

Суспільство
Український завод випускатиме пакети, які розкладаються за 90 днів
Завод компанії «Новіс», розташований у Дніпрі, розробив і сертифікував за міжнародними стандартами пакети, які розкладаються за 90 днів. Про це в інтерв’ю ІА “Міст-Дніпро” повідомив керівник підприємства Андрій Береза, передає Укрінформ.
Як зазначається, офіційно запустити у виробництво новий продукт на Дніпровському заводі компанія «Новіс» збирається вже навесні цього року.

«Протягом перших 3-х років (існування компанії – ред.) ми продавали пакети різних компаній, були дистриб’юторами. Однак, 7 років тому все змінилося і ми відкрили власне виробництво. Ми прийшли до цього, оскільки зрозуміли, що необхідно відповідати за якість продукції, яку продаємо. Реалізуючи чужий продукт, ти, не бачиш процесу виробництва, не можеш відповідати за його якість», – пояснив Андрій Береза.
Читайте також: Українська компанія запускає виробництво повністю біорозчинних пакетів для сміття
Розкладаються у домашніх умовах
Як розповів директор, ідею про пакети, що розкладаються, побачили на виставці в Німеччині 3 роки тому. Це були пакети з картопляного крохмалю, але для їх переробки потрібні індустріальні компостні приміщення. Команда фахівців Дніпровського підприємства почала розробляти пакети, які розкладаються в домашніх умовах.
«Ми можемо з упевненістю заявити, що наші пакети на 100% біорозкладні й компостуються в домашніх умовах. Вони розпадаються на біологічні речовини і в подальшому можуть використовуватися як добрива. За цим стандартом наше підприємство – перше в Україні, яке почало виробляти подібний продукт, і це важливий крок до екологічної усвідомленості», – розповів він.
Як пакети допоможуть місту?
Керівник підприємства впевнений, що місцева влада може допомогти реалізувати в місті найпростішу модель сортування сміття. Для цього потрібно всього два відра для сміття вдома, місцева влада може допомогти встановити 2 види контейнерів: перший – для органічних відходів, другий – для інших видів відходів. При цьому органічні відходи можна покласти в біорозкладні пакети.
У той же час повністю відмовлятися від поліетиленових пакетів Береза не радить, їх необхідно лише правильно використовувати на вторинній переробці. Він стверджує, що сортування сміття на органічні й неорганічні відходи мінімум удвічі скоротить територію полігону.
«Зараз ми вже готові представити нову продукцію заводу «Новіс», і нам дуже цікава зворотна реакція. В ідеалі, хочеться налагодити модель дворівневого сортування відходів в Україні і довести користь використання біорозкладаних пакетів, щоб у подальшому не лише побутові користувачі, а й великі підприємства користувалися такою інновацією», – сказав Береза.
Дніпровський завод «Новіс» є одним із лідерів на ринку виробництва пакувальних матеріалів і пакетів. Підприємство виробляє лише екологічно чисту й безпечну продукцію, яка пройшла обов’язкову сертифікацію.
Сертифікат за стандартом «OK compost HOME» підприємство отримало 15 жовтня 2019 року.
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals
Суспільство

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.
Про це повідомили ДПСУ.
Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.
Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.
Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)
Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