

Технології
Український органайзер зібрав $105 тисяч на Kickstarter: телеграм-інтерв’ю з засновником Stealtho
Подивіться на свій робочий стіл, напевне, він досить захаращений, а складати щось немає часу, бо горять дедлайни? Вирішення цієї проблеми пропонує український стартап Stealtho, який створив багатофункціональний органайзер. Їм вже вдалось зібрати на Kickstarter $105 тис.

Про незвичний органайзер розповів власник компанії Віталій Саврига у нашому ексклюзивному телеграм-інтерв’ю.
Читайте також: Український стартап, що працює зі штучним інтелектом, залучив 60 млн доларів
Орфографія і пунктуація – збережені.
Читайте також: Українська компанія потрапила до переліку кращих стартапів світу





Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter




Технології

Українські дрони вперше представлять в Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року у виставці беруть участь відомі компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Резидент Дія.City Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування. На паризькій виставці покажуть безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.
Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)
«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в Дія.City та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.
Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, можуть бути корисні для багатьох країн світу. Це стосується від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Мінцифри спільно з Kyivstar починає розробку української LLM — великої мовної моделі штучного інтелекту. Меморандум про співпрацю вже підписали, бета-версію проєкту планують представити до кінця року.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Мінцифри обрало Kyivstar стратегічним партнером та інвестором проєкту. Як зазначили у відомстві, національна мовна модель — це фундамент для нових AI-продуктів усередині країни, стартапів, інвестицій і зростання економіки України.
Мовну модель навчатимуть на унікальному масиві українських даних, завдяки чому ШІ глибше розумітиме нашу мову, історію та контекст, аніж іноземні моделі.
«Українська LLM — необхідна умова для збереження даних і важливий крок до цифрової незалежності», — зазначив Михайло Федоров.
Читайте також: 10 стартапів представлять Україну на міжнародній виставці Nexus Luxembourg 2025
Міністр також назвав переваги української LLM, серед яких:
- якість — модель навчатиметься на українських даних і розумітиме наш контекст;
- вартість — ШІ буде доступнішим і дешевшим для українських користувачів;
- безпека — дані зберігатимуться в Україні та будуть захищені для держави й оборони.
Після того, як у кінці року розробники представлять першу версію, модель стане доступною для держустанов, університетів, науковців, громадських організацій і бізнесу. Мінцифри назвало це стратегічним кроком у розвитку та впровадженні ШІ на національному рівні.


Нагадуємо, що Україна інтегрує штучний інтелект у війну, державу та «Дію».
Фото: телеграм-канал Михайла Федорова
Технології

Міноборони кодифікувало та допустило до використання дистанційно-керований бойовий модуль «ШАБЛЯ МК19(М)». Роботизований модуль з гранатометом може працювати самостійно під керуванням одного оператора.
Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.
Бойовий модуль «ШАБЛЯ МК19(М)» створили для ведення вогню з автоматичного гранатомета калібру 40 мм. Система інтегрується як на наземні роботизовані комплекси, так і на транспортні засоби.
За даними оборонного відомства, модуль призначений, щоб вести вогонь прямим або непрямим наведенням, уражати ворога по координатах із закритих позицій. «ШАБЛЯ МК19(М)» може керувати один оператор.
Нагадуємо, що ДСНС залучила гелікоптери до ліквідації наслідків удару росії по Києву (ВІДЕО).
Також ми писали, що у Львові відкриють перший в Україні центр для постраждалих від полону та тортур.
Фото обкладинки: Міноборони