Технології
Українсько-американську ракету успішно протестували в США
У штаті Техас в США відбувся успішний наземний тест двигуна другого ступеню українсько-американської ракети Alpha. Про це повідомляє Укрінформ.
“Вчора Firefly успішно пройшли важливий етап у тестуванні другого ступеню ракети Alpha на шляху до мети здійснити її перший запуск у 2019 році”, – йдеться у повідомленні.
Як відбулося тестування ракетного двигуна?
Вогневий тест тривав рівно 5 хвилин та був здійснений на вертикальному тестовому майданчику. Довжина тесту демонструє відмінні характеристики інтегрованої системи (польотна авіоніка, структури та системи реактивної тяги) протягом всієї запланованої тривалості місії цього компоненту.
“Ступінь був оснащений інструментами для збору даних з механічної вібрації, якої зазнаватимуть елементи авіоніки, компоненти рідинної системи під час польоту. Попередні результати аналізу даних свідчать про те, що тестовані компоненти відповідають аналітичним моделям та не досягли граничних показників чутливості”, – повідомляють у Firefly.
Читайте також: Український бізнесмен запустить в космос ракету вже цього року
Спеціалісти компанії додають, що всі системи під час випробовування вели себе у межах номінальних параметрів, а перевірка систем ступеню після завершення тесту не показала їх наочних незапланованих пошкоджень.
Нагадаємо, перший запуск ракети Alpha запланований на 16 грудня 2019 року з військово-повітряної бази Ванденберг у штаті Каліфорнія (США).
Довідково про Firefly Aerospace
Firefly Aerospace – приватне аерокосмічне підприємство з офісами у м. Остін (штат Техас, США) та м. Дніпро. Виробництво ракети розташоване у Техасі, у той час як українські співробітники компанії у Центрі досліджень та розробки у Дніпрі розробляють частину обладнання.
Читайте також: NASA запустило в космос ракету з українськими деталями
Засновник фонду Noosphere Ventures викупив американську аерокосмічну компанію FireFly Space Systems у 2017 році. Український інвестор відновив діяльність компанії й відкрив у Дніпрі R&D-центр – для досліджень і експериментальних розробок.
За участю американських і українських фахівців компанія розробляє легкі ракети-носії Alpha і Beta. Вони зможуть доставляти в космос 1 і 4 тонни вантажу відповідно. Перший запуск запланований на другу половину 2019 року. За даними компанії, один запуск Alpha і Beta буде коштувати близько $8 млн, тоді як, наприклад, запуск ракети Falcon – $60 млн.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі