Суспільство
Українська стрічка про жіночу футбольну команду з Маріуполя вийшла онлайн на Takflix
В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшов фільм «Маріупольчанка» про жіночу футбольну команду з Маріуполя. Це частина документального серіалу «Прекрасна гра» про світ жіночого футболу в різних куточках України.
Про це ШоТам повідомили в пресслужбі онлайн-платформи.
Фільм доступний до безкоштовного перегляду мовою оригіналу. Водночас команда Takflix закликає всіх глядачів замість квитків зробити благодійні внески на будь-яку суму на підтримку маріупольських футболісток. Кошти можна надіслати тренерці команди Каріні Кулаковській. Номер картки: 5375414128116869.
Про фільм та команду
«Маріупольчанка» — жіноча футбольна команда з Маріуполя. Капітанка команди Яна Винокурова та тренерка Каріна Кулаковська змогли самоорганізуватись після того, як команду виключили із Вищої Футбольної Ліги за порушення правил керівництвом команди.
Мета спортсменок під час зйомок епізоду – повернутись у Вищу Лігу самостійно, без колишнього керівництва. Вони знайшли приміщення для тренувань, гроші на реквізит, зарплати та подорожі. «Маріупольчанка» – це історія про жіночу солідарність, співпрацю та взаємодопомогу, які здаються неможливими у світі індустрій і великого капіталу. Режисерка епізоду – Оксана Казьміна.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну та облога Маріуполя змусили дівчат втікати з міста. Частина команди вибраласчя на українську територію, частина – за кордон. Деякі футболістки залишаються у Маріуполі.
Читайте також: «Маріуполь, я люблю тебе». Чотири короткометражні фільми про місто-герой
«Кого спромоглася, забрала додому у приватний сектор. Команда зараз розірвана – хтось із нами, зараз якраз відновлюємо їм документи. Частина не мала вибору – вони в Росії, їх вивезли кудись під Новоазовськ. Половина дівчат жили у Маріуполі, зараз їх вивезли до Росії. Що вони там робитимуть – ми не знаємо. Частина залишилася у підвалах. Хтось знаходиться в містах України, хтось поїхав до інших країн – Румунії, Нідерландів. Як такої команди немає. Коли мир прийде, ми обов’язково повернемося», – розповідає капітанка команди Яна Винокурова
Про серіал «Прекрасна гра»
«Прекрасна гра» – це документальний серіал про жіночий футбол, над яким працювали українські режисери. Вони розкривають світ жіночого футболу у різних куточках України від маленького села Кривопілля у Карпатах до прифронтового міста Сєверодонецька. Тільки з однією метою: показати молодих фантастичних жінок.
Нагадаємо, українська письменниця Оксана Забужко отримала польську літературну нагороду Ikar.
Раніше ми повідомляли, що фільм «Маріуполіс» загиблого в Україні литовського режисера вийшов на Takflix.
Фото: кадр з фільму.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі