Суспільство
Українські підприємці можуть отримати грант до 50 тис. євро на розробку кліматичних інновацій
До 28 лютого 2022 року триває прийом заявок на грант «Кліматичні Інноваційні Ваучери» для українських підприємців.
Хто може взяти участь?
Дружні до довкілля бізнеси можуть отримати до 50 000 EUR на розробку або впровадження у бізнес процеси екологічних технологій, що зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії.
Читайте також: «Це був поклик, який я відчув». Історія єдиного в Україні каное-майстра, який просуває нову культуру
Кліматичні Інноваційні Ваучери — це грантова програма, що має на меті підтримати розвиток «зелених» проєктів серед українських підприємствах. Переможці можуть спрямувати грантові кошти на оплату різноманітних послуг, що допоможуть вдосконалити або фіналізувати інновацію та вивести низьковуглецеві продукти й проєкти на ринок. Ваучер може покрити вартість послуг з дизайну прототипів кліматичних технологій, сертифікацій, тестування та патентування, розробку IT компонентів, маркетингових послуги.
Як взяти участь?
Взяти участь у грантовому конкурсі можуть компанії малого та середнього бізнесу, які впроваджують або розробляють дружні до довкілля технології, зареєсторовані як юридична особа (приватна компанія) на території України, здійснюють свою діяльність щонайменше 1 рік до подачі заявки і готові до співфінансування у розмірі щонайменше 25% від суми гранту.
Критерії відбору
Основними критеріями відбору та оцінювання проєктів, що подаються на Ваучери є:
- рівень інноваційності проєкту
- вплив на скорочення викидів парникових газів
- здатність до масштабування та використання в інших секторах
- ринковий потенціал продукту чи проєкту.
Минулий досвід
У 2021 році 6 українських компаній отримали Ваучери на загальну суму майже 240 000 євро та вже впроваджують «зелені» інновації у своєму бізнесі. Серед переможців минулого року, є панелі із переробленого пластику для інтер’єрів, сільськогосподарські безпілотники, сталі житлові комплекси, нові технології очищення стоків та інше. Кліматичні Ваучери, отримали, зокрема, такі компанії як:
- The Good Plastic Company»,
- Архітектурна студія «Екодар»,
- провідний виробник дріжджів в Україні компанія «Ензим»,
- компанія «Домініон» та компанія «Віва Вікторія».
Дізнатися більше про Кліматичні Інноваційні Ваучери та подати заявку можна на сайті тут.
Також щочетеверга для потенційних учасників грантового конкурсу будуть проходити онлайн консультації щодо проєкту та особливостей заповнення заявки. Реєстрація на консультації за поисланням.
Про проєкт
Проєкт «Кліматичні Інноваційні Ваучери» є компонентом програми ЄБРР «Центр трансферу технологій та фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС у рамках ініціативи EU4CLIMATE. У 2017 році Україна стала першою країною, яка скористалася запропонованою ЄБРР схемою інноваційних ваучерів.
Читайте також: Тест: Чи дружите ви з українською Конституцією?
Нагадаємо, українські стартапи позмагаються за квиток до Кремнієвої долини та $1 млн.
Як ми повідомляли раніше, українські стартапи вперше поїдуть на інноваційний фестиваль SXSW 2022 у Техасі.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі