Суспільство
Сили ППО збили 73 із понад 90 ракет, якими окупанти атакували Україну
Українська ППО збила 73 із понад 90 російських ракет під час масованого обстрілу 15 листопада.
Про це повідомили у Повітряних силах ЗСУ.
За словами військових, у знищенні ворожих ракет допомогли й нові системи ППО, що напередодні надійшли від країн-партнерів.
«Загалом було випущено понад 90 ракет. За попередніми даними протиповітряною обороною знищено 73 крилатих ракет ворога. Для захисту українського неба Повітряні Сили використовують усе наявне озброєння, зокрема й системи протиповітряної оборони, надані західними партнерами напередодні», – йдеться в повідомленні.
Речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат додав, що окупанти атакували Україну з трьох напрямків: Чорного моря, Каспію та Ростовської області.
«Традиційна схема польоту ворожих ракет – це з акваторії Чорного моря «Калібри», ними зараз менше стріляють. Основна маса з літаків стратегічної авіації – це бомбардувальники ТУ-95, ТУ-160 з району Каспійського моря та з району Волгодонська Ростовської області», – розповів Ігнат.
Як зазначив радник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, попри результативну роботу протиповітряної оборони ворогу все ж вдалося поцілити по енергетичній інфраструктурі. Наразі підтверджено пошкодження 15 таких об’єктів. Через це в країні тривають аварійні відключення з метою стабілізації роботи системи.
Як допомогти ППО збивати російські ракети
Допомогти протиповітряній обороні знищили крилаті ракети чи дрони-камікадзе росіян – просто. Для цього команда одеських програмістів створила унікальний застосунок «єППО». За словами розробників, ворожі ракети часто летять настільки низько, що радари просто не можуть їх розпізнати. І саме тут можуть допомогти звичайні українці.
Для цього достатньо дістати смартфон, вказати напрям руху цілі – і вже за кілька секунд ця інформація буде на моніторі бійців ППО. Застосунок вже продемонстрував свою ефективність: завдяки повідомленням мешканців півдня українські воїни приземлили російські «Калібри» та безпілотники. Детальніше читайте в матеріалі ШоТам.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про знищення російської ракети над Сумською областю.
Крім того, Повітряні сили ЗСУ знищили 5 дронів-камікадзе та один розвідувальний безпілотник «Орлан-10» окупантів.
Фото: facebook.com/kpszsu.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі