Суспільство
Український режисер став членом Європейської кіноакадемії
Український актор та кінорежисер Ахтем Сеїтаблаєв став членом Європейської кіноакадемії. Про це повідомила у Facebook персслужба Української кіноакадемії.
Почесне звання
“Вітаємо українського режисера, актора, лауреата Національної кінопремії “Золота Дзиґа” Ахтема Сеїтаблаєва з почесним званням члена Європейської Кіноакадемії!”, – йдеться у повідомленні.
В Українській кіноакадемії побажали режисеру ще більше кінематографічних здобутків та визнань.
Нагадаємо, Українська національна кіноакадемія визнала фільм Ахтема Сеїтаблаєва “Кіборги” кращим цього року. Загалом в рамках премії “Золота Дзиґа” стрічка отримала шість нагород.
Фільм “Кіборги” вийшов в український прокат 7 грудня. За перший вікенд у прокаті картина зібрала 8,186 мільйона гривень, що стало рекордом для вітчизняних фільмів.
Хто такий Ахтем Сеітаблаєв?
Ахтем Сеітаблаєв – заслужений артист АР Крим. Директор державного підприємства «Кримський дім». Дебютував у кінематографі, зігравши роль середнього брата Умая в українській драматичній стрічці Олеся Саніна «Мамай» і був другим режисером. Далі були епізодичні ролі у серіалах «Повернення Мухтара-2», «Московська сага», фільмі «Золоті хлопці», «Навіжена» і українському художньому фільмі Миколи Мащенка «Богдан Зиновій Хмельницький».
Як другий режисер працював над стрічкою «Татарський триптих» (режисер Олександр Муратов), де також виконав одну з головних ролей.
Читайте також: Держкіно показало трейлер фільму “Заборонений” про Василя Стуса (відео)
З 2005 працює в трупі Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. 2009 року зіграв епізодичну роль Аркадія, сина головного героя, в мелодраматичній стрічці «Тяжіння» режисера Антона Азарова.
2007 року дебютував як режисер, першою роботою стала телевізійна стрічка «Квартет для двох». Того ж року створює комедію «Фабрика щастя». У 2011 році міні-серіал про радянську акторку Едіт Береш «Осінні квіти».
У 2014 році виходить історична військова драма «Хайтарма». Ахтем присвятив картину важкому періоду історії свого рідного кримськотатарського народу. Сюжет фільму заснований на реальних подіях. Роль головного персонажа цього фільму, військового льотчика Амет-Хана Султана, виконав сам Ахтем Сеітаблаєв. Стрічка отримала Премію Національної спілки кінематографістів України у номінаціях «Найкращий фільм року» та «Найкращий ігровий фільм». Фільм «Хайтарма» отримав гран-прі на фестивалі «Корона Карпат» у Трускавці, став лауреатом російської премії «Ніка», був визнаний найкращим фільмом, а Сеітаблаєв найкращим режисером 2014 року на італійському фестивалі «Кімерія» в Термолі.
Протягом 2017 року Ахтем Сеітаблаєв зняв воєнну драму про оборону Донецького аеропорту під назвою “Кіборги. Герої не вмирають”. Стрічка отримала позитивні відгуки критики і глядачів, а також низку номінацій і нагород.
В 2018 році почав знімати стрічку “Захар Беркут”, яка вийде цього року.
Суспільство
Що передбачає проєкт?
- обмін досвідом між українськими та шведськими муніципалітетами;
- інвестиції в утилізацію сміття;
- розробка нових планів управління відходами відповідно до європейських стандартів.
Що зміниться?
- впровадити нові тарифи та штрафи за забруднення довкілля;
- посилити відповідальність виробників за екологічну чистоту;
- створити системний підхід до зменшення викидів газів із полігонів;
- обробляти біологічні відходи;
- отримати сучасне обладнання від шведських міст.
Коментарі
Суспільство
Історія будівництва
Коментарі
Суспільство
Проєкт реставрації розробило українське архітектурно-конструкторське бюро «Віхарєв». Фахівці відновлять автентичні елементи будівлі та адаптують її до сучасних стандартів.
Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації після прийняття проєкту.
«Це унікальна будівля, яка не лише відображає архітектурний стиль початку ХХ століття, а й має значну культурну та історичну цінність. Ми прагнемо, щоб кожен історичний об’єкт столиці отримав належну увагу та став прикладом гармонійного поєднання традицій і сучасних рішень», — зауважила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйової.
Читайте також: Японія передала Києву комп’ютери для реабілітації ветеранів та людей з порушеннями зору
Як зазначають у КМДА, незабаром ця будівля може отримати статус пам’ятки архітектури. Завдяки цьому дім можна буде краще зберігати та популяризувати як частину культурної спадщини столиці.
Дім збудували у 1902 році, і він знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 91.
Нагадаємо, що у Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО).
Також ми писали, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.
Фото: бюро «Віхарєв»
Коментарі