Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
b86141ef 7cc3 479b b147 30e6a8f7762c w1597 n r0 st b86141ef 7cc3 479b b147 30e6a8f7762c w1597 n r0 st

Технології

Український броньований катер “Кентавр” пройшов випробування у Чорному морі

Опубліковано

У Чорному морі перевірили морехідні характеристики десантно-штурмового катера типу «Кентавр». Про це повідомили у прес-службі Міноборони.

“Можна говорити пошепки”

Зазначається, що після внесення змін в конструкцію корпуса катера та його енергетичної установки загальна шумність катера стала значно меншою.

“Зараз навіть, перебуваючи на ходовій рубці, можна говорити пошепки. Разом з тим, покращилися його маневрені характеристики, зокрема маневреність на ходу та при розворотах. Наприклад, при перекладці рулів з лівого борта на правий, катер на повній швидкості розвертається практично на місці. Також позитивним моментом є крен катера в чотири градуси, що, звісно, є плюсом для такого типу катера”, – розповів начальник управління кораблебудування Командування Військово-Морських Сил ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук.

Читайте також: У Києві показали новітній десантно-штурмовий катер “Кентавр”

За словами представника Командування ВМС ЗС України, катер спроможний дійти в будь-яку точку Чорного моря за один захід і оперативно повернутись назад. Дальність плавання складає 500 миль. Якщо порівняти українські «Кентаври» з катерами подібного типу іноземного виробництва, то наші катери за деякими тактико-технічними характеристиками навіть переважають своїх опонентів.

Безпечні й “невидимі”

Ще однією з проектних особливостей катера є великий десантний відсік, де можна розмістити 32 військовослужбовця з легким озброєнням та усім боєкомплектом. Також важливо, що є броньований корпус, а це ще одна його перевага, адже особовий склад, який знаходитиметься в ходовій рубці та десантному відсіку буде в безпеці.

Проектом передбачено, що «Кентаври» будуть малопомітні для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Ці можливості дозволять приховано і водночас ефективно транспортувати у визначені райони виконання бойових завдань підрозділи морської піхоти або спеціального призначення з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.

Читайте також: Українська армія отримає нову потужну зброю

“Цей катер має великий коефіцієнт автоматизації, приміром, система управління працює в автоматичному режимі. Крім того, «Кентавр» має власні засоби спостереження за надводною обстановкою, це радіолокаційні та оптико-електронні засоби, комплекти телевізійних та тепловізійних камер, що дають змогу вдень та вночі вести спостереження. Також під час виходу в море відбулась перевірка можливостей оптико-електронних сенсорів, автоматичне захоплення цілей та їх онлайн супроводження”, – підкреслив капітан 1 рангу Василь Радчук.

Додамо, що у Командуванні ВМС ЗС України вже підготували план державних випробувань десантно-штурмових катерів типу «Кентавр». Незабаром розпочнеться його реалізація.

Що варто знати про “Кентавр”?

Броньовані десантно-штурмові катери проекту 58503 — тип броньованих десантно-штурмових катерів, створених в дослідно-проектному центрі кораблебудування в Миколаєві.

Призначений для несення патрульної служби на річках і прибережних морських акваторіях, доставки та висадки десантів

Нові катери “Кентавр” повинні значно підвищити боєздатність українського флоту. Катери вже кілька разів виходили в акваторію Чорного моря біля берегів Одеської області. Моряки вже поділилися першими враженнями про новий катер. За їх словами нові десантні катери маневрені, швидкі та стійкі до морських штормів. У катера броньований корпус, на ходу він повністю автономний і малопомітний у морі через невеликі розміри.

Читайте також: Українські ЗСУ отримали нові парашутні системи

Окрім швидкості та маневреності “Кентавр” добротно оснащений озброєнням, щоб знищити окремі маломірні ворожі цілі. Катери побудовані за стандартами НАТО. У процесі виробництва, в конструкцію судна були внесені деякі зміни, що дозволили збільшити кількість десанту до 32 військовослужбовців.

