

Суспільство
У Києві Uber надає безкоштовні поїздки для донорів ГО «Агенти крові»
Компанія Uber спільно з громадською організацією «Агенти Крові» продовжують спільну ініціативу в Києві, щоб допомогти донорам крові з надійними та безпечними поїздками.
У межах ініціативи Uber надасть донорам у Києві промокоди на безкоштовні поїздки в обидва напрямки вартістю до 150 грн кожна, щоб доїхати до лікарні чи донорського центру та безпечно повернутися додому після здачі крові.
Ініціатива працюватиме з 1 до 28 лютого 2022 року на основі промокодів, які будуть надані донорам ГО «Агенти Крові».
Громадська організація «Агенти крові» розповсюджуватиме промокоди безпосередньо донорам, які будуть відгукуватися на термінову здачу крові.
Читайте також: Далі чи Кадан. Чи зможеш ти відрізнити картини сучасних українських митців від класиків світового живопису? (ТЕСТ)
У грудні 2020 року компанія Uber надала 1000 безкоштовних поїздок для ГО «Агенти крові», щоб допомогти донорам крові безпечно повернутися додому після здачі крові.
Усі водії і пасажири повинні одягати захисні маски під час поїздок.
Про «Агентів Крові»
Агенти Крові – громадська організація, яка популяризує свідоме, добровільне та безоплатне донорство крові. Ініціатива бере початок із чергування в Охматдиті 13 серпня 2015 року і з того часу, щотижня, проводить чергування у центрах крові. Проект 100% волонтерський, наразі в організації налічується 30 волонтерів. За п’ять з половиною років існування волонтери допомогли зібрати близько 3000 літрів крові: це приблизно 7000 донорів та 9000 пацієнтів, які отримали цю кров.
Про Uber
Місія Uber – забезпечити надійний транспорт скрізь і кожному: замовлення машини декількома дотиками екрану смартфона.
В Україні сервіс Uber доступний з 2016 р. і сьогодні працює в Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Вінниці, Херсоні та Маріуполі.
Нагадаємо, військовослужбовці здали кров для лікування онкохворих дітей.
Як ми повідомляли раніше, у Львові медики започаткували акцію і здають кров для своїх пацієнтів.
Фото: facebook.com/bloodagentsua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.