Суспільство
Український фільм отримав престижну нагороду кінофестивалю у Токіо
Українська стрічка “Атлантида” отримала приз кінофестивалю у Токіо. Антиутопія “Атлантида” українського режисера Валентина Васяновича отримала спеціальний приз Міжнародного кінофестивалю. Про це повідомляє Variety, інформує Укрінформ.
“Лауреатом другого спеціального призу журі стала “Атлантида”, драма українського режисера Валентина Васяновича про недалеке майбутнє”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Українська стрічка здобула приз Венеційського кінофестивалю
Фільм розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій.
В “Атлантиді” події розвиваються в 2025-му році, “через рік після закінчення війни”. Територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі