Технології
Український броньований катер “Кентавр” пройшов випробування у Чорному морі
У Чорному морі перевірили морехідні характеристики десантно-штурмового катера типу «Кентавр». Про це повідомили у прес-службі Міноборони.
“Можна говорити пошепки”
Зазначається, що після внесення змін в конструкцію корпуса катера та його енергетичної установки загальна шумність катера стала значно меншою.
“Зараз навіть, перебуваючи на ходовій рубці, можна говорити пошепки. Разом з тим, покращилися його маневрені характеристики, зокрема маневреність на ходу та при розворотах. Наприклад, при перекладці рулів з лівого борта на правий, катер на повній швидкості розвертається практично на місці. Також позитивним моментом є крен катера в чотири градуси, що, звісно, є плюсом для такого типу катера”, – розповів начальник управління кораблебудування Командування Військово-Морських Сил ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук.
Читайте також: У Києві показали новітній десантно-штурмовий катер “Кентавр”
За словами представника Командування ВМС ЗС України, катер спроможний дійти в будь-яку точку Чорного моря за один захід і оперативно повернутись назад. Дальність плавання складає 500 миль. Якщо порівняти українські «Кентаври» з катерами подібного типу іноземного виробництва, то наші катери за деякими тактико-технічними характеристиками навіть переважають своїх опонентів.
Безпечні й “невидимі”
Ще однією з проектних особливостей катера є великий десантний відсік, де можна розмістити 32 військовослужбовця з легким озброєнням та усім боєкомплектом. Також важливо, що є броньований корпус, а це ще одна його перевага, адже особовий склад, який знаходитиметься в ходовій рубці та десантному відсіку буде в безпеці.
Проектом передбачено, що «Кентаври» будуть малопомітні для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Ці можливості дозволять приховано і водночас ефективно транспортувати у визначені райони виконання бойових завдань підрозділи морської піхоти або спеціального призначення з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.
Читайте також: Українська армія отримає нову потужну зброю
“Цей катер має великий коефіцієнт автоматизації, приміром, система управління працює в автоматичному режимі. Крім того, «Кентавр» має власні засоби спостереження за надводною обстановкою, це радіолокаційні та оптико-електронні засоби, комплекти телевізійних та тепловізійних камер, що дають змогу вдень та вночі вести спостереження. Також під час виходу в море відбулась перевірка можливостей оптико-електронних сенсорів, автоматичне захоплення цілей та їх онлайн супроводження”, – підкреслив капітан 1 рангу Василь Радчук.
Додамо, що у Командуванні ВМС ЗС України вже підготували план державних випробувань десантно-штурмових катерів типу «Кентавр». Незабаром розпочнеться його реалізація.
Що варто знати про “Кентавр”?
Броньовані десантно-штурмові катери проекту 58503 — тип броньованих десантно-штурмових катерів, створених в дослідно-проектному центрі кораблебудування в Миколаєві.
Призначений для несення патрульної служби на річках і прибережних морських акваторіях, доставки та висадки десантів
Нові катери “Кентавр” повинні значно підвищити боєздатність українського флоту. Катери вже кілька разів виходили в акваторію Чорного моря біля берегів Одеської області. Моряки вже поділилися першими враженнями про новий катер. За їх словами нові десантні катери маневрені, швидкі та стійкі до морських штормів. У катера броньований корпус, на ходу він повністю автономний і малопомітний у морі через невеликі розміри.
Читайте також: Українські ЗСУ отримали нові парашутні системи
Окрім швидкості та маневреності “Кентавр” добротно оснащений озброєнням, щоб знищити окремі маломірні ворожі цілі. Катери побудовані за стандартами НАТО. У процесі виробництва, в конструкцію судна були внесені деякі зміни, що дозволили збільшити кількість десанту до 32 військовослужбовців.
“Система управління “Кентавра” працює в автоматичному режимі. На борту якісно працює як радіолокаційна станція, так і сучасне навігаційне обладнання. На екранах планшетів чітко відображена вся інформація про поточну надводну обстановку. До того ж, катери є малопомітними для засобів стеження противника”, – зазначив представник суднобудівного підприємства “Завод “Кузня на Рибальському”.
Катер також оснащені спеціальною системою, яка попереджає про бойове опромінення та автоматично встановлює димову і теплову завісу.
Технології
Про роботу Центру
- реагування на кіберінциденти;
- захист інформаційних систем Міноборони;
- впровадження систем управління кібербезпекою;
- співпраця з НАТО;
- організація навчань з кіберзахисту.
Важливий крок для цифрового простору
Коментарі
Технології
Коментарі
Технології
- бізнеси;
- держустанови;
- театри;
- Укрзалізниця.
Коментарі