Суспільство
Український інститут вперше експортував до Казахстану 40 тонн рисового насіння
Інститут рису Національної академії аграрних наук України (Скадовський район Херсонької області) вперше відправив до Казахстану 40 тонн рисового насіння. Про це повідомляє Агробізнес Сьогодні.
Як передає пресслужба НААН, вартість насіння для зарубіжних партнерів була такою ж, як і на внутрішньому ринку – близько 16 грн/кг у еквіваленті. Однак угоду науковці вважають дуже перспективною заявкою на подальше співробітництво. Адже площа рисових плантацій у Казахстані складає сто тисяч гектарів, і тамтешні аграрії зацікавлені у впровадженні високопродуктивних сортів.
Читайте також: «Уманьпиво» розпочне експорт до Білорусі
Що за рис продають?
Рисоводам Таврії є що запропонувати: чверть з експортної партії «білого золота» склало зерно нових сортів «Фагот» і «Червоний», над виведенням яких скадовські селекціонери працювали майже десятиріччя.
«Фагот» – сорт ранньостиглий, і його врожай можна збирати уже на початку вересня, «випередивши» затяжні осінні дощі. До того ж, його зерна крупні, а врожайність сягає дев’яти тонн з гектару.
Інший сорт «Червоний» назвали так через червонуватий колір його зерен. Але перевага цього сорту не в кольорі, а в користі для здоров’я. Такий рис можна вживати в їжу не шліфованим, і це дозволяє зберігати в кожній зернині повний набір амінокислот та рослинного білку, який засвоюється людським організмом на 98 відсотків. Для порівняння: у звичайному шліфованому рисі його в п’ять-шість разів менше.
«В Україні цьогоріч «Фагот» висадять на сотні гектарів плантацій Скадовського й Каланчацького районів, а «Червоний» – на двадцяти гектарах у Каланчацькому районі. Загалом же інститут і його підсобне господарство цьогоріч відводять під вирощування рису вісімсот гектарів своїх угідь», – зауважив директор Інституту рису Володимир Дудченко.
Головне фото: i2.wp.com
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі