Суспільство
Українські медики отримали 70 автомобілів від ЮНІСЕФ у межах програми «Турбота з народження вдома»
ЮНІСЕФ передав Україні 70 автомобілів для надання медико-соціальної допомоги родинам з дітьми до трьох років у межах програми «Турбота з народження вдома».
Про це повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що машини отримають 65 центрів надання первинної медико-санітарної допомоги в 11 областях України.
Відомо, що проєкт «Турбота з народження вдома» запрацював у трьох пілотних областях: Донецькій, Житомирській і Кіровоградській. У 2023 році програма буде розширена на Одеську, Львівську, Полтавську, Дніпропетровську, Вінницьку, Рівненську, Київську області і місто Київ.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що ініціатива має на меті забезпечити якість, доступність та безоплатність медичної допомоги.
Читайте також: «Усе розкупили, приймаю передзамовлення». Як стати підприємцем у 12 років? Історія школяра, який створив екоферму на підвіконні
«Сім’ї з дітьми, що проживають у віддалених населених пунктах, потребують особливої уваги. Наразі потреба у візитах патронажних медсестер дуже велика. Передані автомобілі дозволять їм охопити ще віддаленіші громади, а отже, більше вагітних та родин з дітьми отримають необхідну допомогу», – сказав він.
Довідка
«Турбота з народження вдома» – це спільна програма Міністерства охорони здоров’я України та ЮНІСЕФ, що передбачає впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів для покращення надання медико-соціальної допомоги родинам із дітьми до 3 років на первинній ланці.
Кожна родина може отримати послуги в межах програми. Кількість візитів додому залежить від індивідуальних потреб родини. Патронажна сестра проконсультує сім’ю та надасть допомогу щодо раннього розвитку дитини та можливих ризиків вад розвитку, грудного вигодовування, безпечного домашнього середовища тощо.
Нагадаємо, у Запоріжжі 7 квітня запускають медичний хаб для переселенців з усіх тимчасово окупованих територій Запорізької області.
Крім того, Черкаський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав 9 нових автомобілів.
Фото: ukrinform.ua
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі