Економіка і бізнес
Українська компанія реконструювала 112 км автотраси в Іраку (ФОТО)
В Іраку успішно завершився міжнародний проект з реновації головної дороги країни – шосе №1. Частину проекту виконувала українська фінансово-промислова група Альтком, що спеціалізується на будівництві складних об’єктів транспортної інфраструктури. Фінансував масштабний проєкт Світовий банк.
Про це пише obozrevatel.
Щоб виграти тендер на участь у проекті, українській компанії довелося витримати конкуренцію. Спочатку намір поборотися за перемогу в тендері виявили близько 10 компаній, зокрема з Греції, Єгипту, Лівану, Туреччини та України.
До фінального етапу дійшла половина претендентів. Альтком вийшов впевненим переможцем і отримав генпідряд на ремонт 112 км вкрай важливої для Іраку дорожньої артерії, що з’єднує столицю держави – Багдад – з другим за величиною містом країни Басрою.
За словами керівника філії, чимало хто закидав, що пропозиція української компанії – це безумство, що за такі гроші реалізувати такий проект – неможливо. Але досвід українців показав: можливо все.
Про проєкт
Остаточна вартість проєкту становить близько 90 млн доларів.
Роботи стартували в 2016 році. І виконувати взяті на себе зобов’язання довелося у непростих умовах. Пандемія коронавірусу, локдаун, масові громадські протести, урядова криза і зупинка роботи порту, що унеможливила на певний період ввезення матеріалів, необхідних для дорожнього будівництва, які не виробляються в Іраку – все це ускладнило і дещо сповільнило реалізацію проєкту.
Читайте також: Піч з дровами й ліс навколо. Як «Хата-Майстерня» в селі на Прикарпатті рятує людей від міського шуму
Особливістю роботи в Іраку, зізнаються в компанії, серед іншого стали й кліматичні умови. Адже Басра офіційно визнана найспекотнішим містом на планеті. Саме тут регулярно фіксується максимальна плюсова температура, яка влітку нерідко перевищувала 50 градусів за Цельсієм. Тож роботи доводилося починати о 4 годині ранку і закінчувати до 11-12 години дня, коли спека ставала практично нестерпною.
Персонал дорожників
Це був перший об’єкт, що будувала компанія Альтком в Іраку. І на старті проєкт був повністю укомплектований співробітниками з України. Таке рішення було ухвалене, оскільки на початку не було впевненості, що на місці вдасться знайти достатню кількість кваліфікованого персоналу. Згодом у команду почали набирати працівників з місцевих, які добре себе зарекомендували. В Іраку це сприйняли позитивно. Українці залишилися переважно на керівних посадах.
Читайте також: Сміттєві полігони Донбасу заповнені на 90%. Як місцеві активісти вирішують проблеми поводження з відходами
Соціальна складова виявилася вкрай важливою не лише для іракської влади, а й для чиновників Світового банку, який узяв на себе фінансування відновлення шосе №1. Уперше за свою багаторічну і дуже активну роботу в сфері дорожнього будівництва робили не тільки безпосередньо дорогу, але і незвичні супутні об’єкти.
Проєктом було передбачено також будівництво своєрідних КПП: у країні, де досить високий ризик терактів, ці об’єкти стали невід’ємною частиною життя.
Соціальні об’єкти на трасі
На генерального підрядника було покладено також обов’язок облаштувати вздовж дороги спеціальні майданчики для торгівлі. Так в Іраку піклуються про те, щоб дати можливість заробити на життя людям, що живуть в поселеннях уздовж трас.
Компанія побудувала спеціальні майданчики, де місцеве населення могло б вести свій бізнес, тримати маленькі магазинчики, майстерні. Це було прописано в контракті – спорудження соціальної придорожньої інфраструктури. Це пріоритет Світового банку – забезпечити якийсь зиск громадам, які проживають в безпосередній близькості до дороги. Щоб люди могли займатися підприємництвом, якимось ремеслом.
Читайте також: Одеська «Жіноча майстерня меблів»: про запуск бізнесу з боргами, сексизм і роботу «душевненько»
Безпосередньо робота над проектом тривала майже 4 роки. В Альткомі пишаються тим, що за цей час не допустили жодного нещасного випадку. Адже безпека є безумовним пріоритетом компанії в реалізації і управлінні проектом, що дозволило уникнути травматизму і проблем під час виконання робіт.
Українська компанія зуміла гарантувати безпеку як для своїх робітників, так і для учасників дорожнього руху.
Офіційно будівництво об’єкта завершилося в 2020 році – тоді відремонтовану дорогу урочисто відкрили за участі представників місцевої влади. А далі розпочався гарантійний період відповідальності. Всі недоліки, проблеми та пошкодження на об’єкті, які виникнуть або будуть виявлені протягом періоду відповідальності, генеральний підрядник зобов’язаний усунути за власний рахунок. При цьому контролює якість виконання робіт, а після – і готового об’єкта авторитетна інжинірингова компанія-супервайзер. Її, згідно з міжнародною практикою, також визначають за допомогою тендерів.
Репутація українців
І оскільки головним капіталом таких компаній є бездоганна репутація, яку вони заробляють десятками років – подібний підхід гарантує професіоналізм і об’єктивність. А позитивний вердикт інженера-супервайзера є високою оцінкою для компанії, яка проводила будівельні роботи.
Читайте також: Сію-вію зеленесенькі: сім українських брендів, які роблять одяг, взуття та їжу з конопель
Безпосередньо на минулому тижні після проведення ретельної інспекції, під час якої професійна комісія протягом декількох днів прискіпливо вивчала побудовану дорогу – інспектор супервайзингової компанії написав замовнику будівництва, іракському автодору, офіційного листа, в якому рекомендував прийняти об’єкт в експлуатацію і підтвердив якість виконаних робіт.
Введення об’єкта в експлуатацію очікується найближчим часом.
У компанії розповідають, замовник вже зараз запрошує взяти участь в наступних тендерах, зокрема тих, що фінансуються на гроші Світового банку.
Нагадаємо, на київських дорогах замінять шість великих перехресть круговими розв’язками.
Як ми повідомляли раніше, на Тернопільщині відкрили рух відбудованим мостом через річку Сирет.
Усі фото: news.obozrevatel.com.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі