Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські розробники представили офіційний трейлер культової комп’ютерної гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Українська студія GSC Game World представила офіційний трейлер гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Ролик вийшов на ютуб-каналі студії.

Гра вийде в першому кварталі 2024 року. Точної дати розробники поки не називають, але попереднє замовлення вже доступне. До гри не матимуть доступу жителі Росії та Білорусі.

Сюжет гри

Події гри відбуваються в постапокаліптичній зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де крім аварії 1986 року, 2006 року сталася друга катастрофа, унаслідок якої фізичні, хімічні та біологічні процеси на цій території змінилися, з’явилася безліч аномалій, артефактів і істот-мутантів.

Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

Головний герой — сталкер на прізвисько «Скіф». Відомо, що в грі буде один із найбільших відкритих світів у сетингу постапокаліпсису, а також масштабний нелінійний сюжет. Рішення гравця впливатимуть на долю персонажів, локальні події та на світ загалом.

Через війну компанія відклала вихід гри та перенесла штаб-квартиру до Праги, релокувавши 200 працівників. В Україні залишилось 130 працівників компанії. На тлі вторгнення гра стала для студії ще більш значущою, національним продуктом та свідченням того, що в України є своя культурна спадщина, яку можна з гордістю показати всьому світу

Цікавинки

16 серпня 2022 року в Києві, біля житлового комплексу «Комфорт Таун» був відкритий супермаркет «Сільпо» оформлений у стилі гри «S.T.A.L.K.E.R. 2».

На стінах усередині магазину можна побачити концепти з гри «S.T.A.L.K.E.R. 2», створені художниками з GSC Game World. Стіни внутрішнього периметра стилізовані під занедбані індустріальні будівлі з Темної Долини — з розбитими шибками, попереджувальним знаком про Кровососа, пошкодженими складськими дверима та повітроводом. Частина колон усередині стилізована під сосни, що ростуть поруч із ЗГРЛС «Дуга».

Нагадаємо, творці танкової гри World of Tanks зібрали понад $1 млн на «швидкі» для України.

Також ми розповідали, що в Україні запустили гру, де можна себе відчути диспетчером електромереж.

Окрім того, у Microsoft Flight Simulator став доступний віртуальний політ на українській «Мрії».

Фото: скриншот із відео.

Технології

Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах

Опубліковано

Учні «Ліцею нових технологій навчання» з Кропивницького перемогли на нацвідборі міжнародного хакатону Teens in AI. Їхня команда HARBOUR SEALS розробила ШІ-сервіс Equilla, що виявляє дискримінацію та дезінформацію в дописах у соцмережах.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Підлітки створили інструмент Equilla за два дні. Сервіс може виявляти гендерні стереотипи, булінг та інші прояви дискримінації, а також генерувати альтернативні коментарі. Він допомагатиме боротися з токсичністю в медіа.

Команда HARBOUR SEALS перемогла на нацвідборі та представлятиме Україну на міжнародному етапі хакатону Teens in AI.

Читайте також: Українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу

Що відомо про хакатон

Україна вдруге візьме участь у міжнародному хакатоні Teens in AI. Ця подія проходить у 97 країнах світу. Під час хакатону українські підлітки розроблятимуть рішення на основі штучного інтелекту та покращуватимуть свої навички за підтримки експертів у цій сфері.

Тогоріч на міжнародному етапі Teens in AI перемогли українські школярі з Політехнічного ліцею КПІ імені І. Сікорського. Вони представили свій застосунок під назвою ConnectAbility, що допомагає вивчати та озвучувати жестову мову за допомогою ШІ.

Захід реалізує Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки України та Lviv IT Cluster у межах хакатону Teens in AI.

Нагадаємо, що фахівці Мінцифри створюють п’ять продуктів на основі ШІ.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

Опубліковано

Очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про п’ять розробок, над якими працюють фахівці українського відомства. Деякі з них уже інтегрували, інші запустять найближчим часом.

Про це повідомив Михайло Федоров на фейсбук-сторінці.

П’ять українських розробок

  1. ШІ-чатбот Наталка. Програма допомагає потенційним партнерам інтегрувати сервіси «Дії». Чатбот обробляє поширені запити, допомагає обрати сценарії інтеграції, а після цього передає комунікацію реальній людині. За п’ять місяців чатбот обробив понад 2,3 тисячі запитів, а навантаження на менеджерів зменшилося на 30%.
  2. ШІ-асистент у «Дії». Програма допомагатиме обрати потрібну послугу під запит користувача. Також асистент відповідатиме на популярні запитання. Невдовзі він запрацює на порталі «Дія».
  3. ШІ для генерації вакансій. Розробка допомагатиме швидко створювати структуровані описи вакансій. Також ШІ зможе зробити вакансії у необхідному для користувачів тоні, наприклад, із креативним описом.
  4. Цифрова експертиза нормативно-правових актів. Штучний інтелект допомагатиме юристам аналізувати нормативно-правові акти та завантажувати їх у систему. Наразі цей інструмент уже тестують, він опрацьовує 35% документів за 72 години.
  5. ШІ-аналіз та переклад європейського законодавства. Цей інструмент аналізує європейське законодавство та порівнює його з українським. Федоров вказав, що це спрощує та пришвидшує гармонізацію, що є обов’язковим процесом для Євроінтеграції.

«АІ допомагає державі працювати ефективніше та швидше, а українцям отримувати послуги прозоріше та без зайвих труднощів. А після запуску національної LLM АІ-інструментів стане ще більше»‚ — написав очільник Мінцифри.

Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель.

Також ми писали, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу

Опубліковано

Український стартап HAPP розробив сервіс на основі штучного інтелекту, який дозволяє автоматично відповідати на дзвінки клієнтів. Наразі голосовий асистент запустили для готельного, ресторанного та медичного бізнесу.

Про це повідомили у команді стартапу.

Функціонал сервісу

HAPP може працювати цілодобово та виконувати наступні функції:

  • відповідати на вхідні дзвінки;
  • приймати бронювання;
  • надавати відповіді на поширені запитання;
  • перенаправляти складні запити менеджерам;
  • співпрацювати з CRM, PMS та іншими системами бізнесу.

У команді стартапу вказують, що завдяки сервісу підприємці зможуть знімати рутинне навантаження з персоналу.

Читайте також: Українські айтівці створили застосунок, що дозволить водіям уникати ям і небезпечних доріг

«Коли ми запускали HAPP, ми розуміли, що AI має не замінити людей, а звільнити їх від того, що забирає найцінніше — фокус і енергію. Ресторани, клініки, готелі — це ті сфери, де важлива людська увага. І саме її ми хочемо повернути командам, забравши з них рутину», — розповідає CEO та співзасновник HAPP Вячеслав Салоїд.

Наразі стартап відкрив безплатну демоверсію для перших клієнтів. Завдяки цьому підприємці можуть протестувати роботу асистента.

Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Шопочитати

Суспільство19 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології5 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології6 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо7 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...