Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Українські підприємці можуть отримати до €25 тис. на розвиток бізнесу. Які умови

Опубліковано

Українські підприємці, які розробляють інноваційні продукти можуть отримати грант від програми ЄС та уряду Німеччини EU4Business.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Про програму

«Запустили велику грантову програму для українських підприємців разом з Українським фондом стартапів. Ціль – допомогти малому й середньому бізнесу масштабуватися», – написав Федоров.

Він додав, що загальний бюджет програми сягає 750 тисяч євро. 30 компаній, які відповідають критеріям та мають чіткий план використання гранту, отримають по 25 тисяч євро на розвиток бізнесу.

Читайте також: Стартує грантовий конкурс на підтримку сфери культури у деокупованих та прифронтових регіонах України

Для кого

Взяти участь у програмі можуть підприємці, які:

  • розробляють інноваційні продукти;
  • мають від 11 до 100 працівників та зареєстроване ТОВ; 
  • не ведуть бізнес на тимчасово окупованих територіях; 
  • заробляють не більше ніж 40 млн євро на рік; 
  • не мають боргів. 

Як взяти участь

Заповнити заявку на участь можна до на сайті Українського фонду стартапів. Кінцевий термін подачі заявки – 18:00, 25 серпня 2023 року.

Нагадаємо, у межах проєкту «Навчаємо кар’єрному консультуванню волонтерів та волонтерок» волонтери надаватимуть безоплатну кар’єрну консультацію українцям.

Також український бізнес, який надає гуманітарну допомогу під час війни, може отримати до 25 000 доларів.

Фото: unsplash.com.

Можливості

Організації, які допомагають людям подолати наслідки війни можуть отримати фінансову допомогу

Опубліковано

Для організацій, які допомагають людям подолати наслідки війни, оголосили конкурс, завдяки якому можна фінансову допомогу. Конкурс проєктів має на меті підтримати зареєстровані місцеві організації громадянського суспільства (ОГС), що працюють у Запорізькій, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Сумській та Дніпропетровській областях, які прагнуть розширити та покращити базові послуги для людей, які найбільше постраждали від війни, з особливим акцентом на найбільш вразливі групи населення.

Про це повідомляє “Гурт”

Хто може взяти участь

Місцеві зареєстровані ОГС (громадські організації, благодійні фонди, громадські спілки тощо), що діють у  Запорізькій, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Сумській та Дніпропетровській областях, мають попередній досвід реалізації проєктів, пов’язаних з реагуванням на надзвичайні ситуації, та планують розширювати та покращувати надання допомоги чи послуг населенню, яке постраждало від війни. 

Читайте також: Японія продовжить підтримку України у відбудові медінфраструктури, постачанні ліків та обладнання

Який бюджет

Бюджет проєкту, що подається на конкурс, має становити від 20 000 до 100 000 євро.

Тривалість проєкту: від 6 до 12 місяців.

Проєктні пропозиції повинні включати заходи, що відносяться принаймні до однієї з п’яти запропонованих сфер діяльності: житло та непродовольча допомога (Shelter/NFI), охорона здоров’я (Health), захист (Protection), освіта в умовах надзвичайних ситуацій (Education in Emergencies), базові потреби (Basic Needs) та повинні бути реалізовані Запорізькій, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Сумській та Дніпропетровській областях.

Більше інформації за посиланням.

Нагадаємо, представники малого та середнього бізнесу можуть отримати 20 000 доларів США.

Фото: Фінансова підтримка

Читати далі

Можливості

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?

Аби більше українських підприємців дізналися про можливості відкрити новий бізнес або відновити старий, навіть якщо його зруйнувала війна.

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там на футболках, сорочках і худі розташовані малюнки з етнічними мотивами від художниці Євгенії Логай. 

Душевна розмова подружжя на кухні перетворилася на бізнес — так разом з чоловіком — актором Артуром Логаєм — Євгенія заснувала бренд одягу в стилі кежуал у перший рік повномасштабної війни. А завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Уряду Німеччини їм вдалося розширити власну справу.

Перша бізнес-ідея з’явилася під час пандемії 

Євгенія Логай — художниця й інфлуенсерка родом з Харкова, а її чоловік Артур — відомий український актор. До повномасштабної війни Євгенія малювала картини та працювала арт-кураторкою в студії дитячої творчості.  

«З дітьми ми організовували різні виставки, покази, адже я хотіла, аби вони знали, що чогось досягнути можна вже, а не чекати, поки подорослішають. Я хотіла була прикладом сучасної викладачки, яка теж має власні виставки й добре знається на цьому, а ще пропонує цікаві можливості учням», — каже вона.

10 років поспіль жінка працювала без вихідних, а потім завагітніла й пішла в декрет. Артур тоді був залучений до зйомок проєкту «Танці з зірками», тому Євгенія багато часу проводила вдома сама з дитиною. Саме тоді й вирішила, що хоче займатися чимось своїм, і пішла вивчати ведення власної справи до Startup Ukraine.

Євгенія Логай у худі бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Першою бізнес-ідеєю жінки були великі келихи-кубки під назвою «Культура», виробництво яких запустили під час пандемії ковіду, аби підняти настрій собі й іншим. В ідею вклали багато коштів: закупили матеріали, облаштували склад, але раптом розпочалася повномасштабна війна.

Родинне дерево України стало першим символом бренду

Євгенія з чоловіком та сином виїхала з Києва до Чернівців, де вони прожили більше 3 місяців. Жінка ділиться, що тоді родина зовсім не мала заощаджень, бо вклала кошти в кубки, а в чоловіка зйомок не було. З часом Євгенія покликала до себе свою маму з Харкова, а також подругу з дитиною, яка жила в Ніжині. Усі шестеро тіснились у двокімнатній квартирі протягом всього часу евакуації.

Якось навесні подруга запропонувала Євгенії придумати якусь цікаву ідею зі створення речей. Артур тоді був без роботи, тому захотів працювати разом. Так розмова на кухні перетворилася на власний бренд.

«Артур запропонував зробити щось символічне, що б могло об’єднати людей. Так ми вирішили, що малюватимемо родинне дерево України, яке пускає коріння, тобто нас», — ділиться Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї з сином у футболках бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Жінка довго звикала малювати на планшеті, а не полотні, а ще приділяла багато часу орнаментам на малюнку. Перший символ бренду — дерево — Євгенія малювала близько 3 місяців. Перед тим художниця створила серію великодніх писанок, яку назвала «Спадщина». 

«Таку ж назву обрали й для власного бренду одягу, адже це про нас і про те, що ми хочемо донести людям», — каже жінка.

Перші кошти на бізнес позичили друзі

Тоді сім’я Логаїв позичила в друзів майже 1300 доларів, аби зробити перші 42 футболки. Кошти витратили на пошиття, лекала та друк. Спочатку малювали білі футболки, згодом додали футболки чорного кольору та сорочки. 

Євгенія створює перші ескізи одягу. Фото надала Євгенія Логай

Багато часу витрачали на пошук паковання, презентацію речей, вигадування особистих підписів. 

«Артур тоді придумав перший ролик, який розкриває ідею нашого бренду. До нього ми долучили всіх наших родичів. Головний меседж: “Ми всі розкидані світом, у нас війна, нам дуже боляче, але де б ми не були — ми одна родина”», — каже Євгенія.

Перші замовлення для клієнтів у Києві розвозили особисто, підписували кожне паковання маркером від руки з побажаннями й для цього навіть шукали про клієнтів інформацію в соцмережах. За тиждень усі 42 футболки вдалося продати через соцмережі.

Отримали кошти, знання та підтримку

Про Міжнародну організацію з міграції (МОМ) Євгенія дізналася завдяки навчанню ведення власної справи від Startup Ukraine. Жінка хотіла вчитися й далі, аби ще більше дізнатися про розвиток власного бізнесу, тому вирішила подати заявку на підтримку бізнес-ідеї.

МОМ виділила бренду «Спадщина» 4,5 тисячі євро в межах грантового проєкту, що фінансувався Урядом Німеччини та Німецьким банком розвитку KfW, завдяки яким підприємці закупили сировину, збільшили кількість товарів і почали співпрацю з маркетинговою агенцією.

«Для мене МОМ це про підтримку, адже це організація, яка відкрила мені очі на те, що таке підприємництво, та показала, як правильно займатися бізнесом. Раніше ми не рахували собівартість, не займалися чітко логістикою, плануванням, а грантова підтримка допомогла значно збільшити обсяги нашого виробництва», — каже Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї в сорочках власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Спершу всім займалися лише Євгенія й Артур — вели соцмережі, пакували товар, переписувалися з клієнтами, замовляли тканину, возили на друк, збирали відгуки. Після навчання від МОМ вони запустили нове паковання та найняли на роботу ще 2 людей — працівника для відправок товару та менеджера по роботі з клієнтами. 

«Раніше наш бізнес був дуже інтуїтивним, а після навчання ми створили стратегію та остаточно зрозуміли, про що ми та яка наша місія. А ще завдяки МОМ запустили СRМ-систему, адже до цього вели все фактично на листочках», — розповідає Євгенія.

Поєднання етнічних мотивів і стилю кежуал

«Після дерева ми малювали й інші символи, і кожен з них я виношую як дитинку. Але це дерево дуже потужне для мене, бо воно про те, що в нас усе вийде, адже ми родина та сила. Далі малювали узори з кролевецьких рушників, обереги у вигляді Херувимів, про які дізналися під час мандрівки Гуцульщиною, та інші символи», — ділиться Євгенія.

Засновниця бренду додає: усі ці символи мають сенс та є поєднанням етнічних мотивів в одязі зі стилем кежуал. Зараз найбільше купують саме в Україні, проте одяг замовляють також українці з-за кордону й іноземці. 

Подружжя Логаїв у худі власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Євгенія мріє розширити асортимент одягу бренду «Спадщина», аби було більше різного вбрання з сенсом, а ще відкрити в Києві шоурум з тематичною кав’ярнею. 

Подружжя також планує організовувати тематичні вечори, поєднувати їх з одягом та говорити про наше минуле. Серед мрій є й вихід на міжнародний ринок, аби бренд «Спадщина» був відомий у всьому світі, але залишався крафтовим і про українське.

Читати далі

Можливості

Відкрився конкурс грантів для організацій, які працюють з молоддю

Опубліковано

Проєкт “EU4Youth: залучення та розширення можливостей молоді”, що фінансується ЄС, оголосив грантовий конкурс для молодіжних організацій, що працюють у Вірменії, Грузії, Молдові та Україні.

Про ініціативу

Ця грантова програма спрямована на допомогу молодіжним організаціям у впровадженні інноваційних практик залучення молоді.

Сума гранту не повинна перевищувати 15 000 євро на грантовий проєкт. Зацікавлені ГО мають надати (англійською мовою) проєктну пропозицію, бюджет, резюме членів/-кинь команди та реєстраційні документи ГО до 18:00 26 червня 2024 року на адресу olena.kazmazovska@giz.de.

Читати також: Docudays UA: кінофестиваль оприлюднив повну програму

Приорітетні програми

  • залучення молоді з обмеженими можливостями;
  • участь молоді у відновленні України.

Нагадаємо, що Федоров презентував концепцію трансформації українських шкіл.

Фото: https://euneighbourseast.eu/

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Софія Крупа з чоловіком Андрієм підкорює український тікток своїми креативними відео, а відомі бренди часто...

Можливості2 дні тому

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там...

Суспільство1 тиждень тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство2 тижні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

РЕКЛАМА: