Суспільство
Українські інженери розробили унікальну систему живлення для БПЛА (ВІДЕО)
Українські інженери розробили систему живлення для БПЛА, яка дозволяє квадрокоптерам перебувати в повітрі необмежений час.
Про це повідомила група «Техпідтримка Армії України».
Група інженерів «Техпідтримка Армії України» та Cyber Avia спільно розробили систему живлення БПЛА через кабель для довготривалого перебування літального апарату в повітрі.
«Облітали дослідний зразок проєкта КВ-1 (“Вежа-1”). Це система живлення дрона Mavic 3 по кабелю з землі. Працює ідеально. Висота до 35 м. Час роботи необмежений», – розповідають інженери.
Зазначається, що модифікований розробленою системою безпілотник може бути застосований як необмежений у тривалості польоту ретранслятор для FPV-дронів, носій приймача систем РЕР, тримач антени радіозвʼязку або точки тривалого спостереження над полем бою.
Дивіться відео: Винаходи на війні: 93 ОМБр показала баггі для «Стугни-П»
Технічні характеристики:
- Максимальна висота польоту: 35 м.
- Максимальна вага додаткового обладнання на борту: 100 г (при висоті підйому 25 м).
- Наземне живлення від мережі 220В або 12/24В через інвертор.
- Є захист оператора від ураження електричним струмом.
- Дальність кабелю від лебідки до джерела наземного живлення до 250 м або до 500 м.
- Споживана потужність ~500Вт.
- Вага наземного обладнання ~1.5 кг (без ваги інвертора / акумулятора).
Нагадаємо, київські механіки збирають для українських захисників автівки, які можуть швидко переміщатись бездоріжжям і перевозити поранених.
До того ж українські фахівці розробили та провели випробування колісного транспортного засобу для сільськогосподарських робіт.
Фото: з відкритих джерел
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі