Суспільство
Українські колядки заспівали в найбільшому концертному центрі Вашингтона (ВІДЕО)
У найбільшому мистецькому центрі США – «Кеннеді центрі» у Вашингтоні – відбувся концерт «Різдво в Україні», під час якого прозвучали старовинні колядки з різних регіонів України.
Про це розповідає Голос Америки.
Центр виконавських мистецтв Джона Кеннеді звернувся до створеного українцями у США гурту Gerdan із проханням підготувати різдвяну програму до зимових свят. Музиканти з радістю відгукнулися, адже, як розповіла учасниця гурту Соломія Горохівська, це було її давньою мрією.
«Я завжди казала, що хочу зробити таку різдвяну програму, яка буде для нас усіх – ніби як їхати додому. Я думаю, що зараз саме час, коли нам потрібно це робити, по-перше, для українців, які приїхали сюди, щоб вони могли прийти сюди і відчути, що вони вдома, а також, щоб підняти наш дух, показати, що наша культура настільки багата, і стільки разів Україну намагалися нищити, але ця культура постійно була, і ці колядки – їм тисячі років», – розповіла вона.
«Різдво в Україні» – перша різдвяна програма гурту Gerdan, у ній музиканти поєднали старовинні колядки з різних регіонів із сучасним аранжуванням. «Наші колядки всі практично знають, ми нічого майже не змінювали в мелодіях, ми просто змінили інструменти і зробили обробку», – розповів учасник гурту Gerdan Андрій Підківка.
Читайте також: «Добрий вечір тобі, пане господарю». Як добре ти знаєш українські колядки? (ТЕСТ)
За його словами, саме підбір інструментів до різдвяної музики був одним із найскладніших етапів у підготовці концерту. У різдвяній програмі музиканти грали зокрема на скрипці, сопілці, ріжку, окрині, акордеоні, дводенцівці. Інструменти обрали з власної колекції, що налічує понад 200 музичних українських інструментів, деяким із яких – понад 150 років.
«Це кропітка робота, я прошу Соломію, щоб вона заспівала колядку, і ми разом якось все це робимо докупи, щоб і до голосу пасувала сопілка, і, звичайно, до колядки, до стилю. Кожен інструмент має свою історію, кожен інструмент тримали руки наших, можливо, вже неживих, музикантів», – розповів Підківка.
«Різдво в Україні» – перша різдвяна програма гурту Gerdan, у ній музиканти поєднали старовинні колядки з різних регіонів із сучасним аранжуванням.
Читайте також: Пане господарю чи вільний пролетарю? Як «совєти» комунізували українське Різдво (ТЕСТ)
«Наші колядки всі практично знають, ми нічого майже не змінювали в мелодіях, ми просто змінили інструменти і зробили обробку», – розповів учасник гурту Gerdan Андрій Підківка.
За його словами, саме підбір інструментів до різдвяної музики був одним із найскладніших етапів у підготовці до концерту. У різдвяній програмі музиканти грали зокрема на скрипці, сопілці, ріжку, окрині, акордеоні, дводенцівці. Інструменти обрали з власної колекції, що налічує понад 200 музичних українських інструментів, деяким із яких – понад 150 років.
Нагадаємо, у селі Підгірʼя на Івано-Франківщині встановили рекорд України – наймасовіше виконання колядки «Нова радість стала».
Крім того, у львівських трамваях та тролейбусах, крім оголошень про маршрут, лунатимуть колядки та щедрівки у виконанні військового оркестру.
Фото: скриншот з відео.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі