, в ньому не має прямого оптичного каналу. Фактично боєць дивиться у дисплеї, які розташовані в окулярах. Це забезпечує 100% захист його зору від спеціальних засліплюючих лазерів, які активно використовує противник на Донбасі.

По-друге, довжина хвилі лазера далекоміра не дозволяє його виявити спеціальними сенсорами. Водночас він безпечний для людського ока. На додачу лінзи мають спеціальне антиблікове напилення та додатково прикриті сотовими блендами.

По-третє, прилад має великий об’єм внутрішньої пам’яті та може записувати великі об’єми фото- та відео інформації. А також напряму приєднуватись до планшета або комп’ютера, що дозволяє його інтегрувати у системи автоматизованого управління військами.

ПСК ПС-04 відповідає всім армійським вимогам по надійності. Він герметичний, волого- та ударостійкий та має азотне наповнення для запобігання конденсації водяної пари.

Нагадаємо, у Туреччині на спільному підприємстві «Щит Чорного моря» виготовлятимуть українські ПТРК «Скіф».

Фото, відео: defence-ua.com

Технології

На «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології

Опубліковано

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.

Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.

Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

Опубліковано

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.

Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.

Як використають інвестиції

У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.

«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.

Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва

Що відомо про застосунок

Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.

Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.

До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.

Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill

Читати далі

Технології

Українська студія після 9 років розробки випустить гардкорний платформер про сни (ВІДЕО)

Опубліковано

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.

Про це повідомили розробники.

Сюжет та ігровий процес

У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.

Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.

Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.

Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Відео: ютуб-канал IGN

У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.

Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).

Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес2 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура3 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес3 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....