“Система управління “Кентавра” працює в автоматичному режимі. На борту якісно працює як радіолокаційна станція, так і сучасне навігаційне обладнання. На екранах планшетів чітко відображена вся інформація про поточну надводну обстановку. До того ж, катери є малопомітними для засобів стеження противника”, – зазначив представник суднобудівного підприємства “Завод “Кузня на Рибальському”.

Катер також оснащені спеціальною системою, яка попереджає про бойове опромінення та автоматично встановлює димову і теплову завісу.

Коментарі

Технології

В Україні запрацював Центр кіберзахисту для боротьби з цифровими загрозами

Опубліковано

Міноборони запустило нову структуру — Центр реагування на кіберінциденти, який займатиметься кіберзахистом. Очолювати його буде заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Про це повідомляє Міноборони.

Про роботу Центру

Військовослужбовці Центру працюватимуть цілодобово, моніторячи та реагуючи на кіберзагрози. Раніше подібні завдання виконувала команда Центру інновацій Міноборони, але тепер окрема структура дозволить розширити її можливості.

Читати також: Розробники представили перший в Україні додаток для бізнес-телефонії

Серед головних завдань Центру:

  • реагування на кіберінциденти;
  • захист інформаційних систем Міноборони;
  • впровадження систем управління кібербезпекою;
  • співпраця з НАТО;
  • організація навчань з кіберзахисту.

Важливий крок для цифрового простору

«Центр важливий для країни, яка веде війну не лише на полі бою, а й у цифровому просторі. Ворог постійно намагається уповільнити наш розвиток, тому новий центр допоможе покращити нашу кібербезпеку та забезпечити швидке реагування на атаки», — зазначила Черногоренко.

Нагадаємо, що застосунок «Армія+» зручно використовують вже 300 000 військовослужбовців.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

Застосунок «Київ цифровий» отримав відзнаку на Конгресі нової мобільності в Польщі

Опубліковано

Застосунок представили в Лодзі на New Mobility Congress 2024. «Київ цифровий» отримав нагороду в одній з номінацій.

Про це повідомили у пресслужбі застосунку.

«Це один з найбільших заходів у Центральній та Східній Європі, де збираються політики, вчені та провідні компанії електромобільності, щоб обговорити майбутнє сталого транспорту», — розповіли у пресслужбі про конгрес.

Мобільну програму відзначили в номінації CEE Tech and Data-led Mobility Solution.

Фото: телеграм-канал «Київ цифровий»

Нагадаємо, що застосунок «Київ цифровий» запустили у 2021 році. А в серпні розробники випустили оновлення 3.0.

Раніше ми повідомляли, що понад 10,4 мільйона українців активували послугу Дія.Підпис.

Фото: фейбсук-сторінка «Київ цифровий»

Коментарі

Читати далі

Технології

Понад 10,4 мільйона українців активували послугу Дія.Підпис — Федоров

Опубліковано

За понад три роки існування послуги Дія.Підпис нею скористувалося більше 10,4 мільйона користувачів. Загалом Дія.Підпис використали понад 48 мільйонів разів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми зробили найпростішу та найбезпечнішу версію електронного підпису, яка завжди під рукою. Без відвідування держустанов, флешок, файлів у телефоні. Жодних зайвих рухів — згенерували за кілька кліків, кліпнули і підписали», — написав Федоров.

Фото: телеграм-канал Михайла Федорова

Читайте також: Food Train Укрзалізниці приготував 1 000 000 благодійних порцій їжі для українців

Дія.Підпис інтегрують сотні різних партнерів:

  • бізнеси;
  • держустанови;
  • театри;
  • Укрзалізниця.

Українці підписують ним заяви про відпустку, договори оренди та, звісно, заяву про шлюб.

Як активувати Дія.Підпис. Відео: ютуб-канал Дія

«Дія.Підпис — основа цифрової держави, саме завдяки йому державні послуги доступні буквально зі смартфона. Це зручно, зрозуміло та важливо, і про це говорить статистика використання», — зазначив міністр цифрової трансформації.

Нагадаємо, що «Нова пошта» скасувала оплату за повернення посилок.

Фото: телеграм-канал Михайла Федорова

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт12 години тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство4 дні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство4 дні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості1 тиждень тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...