Суспільство
Українські медики запустили флешмоб на підтримку добровільного донорства
Українські лікарі приєдналися до соціальної акції на підтримку добровільного прижиттєвого донорства ― #ЗробитиБільше #Я_обираю #Я_Донор.
Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я України.
Медики підписують добровільну прижиттєву згоду на посмертне донорство і власним прикладом демонструють важливість такої ініціативи для суспільства і для тих українців, які чекають на пересадку органів як на єдиний шанс порятунку життя.
Мета акції
Мета акції — збільшити кількість прижиттєвих згод на посмертне донорство, підвищити обізнаність суспільства щодо трансплантації та донорства.
Зазначається, що на сьогодні процедура оформлення згоди на посмертне донорство доволі складна. Одиниці охочих оформляють такі документи за життя. Частіше — після встановлення діагнозу смерті мозку — родичі померлого дають дозвіл на трансплантацію органів.
Читайте також: У Львові медики започаткували акцію і здають кров для своїх пацієнтів
Проте у планах МОЗ, спільно з Національною службою здоров’я України, Міністерством цифрової трансформації та Українським центром транспланткоординації, — створення можливостей для подання через портал «Дія» або через Єдиний портал адміністративних послуг прижиттєвої згоди на пожертву органів для трансплантації у випадку смерті.
Про акцію
В акції #Зроби_більше #Я_обираю #Я_донор вже взяли участь лікарі з клінічної лікарні «Феофанія», НДСЛ «Охматдит», медичної мережі «Добробут».
Найближчим часом до них долучаться спеціалісти:
- Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова,
- Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова,
- лікарі Асоціації дитячих лікарень України та багатьох медичних закладів України.
Читайте також: «Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців
Нині лише в Охматдиті понад двадцять дітей чекають на органну трансплантацію від неродинного донора. Маленькі пацієнти роками живуть в медзакладі, тричі на тиждень проходять чотиригодинну процедуру гемодіалізу та очікують пересадки. Водночас в Україні упродовж 2021 року провели понад 300 трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році та майже вчетверо – ніж у 2019-му.
Нагадаємо, Станично-Луганська громада шукає лікарів: на підтримку медиків спрямували 1,5 млн грн.
Як ми повідомляли раніше, у Києві Uber надає безкоштовні поїздки для донорів ГО «Агенти крові».
Фото: facebook.com/tsymballubov.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі