

Суспільство
Українська стрічка здобула приз Венеційського кінофестивалю
За результатами голосування журі 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю, в офіційній конкурсній програмі «Горизонти» перемогу здобув створений за підтримки Держкіно повнометражний художній фільм Валентина Васяновича «Атлантида». Про це повідомляє Держкіно.
«Горизонти» є другою за значущістю програмою Венеційського кінофестивалю і проводиться паралельно з головним конкурсом. До участі у цій секції відбирають художні та документальні фільми, які представляють нові тенденції у розвитку світового кінематографа. За перемогу у цій програмі змагалися цьогоріч 19 повнометражних фільмів.
Що це за фільм?
«Атлантида» – це фільм про майбутню перемогу у війни з Росією. Фільм про судоми, перед остаточною руйнацією міфу індустріального Донбасу: на рівні промислового ландшафту, і насамперед – у людському вимірі.
Valentyn Vasyanovych працював над стрічкою як автор сценарію, режисер, оператор та співпродюсер. Продюсерами стрічки є також Ія Мислицька та Vladimir Yatsenko.
Виробництво фільму підтримало не тільки Державне агентство з питань кіно, а й фонд Олександра Петровського «Солідарність».
«Цей фільм ставить перед світом питання: що буде після завершення війни на Донбасі? Водночас цей фільм представляє нові тенденції в розвитку світового кінематографа. Що і оцінило високе журі Венеціанського кінофестивалю, запросивши стрічку для участі в основному конкурсі “, – зазначила представник фонду «Солідарність» Аліна Петровська.
Список переможців фестивалю
Список переможців 76 Венеціанського кінофестивалю виглядає так:
- «Золотий лев». Найкращий фільм – «Джокер» (режисер Тодд Філліпс)
- «Срібний лев». Гран-прі журі – «Офіцер і шпигун» (режисер Роман Поланські)
- «Срібний лев». Найкращий режисер – Рой Андерссон («Про нескінченність»)
- «Молодий лев». Найкращий режисерський дебют – «Ти помреш у 20 років» (режисер Ам’яд Абу Алала)
- Приз за найкращий сценарій – Юньфань («Будинок №7 по Черрі Лейн»)
- Кубок Вольпі за найкращу жіночу роль – Аріана Аскарід («Молитва в ім’я Бога»)
- Кубок Вольпі за найкращу чоловічу роль – Лука Марінеллі («Мартін Іден»)
- Спеціальний приз журі – «Мафія вже не та, що раніше» (режисер Франко Мареска)
- Приз Марчелло Мастроянні найкращому молодому актору/молодій актрисі – Тобі Воллес («Молочні зуби»)
Журі фестивалю цьогоріч очолювала аргентинська режисерка, сценаристка і продюсерка Лукресія Мартель. До його складу також увійшли режисерка Мері Геррон (Канада), історик, кінокритик і виконавчий директор кінофестивалю в Торонто Пірс Гендлінг (Канада), режисер і сценарист Паоло Вірдзі (Італія), кіноператор Родріго Прієто (Мексика), режисерка Сіна Цукамото (Японія) й акторка Стейсі Мартін (Франція).
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»