

Суспільство
Українські медики запустили флешмоб на підтримку добровільного донорства
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські лікарі приєдналися до соціальної акції на підтримку добровільного прижиттєвого донорства ― #ЗробитиБільше #Я_обираю #Я_Донор.
Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я України.
Медики підписують добровільну прижиттєву згоду на посмертне донорство і власним прикладом демонструють важливість такої ініціативи для суспільства і для тих українців, які чекають на пересадку органів як на єдиний шанс порятунку життя.
Мета акції
Мета акції — збільшити кількість прижиттєвих згод на посмертне донорство, підвищити обізнаність суспільства щодо трансплантації та донорства.
Зазначається, що на сьогодні процедура оформлення згоди на посмертне донорство доволі складна. Одиниці охочих оформляють такі документи за життя. Частіше — після встановлення діагнозу смерті мозку — родичі померлого дають дозвіл на трансплантацію органів.
Читайте також: У Львові медики започаткували акцію і здають кров для своїх пацієнтів
Проте у планах МОЗ, спільно з Національною службою здоров’я України, Міністерством цифрової трансформації та Українським центром транспланткоординації, — створення можливостей для подання через портал «Дія» або через Єдиний портал адміністративних послуг прижиттєвої згоди на пожертву органів для трансплантації у випадку смерті.
Про акцію
В акції #Зроби_більше #Я_обираю #Я_донор вже взяли участь лікарі з клінічної лікарні «Феофанія», НДСЛ «Охматдит», медичної мережі «Добробут».
Найближчим часом до них долучаться спеціалісти:
- Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова,
- Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова,
- лікарі Асоціації дитячих лікарень України та багатьох медичних закладів України.
Читайте також: «Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців
Нині лише в Охматдиті понад двадцять дітей чекають на органну трансплантацію від неродинного донора. Маленькі пацієнти роками живуть в медзакладі, тричі на тиждень проходять чотиригодинну процедуру гемодіалізу та очікують пересадки. Водночас в Україні упродовж 2021 року провели понад 300 трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році та майже вчетверо – ніж у 2019-му.

Нагадаємо, Станично-Луганська громада шукає лікарів: на підтримку медиків спрямували 1,5 млн грн.
Як ми повідомляли раніше, у Києві Uber надає безкоштовні поїздки для донорів ГО «Агенти крові».
Фото: facebook.com/tsymballubov.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійці 30-ї бригади ЗСУ на Донеччині знищили протитанковий розрахунок ворога.
Відео опублікували на ютуб-каналі 30 OMBr.
«Під Бахмутом протитанкісти 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького ефектно знищили своїх ворожих “колег”», — написали наші захисники.
Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай
Про 30 ОМБр
30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ ЗСУ. Під час війни на сході України бригада у 2014 році вела важкі бої. З 2018 року бригаді присвоїли назву князя Костянтина Острозького — полководця Великого князівства Литовського середніх віків.
Нагадаємо, прикордонники збили 8 безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.
Окрім того, бійці 92 ОМБр знищили ворожу станцію постановки перешкод «Житель».
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Підприємець із Донеччини Олександр Гудков переїхав до Івано-Франківської області і відновив свій бізнес. Тепер організовує у соціальному кафе благодійні обіди для переселенців.
Історію переселенця розповіли на фейсбук-сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Олександр Гудков за фахом — маркетолог та спеціаліст із оперативного дослідження ринку. Із 2014 року жив у Мирнограді, був приватним підприємцем, мав власне гумористичне шоу та свою івент-агенцію, працював ведучим та керівником дитячої студії Limon kids.
«Завдяки багаторічному досвіду у торгівлі та продажах я дійшов до того, що потрібно розвивати свою справу, тому і створив креативну агенцію – влаштовував свята для дітей. Креатив – то моє друге життя, це потрібно мені як повітря», − говорить підприємець.
Дивіться відео: Хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті
Після переїзду на Франківщину звернувся на проєкт USAID «Професійна орієнтація. Кар’єра. Підприємництво». Хотів відновити свій бізнес та навчитися нових компетенцій, зокрема, відчував потребу в консультаціях для відкриття нового напрямку − соціального кафе для переселенців.
Під час онлайн-курсу Олександр отримав консультації з відновлення підприємницької діяльності в нових умовах. Крім того, зараз чоловік є координатором центру психосоціальної підтримки дітей та молоді «Генерація UA» у місті Яремче.

Олександр долучився до команди, що проводить різноманітні благодійні заходи для психологічної та соціальної реабілітації дітей.
Разом із командою Олександр розпочав реалізацію ідеї соціального кафе-кондитерської для переселенців.
Ідею втілили на території шелтера для переселенців у Яремчому. Там проживають до 80 переселенців із різних регіонів України.
Читайте також: За що ви ненавидите чоловіків? А квіти вам можна дарувати? 15 наївних запитань українській феміністці – про 8 березня і не тільки
«Нещодавно у нас був благодійний обід, на нього прийшли 40 людей – це переселенці, мами з дітьми, які тимчасово проживають у Яремчому. Такі заходи дають нам можливість підтримати переселенців, заявити про себе та залучити відвідувачів соціального кафе, пропонуючи їм гарячі обіди, каву та кондитерські вироби», — ділиться Олександр.
Нагадаємо, у громаді на Кіровоградщині вперше за 30 років почала працювати хлібопекарня.
Також ми розповідали, що громада на Київщині благодійними майстер-класами збирає гроші на відновлення місцевого історико-краєзнавчого музею.
Фото: facebook.com/ERAUkraine.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські прикордонники збили вісім безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державної прикордонної служби.
Зазначається, що наші бійці знешкодили ворожі безпілотники, які вели розвідку позицій Сил оборони чи намагалися скинути туди боєприпаси.
Один із БПЛА мав систему скиду з аерозольною сльозогінною гранатою К-51. Прикордонники Луганського прикордонного загону виявили це після того, як «приземлили» дрон.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Нагадаємо, бійці 92 ОМБр знищили ворожу станцію постановки перешкод «Житель».
Також ми повідомляли, як артилеристи 44 бригади розгромили пункт управління та склад БК окупантів.
Фото: facebook.com/DPSUkraine.