Технології
Українське підприємство почало розробляти екологічний водневий двигун
Державне підприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», що входить до складу ДК «Укроборонпром», за власні обігові кошти розпочало розробку водневого двигуна.
Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.
Яка перспектива проєкту?
Зазначається, що створення двигунів на екологічному паливі дасть змогу зміцнити енергетичну незалежність України, зменшити викиди парникових газів та забруднення навколишнього середовища.
На сьогодні «Зоря»-«Машпроект» працює над створенням випробувального стенду для розробки дослідних зразків, випробувань та одержання робочих зразків камер згоряння для серійних та перспективних газотурбінних двигунів власного виробництва.
Читайте також: Куди поїхати під час зимових свят? Дізнайся, яке місто України чекає на тебе в новому році (ТЕСТ)
Завершити роботи зі створення стенду підприємство планує у ІІІ кварталі 2022 року, а виготовити робочий зразок камери згоряння на водневому паливі для газотурбінного двигуна потужністю у 25 МВт – у 2023 році.
Другим етапом цього інноваційного проєкту підприємства має стати створення стенду електростанції на випробувальному майданчику «Каборга» (Миколаївська область, Україна). Там планують провести комплекс дослідно-довідних робіт для серійних та перспективних газотурбінних двигунів власного виробництва на водневому та газоводневому паливі, а також випробування двигунів перед постачанням потенційному замовнику на реальну електростанцію.
Наголошується, що розробка водневих двигунів та їхнє подальше впровадження у промислових масштабах може покращити енергетичну безпеку Україну та якість повітря, яким ми дихаємо. Перехід до водневої економіки вже розпочався у всіх розвинених країнах світу, Україна не пасе задніх. Вже сьогодні «Зоря»-«Машпроект» працює над тим, щоб зменшити залежність від імпорту енергоносіїв.
Читайте також: На Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу
Як відомо, Україна задовольняє свої енергетичні потреби переважно за допомогою традиційних видів палива – вугілля, газу, нафти та нафтопродуктів – значна частина яких імпортується. Втім, майбутнє за відновлюваними джерелами енергії з низьким вмістом вуглецю.
Нагадаємо, Україна має намір побудувати водневий коридор в Німеччину.
Також в Україні вперше сертифікували авто, що заправляється воднем.
Як ми повідомляли раніше, Нафтогаз і німецька RWE підписали меморандум з розвитку водневих проектів.
Фото: ukroboronprom.com.ua.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі