Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українська компанія Expolight здобула 5 премій на конкурсі світлового дизайну у Лос-Анджелесі

Опубліковано

Українська компанія Expolight стала переможницею всесвітнього конкурсу світлового дизайну LIT Lighting Design Awards 2021 одразу у п’яти номінаціях.

Про це повідомив СЕО компанії Микола Кабулка у фейсбуці.

«Ура! Ми встановили новий рекорд. Український архітектурний світловий дизайн знову звучить на весь світ. Одразу 5 нагород», – написав керівник компанії.

Зазначається, що Всесвітня премія LIT Lighting Design Awards зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі була заснована для визнання зусиль талановитих архітектурно-світлових дизайнерів з усього світу.

Читайте також«Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців

Професійна світова спільнота високо оцінила українські проекти-переможці у таких категоріях:

  • Winners in Hotel and Restaurants Lighting: Budha Bar New York City.

Зазначається, що Buddha-Bar New York на Манхеттені став неймовірним глобальним досвідом для команди.

  • Winners in Heritage Lighting: Синагога в Бабиному Яру

Синагога в Бабиному Яру – найемоційніший проект. Над проектом синагоги в Babyn Yar Holocaust Memorial Center команда працювала з міжнародними фахівцями з країн Європи та Америки. Унікальну синагогу спроектував архітектор Мануель Герц.

  • Winners in Light Art Project: Труби Dnipro Light Flower

Dnipro Light Flowers – проект, яким команда давно загорілася і мріяла майже 5 років. Він не лише втілився, але й виявився оцінений на такому високому рівні.

  • Winners in Exterior Architectural Illumination: БЦ MADISON.

В основі архітектурної концепції БЦ MADISON лежить поєднання елемента фасаду історичної спадщини міста Дніпро та сучасного скляного дизайну.

  • ЖК Saga City Space

Фасад Saga City Space – знаменита будівля на Подолі у Києві. Його біле цегляне мереживне полотно – це зразок того, як сучасний фасад може не тільки наслідувати історичну забудову, але й витримуючи формати та пропорції, поєднувати будівельні елементи минулого з новими технологіями, які перетворюють звичну цеглу на ажурне світлове мереживо.

Читайте такожЗ кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру


Також спеціальні нагороди журі отримали такі об’єкти української компанії:

  • Хортиця: Трансформація крізь історію.
  • Казино First.
  • MAD bar’s house.
  • Kim Kimchi.

«Це чергове визнання українського світлового дизайну у світі, і ми дуже горді робити свій внесок у зміцнення глобального образу України як країни креативу та інновацій!», – написав Микола Кабулка.

Нагадаємо, проєкт оздоблення бульвару у Дніпрі переміг у Всесвітньому конкурсі світлового дизайну.

Фото: facebook.com/NikolayKabluka.

Суспільство

Військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції

Опубліковано

В Україні вперше виконали мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Операція тривала 13 годин.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Як виконували операцію

Українському військовому робили операцію у клінічній лікарні «Феофанія». Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провів складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У МОЗ зазначили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, і її можуть виконати лише кілька фахівців в Україні.

Кожен етап втручання вимагає від лікарів високої точності. Додаткові ускладнення під час операції виникали через тяжкість отриманих травм. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечують кровопостачання трансплантованого клаптя.

«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки»‚ — написали в МОЗ.

Читайте також: Військовий, якого визнали загиблим, зумів вижити попри тяжкі травми (ВІДЕО)

У відомстві розповіли, що військовий отримав тяжку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин та кісток гомілки. Через масштабність ураження чоловікові неодноразово пропонували ампутації, та він відмовлявся. У «Феофанія» вирішили спробувати зберегти кінцівку та провели операцію.

Нагадаємо, що у «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме.

Фото: сайт МОЗ

Читати далі

Суспільство

Київщина співпрацюватиме з британським графством Бакінгемшир

Опубліковано

Представники Київської обласної державної адміністрації та графства Бакінгемшир, що у Великій Британії, підписали угоду про встановлення партнерських відносин.

Про це повідомив очільник т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.

Завдяки співпраці сторони співпрацюватимуть у таких сферах:

  • освіта;
  • охорона здоров’я;
  • бізнес;
  • інвестиції;
  • відбудова.

Разом із цим у документі передбачили взаємодію сторін задля розвитку культури, туризму, чистої енергії та цифрових технологій.

Читайте також: «Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»

Микола Калашник зазначив, що завдяки співпраці Київська область отримає нові можливості для втілення важливих проєктів. Сторони створять робочу групу для координації спільних ініціатив, а також для взаємодії між підприємствами обох регіонів.

«Це партнерство — новий крок до відновлення та розвитку Київщини! Впевнений, що наша співпраця стане прикладом ефективного міжнародного партнерства та взаємної підтримки»‚ — написав очільник КОВА.

Нагадаємо, що Київська область співпрацюватиме з корейською компанією Hyundai XiteSolution.

Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва 21 березня 2025 року відбудеться лекція «Невідомий вокзал».

Про це повідомили в УЗ.

Лекцію вестиме письменник-краєзнавець та фахівець Центральної бібліотеки Солом’янки імені Григорія Сковороди Олександр Михайлик. Він розкаже про:

  • будівництво залізниці в Києві;
  • архітектора першого вокзалу Івана Фрідріха-Вишневського;
  • етапи розвитку споруди та її фінальну деконструкцію.

Захід відбудеться у лекторії Iron Land Центрального залізничного вокзалу Києва. Лекцію розпочнуть 21 березня о 16:00, вона триватиме годину.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» продовжила маршрут потяга Київ – Івано-Франківськ.

Раніше ми повідомляли, що в Києві не зупинятимуть рух громадського транспорту під час повітряних тривог.

Фото обкладинки: сайт сервісу «Київ Цифровий»

Читати далі

Шопочитати